Po sprawnym procesie deweloperskim i uroczystym otwarciu w listopadzie 2021 r. Acteeum Group i Equilis Poland sprzedały Galerię Andrychów. Acteeum i Equilis są współinwestorami i deweloperami centrum handlowego w Andrychowie o powierzchni 24 000 mkw. Dla grupy BIG Shopping Centers była to pierwsza duża transakcja w Polsce, w skład której wchodzi także możliwość dalszego zagospodarowania działki. Zarówno Acteeum jak i Equilis zamierzają przeznaczyć środki uzyskane w ramach transakcji na dalszą ekspansję na rynku detalicznym w Polsce.

 

Galeria Andrychów to największy park handlowy otwarty w Polsce w 2021 roku. Centrum handlowe oferuje 24 000 m² GLA oraz ponad 30 sklepów, w tym supermarket Lidl, market budowlany Leroy Merlin, sklepy marek modowych, obuwniczych, RTV i AGD, drogeryjnych i nie tylko. Kompleks Andrychów, zbudowany z dużą dbałością o aspekty środowiskowe i odpowiedzialność społeczną, odniósł ogromny sukces w całym procesie deweloperskim i komercjalizacyjnym. Zrealizowany zgodnie z harmonogramem obiekt został w pełni wynajęty na długo przed wielkim otwarciem w listopadzie 2021 roku. Galeria Andrychów stanowi doskonałą kontynuację wcześniejszego przedsięwzięcia obu inwestorów – atrakcyjnej i świetnie prosperującej Galerii Chełm, otwartej w marcu 2020 roku.

– Galeria Andrychów jest największym parkiem handlowym otwartym w Polsce w 2021 roku, zdobywając, jeszcze przed otwarciem, prestiżową nagrodę «Future Project» podczas gali EuropaProperty CEE Retail & Marketplace Award w 2021 roku. To pierwszy tej skali obiekt typu «Power Center» w Andrychowie, obejmujący zasięgiem oddziaływania blisko 200 000 mieszkańców miasta oraz okolic. Warto podkreślić że Galeria Andrychów jest wynajęta w 100 proc. i wciąż mamy operatorów zainteresowanych dołączeniem do grona naszych najemców. Sprzedaż parku handlowego daje nam mocny impuls do realizacji kolejnych projektów handlowych w Polsce.

– mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner, Acteeum Central Europe.

– Nasz wspólny z Acteeum model biznesowy w segmencie nieruchomości handlowych zakłada budowę, komercjalizację, a następnie sprzedaż obiektów komercyjnych. Dlatego cieszymy się, że Galeria Andrychów znalazła się w dobrych rękach. Doskonała lokalizacja parku handlowego i jego rosnąca popularność wśród mieszkańców Andrychowa, okolic Krakowa i Bielska-Białej sprawiają, że jesteśmy spokojni o rozwój tego miejsca. Nasze inwestycje, w tym również Galeria Chełm, powstają w atrakcyjnych lokalizacjach, dopasowanych do lokalnych potrzeb. W Galerii Chełm pobiliśmy rekord odwiedzających. Od stycznia do września odwiedziło nas 1,6 mln osób, czyli tyle, ile w całym 2021 roku.

– mówi Anna Dużyńska, Prezes Zarządu Equilis Poland

Sprzedaż andrychowskiego projektu to kolejny dowód udanej współpracy pomiędzy Acteeum i Equilis. Świadczy również o komercyjnym sukcesie przedsięwzięcia, z perspektywy inwestorów, najemców i klientów. Sukces Galerii Andrychów inspiruje także zaangażowane firmy do rozwoju portfela obiektów handlowych.

 

—–

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl

 

Informacja o Equilis

Equilis to firma rodzinna z Belgii, założona w 2006 roku. Strategią dewelopera jest dywersyfikacja – zarówno geograficzna, jak i sektorowa. Firma jest obecna w 6 europejskich krajach – w pasie ciągnącym się od Hiszpanii, przez Francję, Belgię, Holandię, Niemcy, aż po Polskę. Specjalizuje się w nieruchomościach handlowych oraz mieszkaniowych. Globalnie Equilis to nie tylko handel i mieszkania, ale też projekty rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki czy przestrzenie publiczne. Equilis otworzył siedzibę w Polsce pod koniec 2016 roku. Pierwszym projektem komercyjnym, wspólnie z Acteeum, było wybudowanie Galerii Chełm, która została oddana do użytku w marcu 2020 roku. Mottem Equilis jest budowanie miejsc, w których ludzie tworzą swoje szczęśliwe historie.