Komercjalizacja Galerii Andrychów – drugiego już wspólnego projektu Acteeum i Equilis – nabrała dużego tempa pomimo ostatnich utrudnień związanych z koronawirusem. Za sprawą wielu znanych marek, które potwierdziły dołączenie do projektu, andrychowski park handlowy przekroczył już 85% poziomu wynajęcia. Otwarcie Galerii Andrychów zaplanowane jest na 2. połowę 2021.

 

Pierwsze centrum handlowe w Andrychowie, realizowane wspólnie przez Acteeum i Equilis w formule „Power Center” przekroczyło już, 85%-towy poziom komercjalizacji. Zainteresowanie i zaufanie, jakim najemcy obdarzają andrychowski projekt wynika zarówno z renomy realizujących go podmiotów jak i z ogromnego potencjału lokalizacji i projektu funkcjonalnego obiektu.

Jesteśmy szczęśliwi mogąc już teraz potwierdzić przekrojową i atrakcyjną pod każdym względem propozycję zakupowo-usługową pod dachem naszego andrychowskiego projektu. Wierzymy, że pieczołowicie skonstruowana oferta spod znaku Galerii Andrychów na trwale rozpromieni krajobraz miasta i regionu, oraz sprawi że jego mieszkańcy będą jeszcze częściej uśmiechać się, spędzając w Galerii przyjemne i satysfakcjonujące chwile.

– mówi Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail Equilis.

Galeria Andrychów to nowy park handlowy o regionalnym zasięgu, o powierzchni 24 tys. mkw. Andrychowski obiekt zaoferuje klientom ok. 38 sklepów różnorodnych marek, supermarket spożywczy Lidl, duży market budowlany Leroy Merlin oraz 650 miejsc parkingowych a także zapewni płynne skomunikowanie z miastem i regionem. W ramach Centrum powstanie również obiekt gastronomiczny typu „drive-thru” oraz stacja benzynowa. Wyjątkowy potencjał andrychowskiego retail parku wynika także z jego lokalizacji, na jedynej w mieście i regionie tej wielkości działce z przeznaczeniem na wielkopowierzchniowe obiekty handlowe.

Już na prawie rok przed otwarciem Galerii Andrychów możemy mówić o wielkim sukcesie komercjalizacji, której stopień przekroczył na dzień dzisiejszy 85%. Aktualnie finalizujemy umowy na ostatnie dostępne w obiekcie powierzchnie.

– mówi Tomasz Jopkiewicz, Leasing Director w Acteeum Central Europe.

– W ofercie handlowej Galerii Andrychów znajdą się różnorodne marki modowe, wyposażenia wnętrz, sportowe, elektroniki użytkowej, mediów i drogeryjne. Będzie tam także dostępna zróżnicowana oferta gastronomiczna, rozrywkowa i usługowa zapewniając kompleksowe wyjście naprzeciw potrzebom klientów. Wśród najemców andrychowskiego parku handlowego znajdą się między innymi: Lidl, Leroy Merlin, Sinsay, House, Cropp, Rossmann, Martes Sport, Pepco, KiK, Jysk, Media Expert, Orange, Dealz i inni.

– dodaje Tomasz Jopkiewicz.

Otwarcie Galerii Andrychów planowane jest na drugą połowę 2021 roku.

 

***

Informacja o Equilis

Equilis został założony przez Carla Mestdagh’a w 2006 roku jako firma deweloperska na belgijskim rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie firma realizuje i wspiera różnorodne i wymagające projekty – od obiektów handlowych i mieszkalnych po biurowe, rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne oraz obiekty parkingowe. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 271 000 mkw. oraz 832 lokale mieszkalne, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 215 000 mkw. powierzchni na wynajem i 2 004 mieszkań.

Equilis realizuje wszystkie aspekty i zadania procesu inwestycyjnego dywersyfikując swoje działania i poszerzając portfolio swoich projektów na rynku europejskim. Aktualnie firma posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Polsce oraz ostatnio otwarty w Niemczech. Więcej informacji o firmie i projektach Equilis na stronie www.equilis.net

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl