Wspólna inwestycja Acteeum Group i Equilis Europe to największy park handlowy otwarty w tym roku w Polsce. Oficjalna inauguracja kompleksu o powierzchni prawie 24 tys. mkw. do wynajęcia odbyła się 25 listopada. W zasięgu oddziaływania Galerii Andrychów mieszka około 200 tysięcy klientów, na których czeka oferta najpopularniejszych marek międzynarodowych i polskich.

 

Galeria Andrychów znajduje się przy drodze krajowej 52, łączącej granicę z Czechami w Cieszynie z podkrakowskim Głogoczowem. Trzy budynki mieszczą łącznie 31 lokali handlowo-usługowych, w tym salony odzieżowe, obuwnicze i z akcesoriami, drogerie, sklepy ze sprzętem RTV AGD, salony meblowe, a także supermarket spożywczy oraz sklep budowlano-dekoracyjny.

W ceremonii uroczystego przecięcia wstęgi w Galerii Andrychów wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, inwestorów, generalnego wykonawcy, zarządcy oraz najemców obiektu.

– Mam nadzieję, że Galeria Andrychów stanie się naszą handlową wizytówką. Dziś chyba nie trzeba już nikogo przekonywać, jak ważne dla rozwoju miasta i gminy są handel i usługi – to nowe miejsca pracy, a także magnes gospodarczy dla innych inwestorów. Jeszcze 30 lat temu Andrychów był typowym miastem przemysłowym, ale staje się miejscem turystycznych atrakcji, usług, a teraz także handlu​.

– powiedział podczas uroczystości otwarcia Tomasz Żak, Burmistrz Andrychowa.

– Stworzyliśmy wygodne miejsce zakupów, dostępne na wyciagnięcie ręki, zaspokajające codzienne potrzeby mieszkańców miasta i regionu. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego projektu, a w szczególności naszym partnerom z Acteeum Group oraz najemcom. W czasach, w których branża handlowa musi radzić sobie z licznymi przeciwnościami losu, dzień taki jak dzisiejszy nabiera szczególnego wymiaru​.

– powiedziała Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail w Equilis Europe.

– Z dumą oddajemy do użytku pierwszy, nowoczesny wielkopowierzchniowy obiekt handlowy w Andrychowie, a drugi skutecznie zrealizowany przez Acteeum razem z Equilis. Wspólnie dziękujemy władzom miasta za życzliwe wsparcie i profesjonalną obsługę inwestorską. O potencjale Galerii Andrychów świadczy fakt, że 100% jej powierzchni jest wynajęte. To prawdziwe handlowe serce Andrychowa i okolic.

– dodaje Tomasz Szewczyk, Managing Partner, Acteeum Central Europe.

– Z przyjemnością uczestniczymy dziś w oficjalnym otwarciu Galerii Andrychów. Cieszę się, że mieliśmy możliwość realizacji największego, oddanego w tym roku do użytku parku handlowego w Polsce i mam nadzieję, że inwestycja przyniesie Państwu wiele satysfakcji. Raz jeszcze dziękuję za współpracę wszystkim naszym partnerom. Dzięki Wam, powstał nie tylko budynek, ale także nowoczesne centrum handlowe.

– powiedziała Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu KARMAR S.A., – generalnego wykonawcy Galerii Andrychów.

Od 25 listopada w Galerii Andrychów działają sklepy: Smyk, House, Cropp, CCC, Pepco, Deichmann, KIK, salon jubilerski, Vision Express, Diverse, Sinsay, 4F, Dealz, Interoptyk, Tedi, Media Expert oraz KS SPORT. W najbliższych tygodniach planowane są otwarcia kolejnych lokali, w tym supermarketu Lidl, HEBE, Rossmann, Greenpoint, Martes Sport, Komfort, Q&Q, 50 Style, TXM, Orange, Jysk, Leroy Merlin, Empik oraz kantoru.

Zarządcą Galerii Andrychów odpowiedzialnym za nadzór nad jej codziennym funkcjonowaniem jest firma MVGM.

 

* * *

Informacja o Equilis

Equilis został założony przez Carla Mestdagh’a w 2006 roku jako firma deweloperska na belgijskim rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie firma realizuje różnorodne i wymagające projekty – od obiektów handlowych i mieszkalnych po biurowe, rewitalizacje, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne oraz obiekty parkingowe.

Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 314 651 mkw. oraz 1 542 lokale mieszkalne, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 137 144 mkw. powierzchni na wynajem i 3 344 mieszkania. Equilis realizuje wszystkie aspekty i zadania procesu inwestycyjnego, dywersyfikując swoje działania i poszerzając portfolio projektów na rynku europejskim. Aktualnie posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Polsce oraz Niemczech. Więcej informacji o firmie i projektach Equilis na stronie www.equilis.net

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów. Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi.

Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe. Realizacje Acteeum w ostatnich latach to ok. 270,000 mkw. GLA obiektów komercyjnych, obejmujących ponad 800 sklepów i lokali handlowych, a także ponad 700 mieszkań w projektach o łącznej powierzchni ponad 70,000 mkw. PUM. Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe. Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl

 

Informacja o KARMAR S.A.

Założony w 1991 roku w Warszawie KARMAR S.A. od ponad dekady działa w ramach międzynarodowej grupy Bouygues Construction, z powodzeniem realizując obiekty kubaturowe, infrastrukturalne oraz przemysłowe, na terenie całej Polski. Jako członek Bouygues Entreprises France – Europe, działając w europejskich strukturach międzynarodowej Grupy, KARMAR dysponuje specjalistyczną wiedzą i dostępem do najnowszych rozwiązań technologicznych, współtworząc międzynarodowe doświadczenia Grupy realizującej projekty na całym świecie. Dzięki szerokiemu know-how stale podnosimy jakość oferowanych przez nas usług, kierowanych do klientów z sektorów publicznego i prywatnego, a także dostarczamy globalne usługi najwyższej jakości, w lokalnej cenie. Będąc firmą z polskimi korzeniami, bazujemy na współpracy z lokalnymi dostawcami i podwykonawcami. Dzięki firmie Linkcity Poland S.A. rozwijamy naszą działalności na rynku Property Development, gdzie realizujemy projekty zarówno publiczne, jak i komercyjne. W szczególny sposób dbamy, by relacje z naszymi partnerami były oparte na wzajemnym zaufaniu i szacunku.

 

Informacja o MVGM

MVGM – lider w zarządzaniu nieruchomościami komercyjnymi i mieszkaniowymi w Europie. Firma, obecna w 10 europejskich krajach i zatrudniająca ponad 1,600 ekspertów, oferuje swoim klientom kompleksowe usługi zarządzania nieruchomościami, łącząc międzynarodowe doświadczenie z doskonałą znajomością specyfiki lokalnego rynku. MVGM świadczy swoje usługi zarówno dla funduszy inwestycyjnych, banków, deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, firm ubezpieczeniowych, jak i lokalnych właścicieli nieruchomości. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.mvgm.com