Już w 2019 roku otworzy się nowe centrum handlowe realizowane przez Acteeum – Galeria Chełm. Szczególny potencjał Chełma i okolic, świetna lokalizacja w doskonałym punkcie miasta i atrakcyjny mix najemców stanowią o wyjątkowości tego projektu. Galeria Chełm będzie oferowała klientom 55 sklepów na powierzchni najmu 17,500 m² oraz ponad 500 miejsc parkingowych.

 

Chełm – idealna lokalizacja dla centrum handlowego.

Chełm stanowi wyjątkowe miejsce dla nowego centrum handlowego. Jest to obecnie jedyne w Polsce byłe miasto wojewódzkie bez galerii handlowej. Charakteryzuje się także imponującą strefą zasięgu, obejmującą blisko 300,000 mieszkańców w obszarze dojazdu do 45 minut. Co więcej, strefa zasięgu jest znacząco wzmocniona poprzez potencjał ruchu przygranicznego z nieodległą Ukrainą i Białorusią.
Działka, na której powstanie Galeria Chełm to kolejny atut projektu. Zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), nieopodal Ronda Dmowskiego. Jest to doskonale skomunikowane miejsce, stanowiące główny węzeł komunikacyjny miasta.

 

Wyczekiwane centrum handlowe.

Wielu najemców, zarówno marek polskich, jak i międzynarodowych, od dawna oczekiwało możliwości otwarcia swoich salonów w tym punkcie miasta. Mieszkańcy Chełma oraz regionu także od dłuższego czasu oczekują na powstanie tu nowoczesnego centrum handlowego, które pozwoliłoby dokonać różnorodnych zakupów oraz atrakcyjnie spędzić wolny czas bez konieczności podróży do odległego o 70 km Lublina. Wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Chełm złożony został 27 kwietnia 2018 roku i niebawem oczekiwane jest uzyskanie ostatecznego dokumentu i rozpoczęcie budowy.

 

Planowane otwarcie już w II połowie 2019.

Projekt budowy Galerii Chełm objęty jest podpisaną już umową joint venture między Acteeum oraz znanym, międzynarodowym inwestorem działającym w siedmiu europejskich krajach . Przygotowany też jest już proces realizacji projektu, którego planowane otwarcie nastąpi w II połowie 2019 roku.

 

Idealny mix najemców.

Galeria Chełm zapewni doskonałe portfolio najemców stanowiących balans w zakresie znanych tak światowych, jak i międzynarodowych sieci oraz szyldów lokalnych, rozpoznawalnych w danym mieście czy regionie i będących często lokalnymi fenomenami. Na półtora roku przed otwarciem skomercjalizowano już 68% powierzchni najmu. Celem firmy jest kontynuowanie sukcesu, jaki odnosi w procesie wynajmu kolejnych projektów. Doskonałym tego potwierdzeniem była otwarta w październiku ubiegłego roku galeria VIVO! Krosno, gdzie na dzień otwarcia został osiągnięty 100% poziom najmu.

Proces komercjalizacji centrum handlowego jest obok lokalizacji obiektu i formatu odpowiadającego potrzebom mieszkańców w strefie jego oddziaływania najważniejszym z czynników stanowiącym o przyszłym sukcesie projektu – mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director w Acteeum Central Europe.

—-

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce podejmując się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi i firmami rodzinnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl