Wraz z początkiem października oficjalnie rozpoczęły się prace budowlane przy realizacji nowego parku handlowego – Galerii Andrychów – wspólnego projektu Acteeum Group i Equilis Europe. Prace budowlane w Andrychowie ruszyły niezwłocznie po podpisaniu przez inwestorów umowy z generalnym wykonawcą, którym jest KARMAR S.A. Galeria Andrychów to pierwszy w mieście i regionie projekt handlowy realizowany z takim rozmachem, o całościowej powierzchni GLA 24 tys. mkw. Jest to kolejne po Galerii Chełm, wspólne przedsięwzięcie obu inwestorów, które zostanie otwarte jesienią 2021.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mimo utrudnień związanych z epidemią, energia naszego projektu w Andrychowie nie opada. Mało tego, wraz z wyborem generalnego wykonawcy – firmy KARMAR S.A. – i rozpoczęciem prac budowlanych tego kolejnego już projektu komercyjnego w Polsce – entuzjazm zarówno naszych partnerów, w tym najemców, jak i nas inwestorów wciąż wzrasta. Jesteśmy przekonani, że tworzymy niezwykłe, wyjątkowe na skalę miasta i regionu miejsce​.

– wyjaśnia Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail Equilis.

Wraz z wyborem generalnego wykonawcy – KARMAR S.A., z dniem 07.10.2020 ruszyły szeroko zakrojone prace budowlane na działce, na której już za niecały rok otwarta zostanie Galeria Andrychów – największy w Andrychowie i regionie Power Center z tak bogatą ofertą i budowany z tak dużym rozmachem.

– Galeria Andrychów jest drugim już projektem Retail realizowanym przez Acteeum wspólnie z Equilis. Przy jego realizacji łączymy zarówno szerokie doświadczenia naszych firm, jak te specyficzne, które nabyliśmy realizując wspólnie projekt otwartej wiosną tego roku Galerii Chełm. Jesteśmy także bardzo zadowoleni z komercjalizacji naszego obiektu – na dzisiaj zostało zaledwie kilka niewynajętych lokali a na temat każdego z nich toczą się rozmowy z zainteresowanymi najemcami, a przecież jesteśmy na początku budowy.
Cieszymy się bardzo z tego, że przechodząc do fazy prac wykonawczych Galerii Andrychów dokonujemy dwóch rzeczy – realizujemy zgodnie z zakładanym planem kolejny projekt, a także udowadniamy, że dobrze opracowane projekty realizowane przez doświadczonych deweloperów osiągają sukces także w szczególnie wymagającym otoczeniu rynkowym.

– mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

Na prawie rok przed planowanym otwarciem, Galeria Andrychów jest już niemal całkowicie skomercjalizowana, mając podpisane umowy najmu dla ponad 90% powierzchni. Wśród marek, których sklepy powstaną w andrychowskim Power Center są znane i popularne sieci takie jak Leroy Merlin, Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, Media Expert, Martes Sport, Jysk, KiK, Sinsay, House, Cropp, Deichmann, Divers, Pepco, Dealz, Hebe czy Komfort oraz atrakcyjne sklepy o charakterze lokalnym.

– Power Center Galeria Andrychów, jest drugim po Galerii Chełm, realizowanym wspólnie z Equilis i Acteeum projektem budowlanym. Jest to wyraz zaufania naszych partnerów do nas, jako generalnego wykonawcy. Jesteśmy również pod wrażeniem rozwoju rynkowego obu firm i mamy nadzieję uczestniczyć w realizacji dalszych ciekawych przedsięwzięć. Cieszy mnie także fakt, że miasta, takie jak Andrychów, mają możliwość rozwoju dzięki powstającym obiektom komercyjnym, którego przykładem jest Power Center. To ważny element lokalnej ekonomii miasta. Jako generalny wykonawca tej inwestycji, będziemy starali się prowadzić prace jak najmniej uciążliwie dla okolicznych mieszkańców, z poszanowaniem lokalnych uwarunkowań i środowiska.

– wyjaśnia Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu KARMAR S.A.

Wybrany właśnie generalny wykonawca – KARMAR S.A. – zrealizuje nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt handlowy w formacie Power Center, o ogólnej powierzchni GLA 24 tys. mkw. Działka, na której powstanie nowy park handlowy zlokalizowana jest u zbiegu ulic Krakowskiej, Biała Droga oraz Przemysłowej z bezpośrednim dostępem do drogi krajowej oraz w sąsiedztwie planowanej obwodnicy Bielsko-Biała – Głogoczów. Galeria Andrychów zaoferuje 38 lokali handlowych oraz 680 miejsc parkingowych.

 

***

Informacja o Equilis

Equilis został założony przez Carla Mestdagh’a w 2006 roku jako firma deweloperska na belgijskim rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie firma realizuje i wspiera różnorodne i wymagające projekty – od obiektów handlowych i mieszkalnych po biurowe, rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne oraz obiekty parkingowe. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 271 000 mkw. oraz 832 lokale mieszkalne, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 215 000 mkw. powierzchni na wynajem i 2 004 mieszkań.

Equilis realizuje wszystkie aspekty i zadania procesu inwestycyjnego dywersyfikując swoje działania i poszerzając portfolio swoich projektów na rynku europejskim. Aktualnie firma posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Polsce oraz ostatnio otwarty w Niemczech.

Więcej informacji o firmie i projektach Equilis na stronie www.equilis.net

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.
Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, parków handlowych oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl

 

Informacja o KARMAR S.A.

Założony w 1991 roku w Warszawie KARMAR, od ponad dekady działa w ramach międzynarodowej grupy Bouygues Construction, z powodzeniem realizując obiekty kubaturowe, infrastrukturalne oraz przemysłowe, na terenie całej Polski. Jako członek Bouygues Entreprises France – Europe, działając w europejskich strukturach międzynarodowej Grupy, KARMAR dysponuje specjalistyczną wiedzą i dostępem do najnowszych rozwiązań technologicznych, budowanych na podstawie międzynarodowych doświadczeń Grupy, wśród których można wskazać imponujące projekty zrealizowane na całym świecie.

Dzięki rozbudowanemu know-how stale podnosimy jakość oferowanych przez nas usług, kierowanych do klientów z sektorów publicznego i prywatnego, a także dostarczamy globalne usługi najwyższej jakości, w lokalnej cenie. Będąc firmą z polskimi korzeniami, bazujemy na współpracy z lokalnymi dostawcami i podwykonawcami.
Dzięki firmie Linkcity Poland S.A. rozwijamy naszą działalności na rynku Property Development, gdzie realizujemy projekty zarówno publiczne, jak i komercyjne. W szczególny sposób dbamy, by relacje z naszymi partnerami były oparte na wzajemnym zaufaniu i szacunku.

www.karmar.com.pl