Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu weźmie udział w kolejnej edycji Shopping Center Forum. Na targach zostanie zaprezentowana zarówno nowa architektura obiektu, jak i poszerzona oferta, jaką Centrum będzie dysponowało po zakończeniu trwającej przebudowy.

W dniach 18 – 19 września najemcy zainteresowani poszerzeniem sieci swoich sklepów o nowoczesne lokale w północno – wschodniej części Polski będą mogli zapoznać się z ofertą CH Ogrody w Elblągu. Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum, która odbędzie się w warszawskim Centrum EXPO XXI, Ogrody zaprezentowane zostaną w nowej odsłonie jako obiekt dwukrotnie większy, o charakterze dominującym w regionie, z bogatą ofertą wiodących marek sieciowych.

Shopping Center Forum to największe w Polsce targi skupiające deweloperów centrów handlowych oraz najemców. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło na nich zabraknąć Centrum Handlowego Ogrody, najważniejszego projektu w naszym portfolio, szczególnie w tym roku, kiedy rozpoczęliśmy prace budowlane. Targi stwarzają odpowiednią okazję do zaprezentowania szerokiej grupie najemców oferty, jaką Centrum będzie dysponowało po zakończeniu rozbudowy – nowoczesnej powierzchni handlowej na miarę XXI wieku w największym kompleksie handlowo-usługowym w regionie. – mówi Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Management, CBRE Global Investors Poland.

Centrum Ogrody zostanie zaprezentowane 19 sierpnia podczas panelu Project & Retail Flash ok. godziny 10.00 przez przedstawiciela Project Managera rozbudowy, Tomasza Szewczyka, Dyrektora Zarządzającego firmy Acteeum Central Europe, która jest również odpowiedzialna za komercjalizację obiektu.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu będzie można uzyskać na stoisku CH Ogrody (stand nr 1.4 ), na którym obecni będą przedstawiciele agenta najmu – firmy Acteeum Central Europe oraz CBRE agenta wspierającego najem.

Poziom komercjalizacji Ogrodów w chwili obecnej przekroczył 60%. Swoje sklepy w przebudowywanej części CH Ogrody otworzyły już sieci RTV EURO AGD, CCC, T-Mobile. Nieprzerwanie swoich Klientów obsługuje hipermarket Carrefour. Po zakończeniu rozbudowy na dwóch poziomach znajdzie się 130 punktów usługowych i sklepów, m.in. H&M, New Yorker, Reserved, House, Mohito, Sinsay, Cropp Town, Deichmann, CCC, Rossmann, Douglas, Orsay, Quiosque, Sizeer, Wojas, Yes, Apart, Esotiq, Yves Rocher, , Inmedio, Plus GSM,Trojan Horse, Piekarnia Raszczyk, Grycan, restauracja McDonald’s, oraz wielosalowe kino. Na trzech poziomach Centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE Sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy powstały w 2002 roku kompleks handlowo – usługowy w Elblągu skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka z dogodnym dojazdem. Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na rok 2014. W trakcie prac budowlanych centrum funkcjonuje w ograniczonej formie. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie.

CBRE Global Investors, spółka zarządzająca Centrum Handlowym Ogrody, po zakończeniu prac będzie ubiegało się o certyfikat BREEAM dla elbląskiego obiektu. Certyfikat potwierdza proekologiczność zastosowanych technologii i całego procesu budowy nowego centrum handlowego oraz przyjazność budynku dla użytkowników i otoczenia.