Poziom komercjalizacji pierwszej nowoczesnej galerii handlowej w Tomaszowie Mazowieckim sięgnął już 80%. Do grona najemców Galerii Tomaszów dołączyła międzynarodowa sieć salonów obuwniczych Deichmann. Klienci będą mogli skorzystać z bogatej oferty galerii już na jesieni br.

Deichmann, jedna z najbardziej znanych międzynarodowych sieci obuwniczych otworzy w Galerii Tomaszów salon o powierzchni 450 m kw. To już kolejna wiodąca marka sieciowa, która podpisała umowę najmu lokalu w Galerii Tomaszów. Deichmann dołączył do grona takich najemców Galerii Tomaszów, jak m.in. H&M, Reserved, House, Cropp Town, Sinsay, Diverse, Smyk, 4F, RTV Euro AGD, CCC, Rossmann czy Apteka Benefactor. Operatorem spożywczym Galerii jest Intermarche.

W ostatnim czasie staraniem inwestora sfinalizowana została także umowa z operatorem kinowym – siecią Helios uzupełniając tym samym doskonale ofertę handlowo-usługową galerii o funkcje rozrywkowe.

– Galeria Tomaszów, jako pierwsze nowoczesne centrum handlowe w mieście i regionie zapewni swoim klientom kompleksową ofertę handlowo-usługową, jak również dzięki bogatej ofercie gastronomicznej oraz rozrywkowej stworzy doskonałą przestrzeń spotkań i spędzania wolnego czasu mieszkańców Tomaszowa i okolic. Wierzymy, że połączenie przestronnej części restauracyjnej z tarasami wychodzącymi na obszar parku miejskiego Bulwary w naturalny sposób uczyni nasz obiekt elementem tkanki miejskiej, przestrzenią, w której nasi klienci będą odnajdywali także w poszczególnych elementach architektury i wykończenia wnętrz lokalne inspiracje, które są dla nas zawsze ważne – mówi Tomasz Szewczyk, Prezes Acteeum Central Europe Sp. z o.o.

O GALERII TOMASZÓW

Galeria Tomaszów na powierzchni 18 000 m2 będzie oferowała około 75 lokali, supermarket o powierzchni ponad 2 300 m kw. oraz wielosalowe kino. Centrum handlowe obejmie swoim zasięgiem ponad 210 000 mieszkańców, podkreślając swój ponadlokalny charakter. Projekt architektoniczny obiektu odwzoruje fragmenty istniejącej historycznej budowli fabryki włókienniczej włączając je do utrzymanej w stylistyce industrialnej elewacji. Prace konstrukcyjne rozpoczęły się w listopadzie 2015 roku, a otwarcie obiektu zaplanowano na czwarty kwartał 2016 roku. Już w maju przekazane zostaną najemcom do rozpoczęcia prac wykończeniowych pierwsze lokale.

Generalnym wykonawcą Galerii Tomaszów jest PORR Polska Construction S.A. Za koordynację techniczną najemców odpowiada Dekra Polska Sp. z o o.

INWESTOR

Galeria Tomaszów oraz Galeria Wołomin należą do Acteeum Group i Rockcastle Global Real Estate Company Limited.

Acteeum Group jest międzynarodową firmą, działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno, Galerii Wołomin, Galerii Tomaszów, a także odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.

Rockcastle Global Real Estate Company Limited została założona dnia 30 marca 2012 r. w Mauritiusie z zasadniczym celem globalnego inwestowania w dopuszczone do publicznego obrotu papiery wartościowe podmiotów rynku nieruchomości. Obecnie firma Rockcastle zidentyfikowała Polskę jako priorytetowy kierunek inwestycyjny w Europie przeznaczając 500 mln USD na inwestycje, z założeniem koncentracji wokół strategicznych i dominujących aktywów nieruchomościowych.