Na początku października Centrum Handlowe Ogrody zostało zaprezentowane na spotkaniu z tour operatorami z Obwodu Kaliningradzkiego.

9 października w Hotelu Elbląg**** odbyło się spotkanie poświęcone szansom jakie dla elbląskich przedsiębiorstw stworzył mały ruch graniczny z Obwodem Kaliningradzkim. W dyskusjach z operatorami turystycznymi wzięli udział między innymi przedstawiciele Ogrodów, Hotelu Elbląg**** i pola golfowego Sand Valley Golf Club. Omawiano możliwości intensyfikacji turystyki w kierunku Elbląga i okolic z Kaliningradu. Rozważano również szanse, jakie dają miastu turyści z Rosji oraz zaprezentowano Elbląg jako główną destynację turystyki zakupowej.

Podczas spotkania przedstawiciel inwestora rozbudowywanych Ogrodów zaprezentował Centrum w docelowym kształcie, jako obiekt dwukrotnie większy, o dominującym charakterze w regionie.

Przedstawiono atrakcyjną dla turystów z Rosji ofertę Centrum, w której znajdą się salony wiodących marek sieciowych, w tym wiele niedostępnych dotychczas w mieście, oraz liczne punkty usługowe.

– Spotkanie dało nam możliwość zaprezentowania tour operatorom z Kaliningradu rozszerzonej oferty Ogrodów, która będzie dostępna już wkrótce, wraz z otwarciem lokali w zmodernizowanej części Centrum, a w pełni po zakończeniu rozbudowy w roku 2014. Mieliśmy okazję nawiązać wiele relacji, które już niedługo zaowocują zwiększonym napływem Rosjan do Ogrodów. Klienci z Obwodu Kaliningradzkiego znają nasze Centrum – przed rozbudową stanowili kilka procent ogółu odwiedzających – zaś po jej zakończeniu i znaczącym rozszerzeniu oferty liczymy na wzrost liczby odwiedzin. Także teraz, mimo ograniczonej z uwagi na trwające prace oferty, wielu z nich robi u nas zakupy, doceniając lokalizację Ogrodów, nowoczesnego obiektu handlowego położonego najbliżej granicy z Rosją i łatwy dojazd zarówno do Elbląga, jak i samego Centrum. Jeszcze w tym roku, we współpracy z naszymi partnerami z Kaliningradu oraz najemcami, chcemy uruchomić specjalny program promujący turystykę zakupową Rosjan nastawioną na Centrum Ogrody. – powiedział po spotkaniu Marcin Skowroński, Asset Manager CBRE Global Investors, przedstawiciel inwestora rozbudowy Ogrodów.