W Centrum Handlowym Ogrody zaczyna się druga faza rozbudowy będąca zasadniczą częścią planu kompleksowej modernizacji i powiększenia centrum. Po zakończeniu prac, Ogrody będą najbardziej nowoczesną galerią handlowo-usługową w regionie z ponad 40 tys. mkw. powierzchni najmu.

W ramach rozpoczynającej się zasadniczej fazy rozbudowy Ogrodów, dojdzie do częściowego wyburzenia istniejącej galerii, modernizacji pozostałej jej części, dostosowania pasaży do nowego standardu centrum oraz wzniesienia nowego budynku na części obecnego parkingu oraz na terenie planowanych wyburzeń. Prace mają potrwać przez najbliższych kilkanaście miesięcy.

– Rozbudowa ma na celu przekształcenie CH Ogrody w kompleks handlowy na miarę XXI wieku, który będzie zaspokajał zarówno rosnące potrzeby mieszkańców Elbląga i okolic, jak i najemców, którzy już teraz wykazują duże zainteresowanie nowoczesną powierzchnią handlową, czego dowodem jest 60 proc. poziom komercjalizacji obiektu. Jesteśmy dumni, że po zakończeniu przebudowy CH Ogrody będzie największym i najbardziej nowoczesnym tego typu kompleksem w regionie. Jestem przekonany, że nasz projekt będzie miał korzystny wpływ na rozwój Elbląga – mówi Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Management, CBRE Global Investors Poland.

Zakończona już pierwsza faza realizacji projektu obejmowała przygotowanie lokali dla najemców działających już w ramach istniejącej infrastruktury oraz dostosowanie obiektu do funkcjonowania podczas rozbudowy. Przez cały jej okres działalność będzie prowadził hipermarket Carrefour, w czerwcu zostanie ponownie otwarty salon RTV Euro AGD, a kolejne sklepy będą oddawane do użytku sukcesywnie w kolejnych miesiącach. Zakończenie prac oraz uroczyste otwarcie centrum w nowej odsłonie planowane jest na rok 2014.

Powierzchnia zmodernizowanych i powiększonych Ogrodów wyniesie ponad 40 tys. mkw. Na dwóch poziomach znajdzie się ponad 130 punktów usługowych i sklepów, m.in. Carrefour, H&M, salony marek należących do grupy LPP (Reserved, Mohito, Sinsay, House, Cropp Town), New Yorker, CCC, Deichmann, Rossmann, RTV Euro AGD, Camaieu, Orsay, oraz kino. Na trzech poziomach centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc. Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE Sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy powstały w 2002 roku kompleks handlowo–usługowy w Elblągu skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka i można do niego łatwo dojechać. Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na rok 2014. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie.