Rozpoczęły się prace budowlane przy realizacji wspólnego projektu Acteeum Group i Equilis Polska – Galerii Chełm. Inwestorzy podpisali umowę z generalnym wykonawcą projektu, którym będzie KARMAR S.A. Ta pierwsza w Chełmie galeria handlowa o całościowej powierzchni GLA 17,5 tyś. mkw. jest jednocześnie pierwszym wspólnym przedsięwzięciem obu inwestorów, które opiewać będzie na całościową kwotę ok. 30 mln. EUR i zostanie otwarte w pierwszym kwartale 2020.

 

– Cieszymy się, że długo wyczekiwany moment przejścia od fazy „papierowej” projektu Galerii Chełm do etapu realizacji ma właśnie miejsce. Wraz z wyborem generalnego wykonawcy – firmy KARMAR S.A. – rozpoczęliśmy prace budowlane przy realizacji tego, pierwszego w naszym polskim portfolio, projektu Retail. Realizując projekt w Chełmie chcemy stworzyć miejsce jakiego w tym mieście dotąd nie było – wychodzące naprzeciw nie tylko potrzebom zakupowym, ale także spełniającego oczekiwania lifestylowe i rozrywkowe klientów. – wyjaśnia Monika Woźniak-Zawioła, dyrektor generalny Equilis w Polsce.

 

– Galeria Chełm jest kolejnym projektem Retail realizowanym przez Acteeum wspólnie z dużym inwestorem. Bardzo się cieszymy z połączenia sił z Equilis, pozwalającego wykorzystać synergie płynące z naszych kompetencji w obszarze centrów handlowych w Polsce oraz międzynarodowych doświadczeń naszego Partnera. Wierzymy, że Chełmski projekt, który wkroczył właśnie w etap prac wykonawczych, okaże się sukcesem zarówno dla najemców oraz klientów Galerii Chełm, a także nas – inwestorów – mówi Tomasz Szewczyk, Managing partner Acteeum Cetrnal Europe.

 

Wybrany właśnie generalny wykonawca – KARMAR S.A. – zrealizuje nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt handlowy o ogólnej powierzchni GLA 17,5 tys. mkw. Działka, na której powstanie nowe centrum handlowe zlokalizowana jest u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swoim zasięgiem Galeria Chełm obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią. Galeria Chełm zaoferuje 55 lokali handlowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych.

 

– Projekt Galerii Chełm doskonale wpisuje się w naszą strategię dywersyfikacji geograficznej oraz rozwoju naszej działalności w segmentach rynku kubaturowego – wyjaśnia Joanna Makowiecka-Gaca, Prezes Zarządu KARMAR S.A. – Nasza firma posiada bogate doświadczenie w realizacji centrów handlowych na terenie całej Polski. Dodatkowo, jako część Bouygues Construction, mamy dostęp do know-how oraz zaplecza inżynierskiego, które koncern pozyskał realizując projekty na całym świecie. Cieszymy się na rozpoczętą właśnie współpracę z nowymi partnerami – Acteeum Group oraz Equilis Polska i jesteśmy przekonani, że będzie to początek długofalowej współpracy – dodaje Joanna Makowiecka-Gaca.

 

Na rok przed otwarciem Galeria Chełm pozostaje niemal całkowicie skomercjalizowana. Wśród najemców, którzy otworzą swoje salony w Galerii Chełm są już tak znane marki jak Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, RTV Euro AGD, Martes Sport, Reserved, Sinsay, House, Cropp, home&you, Divers, Pepco, Swiss, Ziaja czy Księgarnie Świat Książki oraz znane i lubiane marki gastronomiczne i usługowe.

 

***

Informacja o Equilis

Equilis to firma deweloperska założona w 2006 roku przez Carla Mestdagh’a z założeniem prowadzenia działalności na belgijskim rynku nieruchomości. Obecnie realizuje i wspiera ambitne projekty handlowe, mieszkaniowe, biurowe i rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 250 000 mkw. oraz 757 lokali mieszkalnych, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 230 000 mkw. powierzchni na wynajem i 2 832 mieszkań.

Działalność Equilis w Europie jest zdywersyfikowana pod względem sektorowym i geograficznym, obejmując wszystkie aspekty procesu inwestycyjnego. Aktualnie firma posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Luksemburgu, Holandii, Portugalii i Polsce. W 2019 roku planuje również debiut na kolejnych rynkach. www.equilis.net

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl