7 listopada 2023 odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budowie Koszalin Power Center.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, inwestorów – Acteeum Group i Falcon Investment Management, jak również partnerów zaangażowanych w powstanie obiektu.
Koszalin Power Center to największy i najnowocześniejszy kompleks handlowy w regionie Koszalina realizowany we współpracy z Leroy Merlin i Agata, w którym na łącznej powierzchni
38 tys. mkw. powstanie 30 sklepów. Otwarcie całego kompleksu zaplanowano na 1 kwartał 2024.

 

7 listopada 2023 roku symboliczna wiecha została zatknięta na placu budowy koszalińskiego Power Center, największego i najnowocześniejszego kompleksu handlowego w regionie Koszalina.
W tradycji budowlanej wiecha symbolizuje zakończenie prac związanych z wykonaniem konstrukcji obiektu. W najbliższym czasie osiągnięty zostanie stan surowy zamknięty obiektu i nastąpi etap prac wykończeniowych.

W uroczystości wzięli udział najważniejsi przedstawiciele miasta oraz firm zaangażowanych w inwestycję, m.in Paweł Zdunek, Dyrektor Techniczny, Falcon Investment Management, Przemysław Hrycan dyrektor kontraktu Acteeum Group oraz Marek Nagórski, Dyrektor Operacyjny Dekpol Budownictwo – Generalnego Wykonawcy inwestycji. Ponadto, w uroczystości wzięli udział reprezentanci firm związanych z procesem inwestycyjnym oraz liczne media.

– To dla mnie niezwykły zaszczyt i duma, że będzie nam dane zawiesić wiechę na tej unikalnej inwestycji. Jestem pod wrażeniem jakości wykonania, jak również pomysłu na nowe centrum handlowe. To będzie jedna z wizytówek naszego miasta. Zdaję sobie sprawę, jak wielkie zadania stoją dziś przed inwestorami. Wysoka jakość usług, dostosowanie się do wymogów rynku i rosnącej konkurencji – to wyzwania stojące przed każdą firmą. Dlatego życzę dalszej wytrwałości i konsekwencji w działaniu.

– mówi Piotr Jedliński, Prezydent Koszalina.

– Dzisiejsza uroczystość to dowód, że prace budowlane z każdym dniem przybliżają nas do otwarcia najbardziej atrakcyjnego miejsca zakupów dla mieszkańców Koszalina i całego regionu. Dzięki świetnej współpracy i konsekwencji partnerów uczestniczących w projekcie, Koszalińskie Power Center szybko nabrało kształtów. Nie możemy doczekać się powitania pierwszych klientów już niebawem, bo w 1. kwartale 2024.

– mówi Paweł Zdunek Dyrektor Techniczny, Falcon Investment Management.

 

Konsekwentnie realizowany plan budowy koszalińskiego obiektu, który jest już w pełni skomercjalizowany, przewiduje uroczyste otwarcie już w 1 kwartale 2024. Koszalińskie Power Center na łącznej powierzchni 38 tys. mkw zaoferuje ponad 30 sklepów, w tym wielkopowierzchniowy market budowalny Leroy Merlin, pierwszy i jedyny w regionie salon meblowy Agata, supermarket Lidl oraz całą gamę sklepów popularnych i cenionych przez klientów marek. Ponadto, ten niezwykle dogodnie skomunikowany obiekt zaoferuje przestronny parking na ok. 1100 pojazdów, restaurację drive-thru, stację paliw, a także możliwość ładowania samochodów elektrycznych.

– Uroczystość zawieszenia wiechy koszalińskiego Power Center jest dla nas niezwykle ważnym momentem; to symboliczne zakończenie głównej fazy budowy potwierdzające, że prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Jesteśmy przekonani, że w ogromnym stopniu jest to wynikiem świetnej współpracy wszystkich podmiotów uczestniczących w projekcie, zarówno od strony inwestycyjnej, wykonawczej jak i finansowej.

– mówi Przemysław Hrycan, Dyrektor Kontraktu Acteeum Central Europe.

Koszalin Power Center

Koszalin Power Center to obiekt w formule regionalnego parku handlowego, który obejmie swym zasięgiem miasto Koszalin oraz otaczający region. Formułą architektoniczną, doborem znanych i lubianych marek oraz doskonałemu skomunikowaniu projekt realizowany przez Acteeum Group wspólnie z Falcon Investment Management, we współpracy z Leroy Merlin oraz Agata już teraz na trwale wpisuje się w krajobraz handlowy Koszalina i okolicy.

Na łącznej powierzchni 38 tys. m² GLA Projekt zaoferuje szeroką gamę sklepów i lokali usługowych różnorodnych marek. Znajdzie się tam największy w regionie hipermarket budowlany Leroy Merlin o powierzchni ok. 12 tys. m², supermarket Lidl o powierzchni ok. 2 tys. m², pełnowymiarowy i jedyny w regionie salon meblowy sieci Agata o powierzchni ok. 11,150. m² oraz 30 lokali handlowych w ramach Retail Parku. Wśród najemców koszalińskiego parku handlowego znajdą się także Jysk, Komfort, House, Cropp, Sinsay, Lidl, Rossmann, 4F, New Yorker, CCC, Martes Sport oraz Media Expert.
Koszalin Power Center obejmie także ofertę gastronomiczną, włącznie z restauracją typu drive-thru. Dodatkowo, dla wygody klientów obiekt zaoferuje przestronny, łatwo dostępny parking na ok. 1100 pojazdów, stację benzynową oraz infrastrukturę zapewniającą płynne skomunikowanie zarówno w ramach Koszalina jak i regionu.

Centrum powstanie bezpośrednio przy węźle drogowym drogi ekspresowej S6, łączącej Szczecin z Trójmiastem oraz ulicy Władysława IV – głównej drogi wylotowej nad morze. Obydwie drogi nie tylko stanowią główne krajowe trasy przelotowe, ale również wpisują się w infrastrukturę miejską jako popularne wśród mieszkańców arterie komunikacyjne.

Budowa koszalińskiego centrum handlowego rozpoczęła się w styczniu 2023 zaś otwarcie zaplanowano na pierwszy kwartał 2024.

 

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl

 

Informacja o Falcon Investment Management:

Falcon Investment Management to prężnie rozwijający się fundusz na rynku nieruchomości komercyjnych w segmencie Retail Parków. Aktualnie realizuje szereg projektów z partnerami zewnętrznymi oraz kilka projektów własnych. Rozwój Falcon Investment Management w najbliższych latach oparty będzie o zakup działających obiektów, współpracę z partnerami zewnętrznymi, jak i prowadzenie własnej działalności inwestycyjno-deweloperskiej, mając na celu budowę ogólnopolskiego, stabilnego portfolio parków handlowych.