Elbląg
40 000 m2 powierzchni GLA
130 lokali handlowych
Kino
1 000 miejsc parkingowych
Otwarcie
2014

Projekt

Centrum Handlowe „Ogrody” należy do jednego z funduszy zarządzanych przez CBRE Global Investors. To jednokondygnacyjne, regionalne centrum handlowe zlokalizowane w Elblągu , mieście liczącym blisko 130 000 mieszkańców, zostało otwarte w marcu 2002 roku i   lokalnie postrzegane jest jako ‘ulubione’ centrum handlowe.

Obiekt, liczący łącznie z hipermarketem Carrefour 17 500m2 powierzchni najmu, ma ugruntowaną pozycję na rynku zapewnioną poprzez bogatą ofertą handlową wiodących zarówno polskich, jak i międzynarodowych najemców, takich jak : Euro RTV AGD, CCC, Deichmann, LPP, Komfort i około 50 innych punktów handlowych i usługowych.

W odpowiedzi na olbrzymi sukces projektu Acteeum dokona rozbudowy „Ogrodów” o  blisko 22 500 m2 powierzchni najmu. Centrum Handlowe o aktualnej powierzchni 17 500m2  przeobrazi się w dwu-poziomowy, nowoczesny obiekt handlowy  o powierzchni najmu 40 000m2, oferujący ponad 130 punktów handlowych i usługowych, kino, przestronną część restauracyjną oraz 1 000 miejsc parkingowych rozmieszczonych na 3 poziomach.

Rozbudowa projektu zostanie przeprowadzona fazowo w celu zapewnienia dostępności oferty handlowej dla klientów, jak również umożliwienia działalności handlowej najemcom.

Nowe „Ogrody” zyskają imponującą fasadę oraz przeszklone wejście ukazujące ogrody, od których zaczerpnięta została nazwa centrum.  Koncepcja wykończenia wnętrz oraz przeprowadzenia całości rozbudowy została stworzona przez biuro architektoniczne ESA.

Acteeum jest odpowiedzialne zarówno za rozbudowę, jak i komercjalizację projektu.