Do grona marek obecnych w projekcie Ostróda Power Center realizowanym przez Acteeum dołączyła właśnie Castorama. Za sprawą podpisanej umowy najmu ta znana marka z branży Dom i Ogród otworzy tu swój pierwszy i jedyny w regionie market o pow. 10 tys. m² w swoim najnowocześniejszym formacie.

Ostróda Power Center posiada pozwolenie na budowę i jest na etapie wyboru Generalnego Wykonawcy zaś planowane otwarcie nastąpi w IV kwartale 2023. Komercjalizacja obiektu przekroczyła właśnie 70%, a na pozostałą część najemcy potwierdzili już swoją obecność. Trwa finalizowanie ostatnich umów dzięki czemu 100% wynajmu będzie osiągnięte jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

 

Popularność wśród najemców Ostróda Power Center rośnie z każdym miesiącem. Potwierdzają to kolejne podpisywane umowy, które wprowadzają do grona najemców znane i lubiane marki, wśród których znajda się m.in. New Yorker, Smyk, CCC, Sinsay, Cropp, House, Diverse, Media Expert, Martes Sport, 4F, Rossmann, Empik, Komfort, Maxi Zoo i inni. Najemcy doceniają największe atuty projektu tj. komplementarną ofertę, wielkość projektu 25 tys. m² GLA, duży parking na ponad 700 miejsc, lokalizację przy skrzyżowaniu głównych dróg, dzięki którym projekt wprowadza nową jakość na mapie handlowej nie tylko miasta Ostródy ale i całego regionu.

Najnowszym ogromnym sukcesem w budowaniu oferty Ostródzkiego centrum handlowego stało się podpisanie umowy najmu z firmą Castorama. Dzięki niej powstanie tu przestronny, wolnostojący sklep tej marki o powierzchni całkowitej 10 tys. m2. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, ze market Castorama w Ostródzkim Power Center będzie pierwszym w Polsce sklepem tej marki, zrealizowanym w nowatorskim konceptem drive-thru, w którym klient może zrobić zakupy części asortymentu niezwykle sprawnie, wjeżdżając samochodem bezpośrednio do strefy zakupowej.

– Podpisana właśnie umowa z Castoramą to kamień milowy w budowie oferty naszego Ostródzkiego Power Center. Market Castoramy stanowić będzie jeden z kluczowych atutów powstającego kompleksu i wpisuje się doskonale w jego bogatą ofertę zakupową. Cieszymy się z zaufania jakim ten znamienity najemca obdarzył nasz projekt, potwierdzając tym samym atrakcyjność lokalizacji, formatu Power Center oraz planu realizacji ostródzkiego obiektu.
Powstanie marketu Castorama jest także świetną wiadomością dla klientów z Ostródy i regionu. Nie tylko udostępni on kompleksową, atrakcyjną i przystępną ofertę z zakresu „Dom i Ogród”, ale także uczyni to w najnowocześniejszej formule, w tym z innowacyjną możliwością dokonania zakupów części asortymentu w trybie drive-thru.

– mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director w Acteeum Central Europe.

Ostróda Power Center będzie pierwszym i jednocześnie największym tego typu kompleksem handlowym w regionie. Projekt posiada prawomocne pozwolenie na budowę. Będzie to obiekt o łącznej powierzchni ponad 25 tys. m² GLA, obejmującej ponad 15 tys. m² GLA parku handlowego, wolnostojący market Dom i Ogród Castorama, a także usługi dodatkowe takie jak restauracja drive-thru, stacja benzynowa, myjnia oraz ponad 700 miejsc parkingowych.

Kompleks powstanie przy głównej drodze wjazdowej do centrum miasta, bezpośrednio przy węźle dróg ekspresowych S7, łączącej Warszawę i Gdańsk oraz S16 prowadzącej do Olsztyna oraz Grudziądza. Lokalizacja obiektu jest także w naturalny sposób doskonale skomunikowana z Ostródą i regionem. Swym bezpośrednim zasięgiem Ostróda Power Center będzie obejmować ponad 120,000 mieszkańców a także niezwykle intensywny ruch tranzytowy tras S7 i S16.

Otwarcie Ostróda Power Center zaplanowano na IV kwartał 2023.

 

Castorama

Castorama to największa w Polsce sieć sklepów typu Home Improvement (DIY). Jest częścią Grupy Kingfisher, która posiada obecnie ponad 1300 sklepów, łącznie w 8 krajach i od lat umożliwia milionom klientów poprawę warunków mieszkaniowych.

W swoich sklepach Castorama udostępnia klientom kompleksową ofertę produktów budowalnych, do majsterkowania, wyposażenia wnętrz i ogrodów, mebli, armatury kuchennej i łazienkowej, narzędzi oraz artykułów dekoracyjnych.

 

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl