Świetny odbiór rynku realizowanej aktualnie Galerii Chełm, doskonała współpraca partnerów oraz niezwykła popularność budowanego obiektu wśród najemców sprawiły, że Acteeum i Equilis ponownie łączą siły. Lokalizacją kolejnego wspólnego projektu będzie Andrychów, gdzie powstanie nowy regionalny retail park o powierzchni 26 tyś mkw. Galeria Andrychów już teraz przyciąga znanych najemców, zaś jej otwarcie planowane jest na 4. kwartał 2020.

 

Podjęta przez Acteeum i Equilis współpraca przy realizowanym obecnie projekcie Galerii Chełm okazała się sukcesem pod każdym względem. Chełmski projekt wzbudza niezwykle pozytywny oddźwięk rynku, zarówno od strony inwestycyjnej, najemców jak i lokalnej społeczności. Partnerzy zaangażowani w projekt – inwestorzy, wykonawcy, instytucje finansowe i inni – podkreślają efektywność, skuteczność oraz dobrą energię współpracy, która przekłada się na sprawnie realizowaną budowę oraz niemalże ukończoną już komercjalizację Galerii Chełm.

Tak dobra atmosfera wokół chełmskiego projektu oraz ciągle istniejący potencjał rozwoju, zwłaszcza w miastach średniej wielkości zaowocowały kolejnym wspólnym przedsięwzięciem Acteeum i Equilisa. Obie te firmy ponownie łączą siły we wspólnym przedsięwzięciu, zlokalizowanym tym razem na południu Polski – w Andrychowie.

 

– Jesteśmy podekscytowani ponownym połączeniem sił z Acteeum, przy kolejnym wspólnym projekcie. Po takich doświadczeniach, jest oczywiste, że mamy apetyt na więcej. Nasze wspólne predyspozycje w realizacji obiektów handlowych doskonale się uzupełniają tworząc esencję międzynarodowego doświadczenia, znajomości polskich realiów, kompetencji oraz twórczego entuzjazmu, gwarantującą sukces podejmowanych przedsięwzięć. Mamy przekonanie, że nasz Andrychowski projekt będzie kolejną „happy story”, tworzącą nową jakość na rynku retail w Polsce – mówi Monika Woźniak-Zawioła, dyrektor generalny Equilis w Polsce.

 

Galeria Andrychów planowana jest w formule tzw. „power center” . Będzie nowoczesnym i funkcjonalnym obiektem handlowym o pow. ok. 26,000 mkw. Zaoferuje pełną gamę sklepów i lokali usługowych  a także duży market budowlany oraz 650 miejsc parkingowych, zapewniając przy tym płynne skomunikowanie z miastem i regionem. Będzie również wzbogacona o obiekt „drive through” i stację benzynową. Wyjątkowy potencjał andrychowskiego retail parku wynika także z jego lokalizacji, na jedynej w mieście i regionie tej wielkości działce z przeznaczeniem na wielkopowierzchniowe obiekty handlowe.

 

 – Współpraca z Equilis przy Galerii Chełm to czysta przyjemność. Dlatego też naturalnym jest, że wspólnie podejmujemy kolejne ambitne wyzwanie – regionalny power center  w Andrychowie. Obok wszystkich typowych cech odnoszącego sukces centrum handlowego, nasz nowy andrychowski projekt zapewnienia – już od najwcześniejszych faz realizacji – odegranie szeroko rozumianej społecznej roli na lokalnym rynku. Chcemy, aby nasze centrum handlowe w Andrychowie nie tylko była miejscem wygodnych i atrakcyjnych zakupów, ale także aby kompleksowo wychodziła naprzeciw oczekiwaniom i aspiracjom lifestylowym mieszkańców. Chcemy aby – już za nieco ponad rok – stała się miejscem, które zapewnia różnorodne formy spędzenia wolnego czasu i z którym mieszkańcy będą się identyfikować. – wyjaśnia Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

 

W ofercie handlowej Galerii Andrychów znajdą się różnorodne marki modowe, wyposażenia wnętrz, sportowe, elektroniki użytkowej, mediów i drogeryjne. Będzie tam także dostępna zróżnicowana oferta gastronomiczna, rozrywkowa i usługowa zapewniając kompleksowe wyjście naprzeciw potrzebom klientów. Galeria Andrychów wzbogaci otoczenie nie tylko swoją ofertą, ale także nowoczesną, funkcjonalną  architekturą, otwartością komunikacyjną oraz poprawą infrastruktury otaczającego ją terenu.

Galeria Andrychów, której otwarcie planowane jest na 4. kwartał 2020 roku już teraz przyciąga wielu znanych najemców, wśród których są między innymi Leroy Merlin, marki z grupy LPP, Martes Sport, Media Expert czy Rossmann.

 

Ogromnie cieszymy się ze współpracy z naszymi nowymi partnerami, jakimi są Acteeum i Equilis, przy realizacji obiektu handlowego w Andrychowie. To będzie wyjątkowy projekt o ogromnym potencjale, którego Leroy Merlin będzie częścią. Nasz sklep będzie przestrzenią, w której klienci, będą mogli realizować swoje potrzeby związane z domem i ogrodem. Przygotowana najlepsza oferta produktów wraz z szerokim wachlarzem usług będzie odpowiadała na lokalne potrzeby mieszkańców. Powstający sklep rozszerzy sieć Leroy Merlin, która już dzisiaj składa się z 64 obiektów handlowych – powiedział Rafał Krzepkowski, Dyrektor Rozwoju w Leroy Merlin Polska.

 

***

Informacja o Equilis

Equilis został założony przez Carla Mestdagh’a w 2006 roku jako firma deweloperska na belgijskim rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie firma realizuje i wspiera różnorodne i wymagające projekty – od obiektów handlowych i mieszkalnych po biurowe, rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne oraz obiekty parkingowe. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 271 000 mkw. oraz 832 lokale mieszkalne, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 215 000 mkw. powierzchni na wynajem i 2 004 mieszkań.

Equilis realizuje wszystkie aspekty i zadania procesu inwestycyjnego dywersyfikując swoje działania i poszerzając portfolio swoich projektów na rynku europejskim. Aktualnie firma posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Polsce oraz ostatnio otwarte w Niemczech. Więcej informacji o firmie i projektach Equilis na stronie www.equilis.net

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl