Drogeria dm to kolejna znana marka, która otworzy swój salon w Galerii Siemianowice – nowym centrum handlowym Acteeum, realizowanym wraz z Falcon Investment Management w Siemianowicach Śląskich.  Zaplanowany na 600 mkw. nowy lokal drogerii dm będzie kolejnym sklepem tej  największej sieci drogerii w Europie realizowanym w ramach dynamicznej ekspansji w Polsce. Dzięki nowemu najemcy oferta Galerii Siemianowice o powierzchni najmu ponad 18 000 m2  wzbogaci się o kompleksową gamę towarów drogeryjnych w nowoczesnym i przyjaznym otoczeniu oraz w przystępnych cenach.

Budowa siemianowickiego centrum handlowego rozpocznie się jeszcze w 2022 roku zaś otwarcie zaplanowano na drugą połowę 2023.

– Nasz siemianowicki projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem najemców i z każdym miesiącem oraz kolejną podpisaną umową potwierdza swój niepowtarzalny potencjał handlowy. Dołączenie do Galerii Siemianowice sklepu nowej w Polsce sieci drogerii dm, z jednej strony doskonale uzupełnia ofertę zakupową, z drugiej zaś, podkreśla atrakcyjność projektu i jego strategiczną lokalizację na mapie handlowej miasta i regionu. Proces komercjalizacji przebiega bardzo sprawnie – na ponad rok przed otwarciem przekroczyliśmy poziom 60%, a co ważne na pozostałą powierzchnię mamy już potwierdzone warunki i na chwilę obecną finalizujemy podpisywanie kontraktów, zmierzając tym samym do osiągnięcia 100% jeszcze przed końcem roku.

– mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director, Acteeum Central Europe.

Galeria Siemianowice to nowoczesny projekt realizowany w formule Power Center, który na łącznej powierzchni 18 tys. mkw GLA zaoferuje wszystko, czego potrzebować będą klienci – od nowoczesnego i przestronnego supermarketu Lidl o powierzchni ponad 2 tys. mkw, przez szeroką gamę sklepów modowych jak New Yorker, Sinsay, Cropp, House czy Smyk, obuwniczych, drogerię dm, sklepy gospodarstwa domowego, elektroniki użytkowej Media Expert, marek sportowych jak Martes Sport czy 4F,  dyskontowych, duży sklep z branży dom i ogród, po alejkę usługowo-serwisową. Do tego, w obrębie Galerii Siemieniowce znajdzie się restauracja typu drive thru, ok. 550 miejsc parkingowych, stacja benzynowa i infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych. W ramach projektu znajdą się również strefy relaksu, rozrywki, gier i zabaw dla dzieci, gastronomii oraz wiele ciekawych rozwiązań małej architektury.

Działka, na której powstaje Galeria Siemianowice zlokalizowana jest w ścisłym centrum Siemianowic – zaledwie 650 m spacerkiem od Rynku miasta, obok Placu Skargi, u zbiegu ulic Katowickiej, Staszica i Waryńskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie Galerii zlokalizowane są przystanki komunikacji miejskiej – autobusowe oraz tramwajowe, zaś otaczające ulice zapewniają doskonały dojazd zarówno w obrębie miasta jak i całego ośrodka metropolitalnego Górnego Śląska.

Swym zasięgiem siemianowickie centrum handlowe obejmie ponad 280 tys. mieszkańców miasta oraz regionu Górnego Śląska.

Otwarcie obiektu zaplanowano na drugą połowę 2023 roku.

 

Drogerie DM

Drogerie dm to największa sieć drogerii w Europie posiadająca ponad 3800 sklepów w 13 krajach. Historia sukcesu marki rozpoczęła się w 1973 roku w Niemczech. „Tu liczy się człowiek. Tu kupuję” − to myśl przewodnia firmy.

Drogerie dm oferują szeroki wybór produktów do pielęgnacji twarzy i ciała, artykuły zdrowotne i higieniczne oraz produkty w kategoriach kosmetyki i perfumy, żywność, gospodarstwo domowe, usługi foto i karma dla zwierząt. Oprócz produktów znanych marek klienci znajdą w dm także wiele marek własnych, takich jak Balea czy najlepiej sprzedająca się marka certyfikowanych kosmetyków naturalnych alverde. dm docenianie jest również za zespół wykwalifikowanych pracowników, chętnie doradzających klientom. Sieć nieustannie pracuje nad optymalizacją wszystkich swoich procesów, by wywiązać się z odpowiedzialności za zrównoważony rozwój w całej Europie.

 

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl

 

Informacja o Falcon

Falcon Investment Management to prężnie rozwijający się fundusz na rynku nieruchomości komercyjnych w segmencie Retail Parków. Aktualnie realizuje szereg projektów w formule Joint-Venture z partnerami zewnętrznymi i kilka projektów własnych. Rozwój Falcon Investment Management w najbliższych latach oparty będzie o zakup działających obiektów, współpracę z partnerami zewnętrznymi jak i prowadzenie własnej działalności inwestycyjno-deweloperskiej, mając na celu budowę ogólnopolskiego, stabilnego portfolio parków handlowych.