Grupa Acteeum wraz ze współinwestorem Rockcastle Global Real Estate Company Limited dokonała zakupu gruntu po byłej fabryce włókienniczej u zbiegu ulic Warszawskiej i Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim. Współinwestorzy wybudują pierwsze nowoczesne centrum handlowe w mieście. Galeria Tomaszów, obiekt o powierzchni 16, 4 tys. GLA, zostanie otwarta już w drugim kwartale 2016 roku.

Obiekt, który powstanie w liczącym 65 tys. mieszkańców mieście obejmie swoim zasięgiem ponad 210 tys. mieszkańców podkreślając swój ponadlokalny charakter. W ofercie centrum o roboczej nazwie Galerii Tomaszów znajdzie się około 70 lokali oraz supermarket o powierzchni 2,3 tys. mkw. Dla klientów galerii przewidziano 450 miejsc parkingowych. Projekt architektoniczny obiektu odwzoruje fragmenty istniejącej historycznej budowli włączając je do utrzymanej w stylistyce fabryki elewacji. Prace konstrukcyjne rozpoczną się wiosną 2015 roku a otwarcie obiektu zaplanowano na drugi kwartał 2016 roku.

– Czekamy na moment rozpoczęcia prac związanych z budową Galerii Tomaszów. Obiekt będzie doskonale usytuowany w samym środku miasta i nareszcie zapewni mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego szeroką ofertę handlową wiodących, tak polskich, jak i międzynarodowych najemców. Wyjazdy do Łodzi czy Piotrkowa Trybunalskiego w celach zakupowych nie będą już koniecznością, a sam obiekt dzięki imponującej fasadzie, przestronnych wnętrzach i bogatej ofercie stanie się nowym miejscem spotkań w mieście – mówi Tomasz Szewczyk, Managing Director w Acteeum Central Europe.

W ostatnim czasie Grupa Acteeum rozszerzyła portfolio projektów o realizowane we współpracy z Immofinanz Group galerie handlowe pod nazwą Vivo!. Wśród projektów, jakie powstaną w ramach budowanej z austriackim inwestorem sieci znane są już Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno. Kolejne projekty własne Acteeum oraz powstające w ramach joint venture są na etapie przygotowań.

Acteeum Group jest międzynarodową firmą działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno, a także odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.