Grupa Acteeum, deweloper i zarządca projektów komercyjnych pracuje nad rozszerzeniem portfolio swoich projektów. W połowie lutego br. spółka podpisała porozumienie w przedmiocie zakupu terenu pod budowę centrum handlowego w Białej Podlaskiej. Aktualnie Acteeum realizuje projekt w Stalowej Woli, Galerię Stalową we współpracy z Immofinanz Group oraz prowadzi największą w kraju rozbudowę Centrum Handlowego Ogrody dla CBRE Global Investors.

Projekt w Białej Podlaskiej zakłada wybudowanie centrum handlowego o powierzchni około 26 000 m2 GLA. Teren stanowiący przedmiot umowy położony jest przy ulicach Stodolnej, Sportowej oraz Łomaskiej i posiada prawomocne pozwolenia zarówno dla samego obiektu, jak i infrastruktury drogowej zaplanowanej wokół centrum. Projekt będzie realizowany przez Acteeum jako joint venture z jednym z partnerów inwestycyjnych Grupy. Rozpoczęcie prac konstrukcyjnych zaplanowano na 3 kw. 2014, natomiast otwarcie obiektu przewidywane jest na 3 kw. 2015.

– Projekt w Białej Podlaskiej jest kolejnym potwierdzeniem realizowanej przez Acteeum strategii rozwoju na terenie Polski zakładającej realizację minimum pięciu nowych, regionalnych centrów handlowych zlokalizowanych w miastach średniej wielkości. W ciągu ostatnich 3 lat dokonaliśmy wnikliwej analizy około 50 lokalizacji, z których wybraliśmy kilka, na których koncentrujemy się w chwili obecnej. Nowe projekty będą realizowane w ramach współpracy joint venture podobnie jak otwarta w maju ubiegłego roku Galeria Solna w Inowrocławiu zrealizowana wspólnie z Librą Project oraz projekt w Stalowej Woli, przy którym współpracujemy z Immofinanz Group – mówi Tomasz Szewczyk, Regional Managing Director, Acteeum Central Europe.

Obiekt w Białej Podlaskiej będzie stanowił połączenie centrum handlowego z retail parkiem oraz wolnostojącym marketem DYI. Jako uzupełnienie oferty handlowej zaplanowano także funkcje rozrywkowe centrum w postaci wielosalowego kina. Obiekt będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowym położonym przy granicy z Białorusią.

Aktualnie realizowany projekt Acteeum to centrum handlowe w Stalowej Woli. Obiekt o powierzchni ponad 30 000 mkw. powstanie w najliczniej zamieszkanej dzielnicy miasta – Poręby. Galeria Stalowa będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowym w Stalowej Woli i regionie, swoim zasięgiem obejmie 400 000 mieszkańców.

Acteeum działa również jako Project Manager przy rozbudowie projektów z portfolio CBRE Global Investors – Sarni Stok w Bielsku Białej oraz Ogrody w Elblągu, odpowiadając także za komercjalizację.

ACTEEUM Central Europe należy do Acteeum Group – międzynarodowej firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, jak również Project Manager rozbudowy dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: „Sarni Stok” w Bielsku-Białej oraz „Ogrody” w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.