Kolejni najemcy Centrum Handlowego Ogrody w najbliższych tygodniach zaczną przygotowywać swoje lokale do otwarcia. Jeszcze w lipcu wynajęta powierzchnia zostanie przekazana Piekarni Raszczyk, salonowi prasowemu In medio, drogerii Yves Rocher oraz salonowi jubilerskiemu YES. W sierpniu przekazanych zostanie pięć kolejnych lokali markom Quiosque, Esotiq, Crux, Orange oraz Kantorowi.

Salony będą otwierane sukcesywnie po dostosowaniu wnętrz do wymogów poszczególnych marek. Do końca sierpnia w CH Ogrody otwartych będzie około 10 salonów sprzedaży.

Poziom komercjalizacji obiektu przekroczył 60 proc. Swoje sklepy w przebudowywanej części ogrodów otworzyły już RTV EURO AGD, CCC oraz T-Mobile. Nieprzerwanie swoich klientów obsługuje hipermarket Carrefour. Po zakończeniu rozbudowy na dwóch poziomach znajdzie się łącznie 130 sklepów i punktów usługowych, w tym, oprócz wyżej wymienionych m.in. Deichmann, Douglas, Esotiq, H&M, salony marek należących do grupy LPP (Cropp Town, House, Mohito, Reserved, Sinsay), New Yorker, Orsay, restauracja McDonald’s, Rossmann, Sizeer, Wojas,Trojan Horse oraz wielosalowe kino. Na trzech poziomach centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE Sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy, powstały w 2002 roku, kompleks handlowo – usługowy w Elblągu, skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka z dogodnym dojazdem.Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na rok 2014. Obiekt w ograniczonym zakresie jest otwarty dla Klientów przez cały okres prac. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie.