Na mapie realizowanych przez Acteeum parków handlowych pojawiła się nowa lokalizacja – Gorzów Wielkopolski. To właśnie tam Acteeum zrealizuje wspólnie z SHOPP.CITY S.A. projekt w formacie Power Center który dynamicznie rozwija od strony deweloperskiej i komercjalizacyjnej. Gorzowskie Power Center, to największe i jedyne tego typu centrum handlowe jakie powstanie w regionie, gdzie na obszernej, doskonale skomunikowanej działce zaoferuje ponad 20 tys. m. kw. GLA oraz 800 miejsc parkingowych. Projekt posiada prawomocne pozwolenie na budowę a jego realizację zaplanowano już na II połowę 2022 roku, z kolei otwarcie obiektu planowane jest w II połowie 2023 roku.

 

Wychodząc naprzeciw wyjątkowemu zapotrzebowaniu rynku na parki handlowe Acteeum wzbogaca swoje portfolio o kolejny projekt tego typu, obok realizowanych aktualnie obiektów w Koszalinie, Ostródzie i Siemianowicach Śląskich. Tym razem projekt zlokalizowany jest w Gorzowie Wielkopolskim gdzie Acteeum zrealizuje go wspólnie z SHOPP.CITY S.A.

Nasz nowy projekt, gorzowskie Power Center w którym odpowiedzialni jesteśmy za realizację retail parku, świetnie wpisuje się zarówno w potrzeby rynku jak i w nasze portfolio już otwartych jak i realizowanych aktualnie projektów w formacie Power Center. Dlatego też bardzo cieszymy się z możliwości realizacji go wspólnie z SHOPP.CITY S.A. i już teraz energicznie rozwijamy go zarówno w zakresie realizacji jak i komercjalizacji. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak nasze projekty w Andrychowie, Koszalinie czy Ostródzie, Gorzów Power Center będzie ogromnym sukcesem dla naszych najemców, inwestorów jak i mieszkańców miasta oraz regionu.

– mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Group.

Gorzów Power Center, to zaplanowane przez SHOPP.CITY S.A. z niezwykłym rozmachem centrum handlowe o charakterze regionalnym, jakiego nie ma dotąd w całym regionie gorzowskim. Wyjątkowość projektu wynika z jego imponującej skali 20 000 m. kw. GLA na działce o pow. niespełna 80 000 m. kw., liczby sklepów i różnorodności oferty zakupowej oraz doskonałej lokalizacji. Gorzowskie centrum handlowe zapewni klientom także około 800 miejsc parkingowych. Powstanie ono w bezpośrednim sąsiedztwie realizowanego niezależnie hipermarketu Selgros oraz stacji benzynowej jednej z wiodących marek.

Niezwykle istotny dla najemców, klientów jak i inwestorów jest fakt, że gorzowski projekt posiada już  prawomocne pozwolenie na budowę, co już teraz pozwoliło na zaplanowanie rozpoczęcia realizacji na II połowę 2022 roku, zaś otwarcie obiektu na II połowę 2023 roku.

Gorzowskie Power Center to wspaniała możliwość rozszerzenia i umocnienia współpracy z naszymi najemcami, którzy dołączają także do innych naszych realizacji. Dzięki temu, gorzowski projekt już przyciągnął liczne grono znanych, popularnych i cenionych marek, w tym odzieżowych, obuwniczych, sportowych, dyskontowych oraz znaną sieć spożywczą, osiągając na półtora roku przed planowanym otwarciem wysoki poziom komercjalizacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować kolejne tak atrakcyjne centrum handlowe naszym najemcom.

– wyjaśnia Tomasz Jopkiewicz, Leasing Director w Acteeum Central Europe.

Lokalizacja gorzowskiego centrum handlowego bezpośrednio przy największych osiedlach mieszkaniowych w mieście oraz modernizowanej właśnie ulicy Walczaka, jednej z najważniejszych arterii Gorzowa, prowadzącej zarówno do centrum miasta jak i stanowiącej główną trasę wylotową na północny wschód (DK22) która po modernizacji stanie się drogą czterojezdniową z rondami oraz trasą tramwaju miejskiego, zapewni doskonały dojazd samochodem, transportem publicznym oraz tramwajem, który po zakończeniu modernizacji będzie dojeżdżał bezpośrednio do planowanego gorzowskiego Power Center.

 

Gorzów Power Center

Gorzów Power Center będzie pierwszym i jednocześnie największym tego typu kompleksem handlowym w Gorzowie Wielkopolskim oraz otaczającym regionie. Będzie to obiekt o łącznej powierzchni ponad 20 tys. m. kw. GLA, oferujący 800 miejsc parkingowych. Kompleks powstanie na działce o pow. 8 ha, zlokalizowanej przy ulicy Walczaka, jednej z głównych dróg wjazdowych do centrum miasta. Umiejscowienie centrum handlowego zapewnia doskonałe skomunikowanie z centrum Gorzowa oraz regionem.
Gorzowski projekt posiada już prawomocne pozwolenie na budowę, a rozpoczęcie prac budowlanych przy jego realizacji zaplanowano na II połowę 2022 roku, natomiast otwarcie centrum handlowego planowane jest na II połowę 2023 roku.

 

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl

 

***

Informacja o SHOPP.CITY S.A.

SHOPP.CITY S.A. specjalizuje się w przygotowaniu projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych nieruchomości, prowadzeniu procesu deweloperskiego oraz budowie obiektów handlowych z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Analizujemy potencjalne możliwości rozwojowe interesujących nas terenów, badamy lokalny rynek, uwzględniamy strategie rozwoju preferowane przez lokalne władze oraz wychodzimy na przeciw potrzebom mieszkańców. Projekt biznesowy przygotowywany przez zespół naszych specjalistów w zależności od charakteru projektu realizowany jest przez nas samodzielnie lub we współpracy z wiodącymi operatorami sieci handlowych.

SHOPP.CITY S.A. jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni handlowych w Polsce. Firma oprócz rozwijania sieci retail parków pod swoją marką uczestniczyła jako land developer w realizacji m.in. warszawskiej Galerii Północnej, Galerii Tomaszów w Tomaszowie Mazowieckim oraz otwartego w 2020 roku Parku Handlowego Siedlce w Białkach.

Inwestycja w Gorzowie Wielkopolskim to jeden z 8 projektów handlowych realizowanych obecnie przez SHOPP.CITY S.A. w Polsce, które realizowane są w formule „Power Center”, zlokalizowanych w średnich i mniejszych miastach oraz ich okolicach. Ich atutem jest nowoczesna i zróżnicowana oferta handlowa, dobre połączenie z siecią drogową.

Więcej o SHOPP.CITY S.A. na stronie www.shopp.city