Trwa proces komercjalizacji powstającej w Tomaszowie Mazowieckim pierwszej nowoczesnej galerii handlowej. Umowę najmu powierzchni w Galerii Tomaszów podpisał właśnie kolejny wiodący na polskim rynku najemca sieciowy – CCC.

– Oferta Galerii Tomaszów jest niezwykle różnorodna i kompleksowa, co zapewni gwarancję udanych zakupów naszym przyszłym klientom. Wśród marek, jakie otworzą swoje salony w centrum znajdą się znane wiodące sieci zarówno polskie, w tym salony grupy LPP o łącznej powierzchni około 2300 m kw., jak i międzynarodowe, jak salon sieci H&M, który na dwóch poziomach zajmie powierzchnię 1 850 m kw. Operatorem spożywczym Galerii będzie Intermarche. Obiekt cieszy się niezwykłym zainteresowaniem najemców, co w sposób widoczny odzwierciedla osiągnięty już w tej chwili stopień komercjalizacji – mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director, Acteeum Central Europe.

Galeria Tomaszów na powierzchni 17 000 m kw. będzie oferowała około 75 lokali oraz supermarket o powierzchni ponad 2 300 m kw. Centrum handlowe obejmie swoim zasięgiem ponad 210 tys. mieszkańców, podkreślając swój ponadlokalny charakter. Projekt architektoniczny obiektu odwzoruje fragmenty istniejącej historycznej budowli fabryki włókienniczej, włączając je do utrzymanej w stylistyce fabryki elewacji. Prace konstrukcyjne rozpoczęły się w listopadzie 2015 r., a otwarcie obiektu zaplanowano na czwarty kwartał 2016 roku.

Sieć CCC dołączyła do grona takich najemców Galerii Tomaszów jak m.in. H&M, Reserved, House, Cropp Town, Sinsay, Diverse, 4F, RTV Euro AGD, Rossmann, Apteka Benefactor. Operatorem spożywczym Galerii jest Intermarche.

Acteeum Group jest międzynarodową firmą, działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno, Galerii Wołomin, a także odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.

Rockcastle Global Real Estate Company Limited została założona dnia 30 marca 2012 r. w Mauritiusie z zasadniczym celem globalnego inwestowania w dopuszczone do publicznego obrotu papiery wartościowe podmiotów rynku nieruchomości. Obecnie firma Rockcastle zidentyfikowała Polskę jako priorytetowy kierunek inwestycyjny w Europie przeznaczając 500 mln USD na inwestycje, z założeniem koncentracji wokół strategicznych i dominujących aktywów nieruchomościowych.