Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu stwarza unikalną szansę rozwoju dla lokalnych przedsiębiorców. Kolejni z nich podpisali umowy najmu na prowadzenie w Centrum lokali pod szyldami: Piekarnia Raszczyk, Trojan Horse, Yes oraz Quiosque.

Przestrzeń handlowo-usługowa nowych Ogrodów to szansa rozwoju dla przedsiębiorców z regionu. Po zakończeniu prac budowlanych związanych z rozbudową obiektu , Ogrody będą największą galerią w regionie z ponad 40 000 m2 nowoczesnej powierzchni najmu, która jest kierowana w dużej mierze do przedsiębiorców lokalnych oraz franczyzobiorców. Agenci najmu Centrum, spółka Acteeum Central Europe oraz wspierająca ją firma CBRE, oferują wsparcie w procesie pozyskiwania franczyz oraz dostosowywania lokali do wymagań franczyzodawców.

Wśród umów podpisanych przez Centrum Handlowe Ogrody wiele zostało zawartych z przedsiębiorcami z Elbląga oraz regionu. Część z nich prowadzi biznes rozwijając własne marki, inni wiążą się ze znanymi firmami sieciowymi. Do tych pierwszych należą Piekarnia Raszczyk oraz Trojan Horse, firmy obecne w Centrum przed rozbudową i cieszące się dużym uznaniem wśród klientów. Z kolei lokale Yes oraz Quiosque będą prowadzone w systemie franczyzowym

Piekarnia Raszczyk oraz salony Yes i Quiosque znajdą się na parterze w modernizowanej części galerii. Restauracja Trojan Horse będzie natomiast zlokalizowana w strefie food-court w nowo wybudowanej części Centrum. Powierzchnia wynajętych lokali wyniesie odpowiednio: Yes – 61 m2, Trojan Horse – 82 m2, Piekarnia Raszczyk 105 m2 oraz Quiosque – 111 m2.

Poziom komercjalizacji obiektu przekroczył 60%. Na dwóch poziomach znajdzie się 120 punktów usługowych i sklepów, m.in. Carrefour, H&M, salony marek należących do grupy LPP (Reserved, Mohito, Sinsay, House, Cropp Town), New Yorker, CCC, Deichmann, Rossmann, RTV Euro AGD, Orsay, Wojas, Douglas, Sizeer, Esotiq, Yves Rocher, Vision Express, restauracja McDonald’s oraz kino. Na trzech poziomach centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE Sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy powstały w 2002 roku kompleks handlowo – usługowy w Elblągu skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka z dogodnym dojazdem. Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na rok 2014. W trakcie prac budowlanych centrum funkcjonuje w ograniczonej formie. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie. CBRE Global Investors, spółka zarządzająca Centrum Handlowym Ogrody, po zakończeniu prac będzie ubiegało się o certyfikat BREEAM dla elbląskiego obiektu. Certyfikat potwierdza proekologiczność zastosowanych technologii i całego procesu budowy nowego centrum handlowego oraz przyjazność budynku dla użytkowników i otoczenia.