Galeria Chełm i Galeria Andrychów – wspólne projekty Acteeum i Equilis – zostały uhonorowane prestiżowymi nagrodami CEE Reail Awards na tegorocznej Gali EuropaProperty. Galeria Chełm zwyciężyła w kategorii „Retail Project Small” zaś Galeria Andrychów uplasowała się najwyżej w kategorii „Future Project”.

 

W dniach 3 i 4 marca 2021 odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez EuropaProperty, będąca kulminacyjnym punktem 13-tej edycji konkursu EuropaProperty CEE Retail & Marketplace Awards. Uroczystość ta, mimo w pełni wirtualnej formuły ze względu na restrykcje epidemiologiczne, zgromadziła niezwykle liczne grono podmiotów oraz profesjonalistów z branży Retail.

W ramach konkursu honorowane nagrodami w swoich kategoriach zostały dwa wspólne projekty  Acteeum Group i Equilis Europe. Galeria Chełm – pierwsza nowoczesna galeria handlowa w Chełmie, otwarta w marcu 2020 – zwyciężyła w kategorii „Retail Project Small”. Galerii Andrychów natomiast, realizowany aktualnie projekt w formacie Power Center w Andrychowie, zwyciężyła w prestiżowej kategorii „Future Project”.

– Cieszymy się że po raz kolejny, profesjonalne i prestiżowe grono związane z rynkiem detalicznym doceniło nasze przedsięwzięcia – i to dwukrotnie. Uzyskane przez Galerię Chełm i Galerię Andrychów nagrody stanowią dla nas z jednej strony wyraz zaufania rynku z drugiej zaś niezwykły impuls motywujący do jeszcze cięższej pracy i realizacji kolejnych spektakularnych projektów.

– mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

Tegoroczna – wirtualnie zorganizowana edycja Gali EuropaProperty CEE Retail & Marketplace Awards, zgromadziła szacowne grono liderów, profesjonalistów i firm z branży detalicznej w Europie Środkowej i wschodniej. Poświęcona była nagrodom przyznawanym zarówno podmiotom jak i konkretnym projektom, odgrywającym szczególne, wiodące role w rozwoju rynku detalicznego w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

– Jesteśmy zaszczyceni uznaniem jakie rynek inwestycji detalicznych obdarzył nasze projekty. Uhonorowanie Galerii Chełm oraz Galerii Andrychów w prestiżowym konkursie CEE Retail & Marketplace Awards EuropeProperty niezmiernie nas uszczęśliwia i satysfakcjonuje. Połączenie „sił” Acteeum i Equilis oficjalnie i materialnie zafunkcjonowało. Jednocześnie, docenienie naszych projektów rozbudza ogromny zapał do dalszych przedsięwzięć na rynku Retail w Polsce. Podziękowania kierujemy do WSZYSTKICH naszych partnerów, podwykonawców i specjalistów, zaangażowanych, w choćby najmniejszy aspekt, związany z realizacją, wynajmem czy bieżącym funkcjonowaniem. W zgodzie z motto Equilis pomogliście nam „tworzyć szczęśliwe historie”, jesteście ich częścią i podobnie jak my możecie być z tego dumni.

– mówi Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail Equilis.

Galeria Andrychów

Galeria Andrychów to największy w Andrychowie, nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt handlowy w formacie Power Center, o ogólnej powierzchni GLA 24 tys. mkw. Działka, na której powstaje nowy park handlowy zlokalizowana jest u zbiegu ulic Krakowskiej, Biała Droga oraz Przemysłowej z bezpośrednim dostępem do drogi krajowej oraz w sąsiedztwie planowanej obwodnicy Bielsko-Biała – Głogoczów. Galeria Andrychów zaoferuje 38 lokali handlowych oraz 680 miejsc parkingowych. Wśród marek, których sklepy powstaną w andrychowskim Power Center są znane i popularne sieci takie jak Leroy Merlin oraz Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, Media Expert, Martes Sport, Jysk, KiK, Sinsay, House, Cropp, Deichmann, Divers, Pepco, Dealz, Hebe czy Komfort oraz atrakcyjne sklepy o charakterze lokalnym.

Aktualnie trwają intensywne prace budowalne zaś otwarcie Galerii Andrychów zaplanowano na trzeci kwartał 2021 roku.

 

Galeria Chełm

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. oferuje 55 lokali handlowych i usługowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstało nowe centrum handlowe zlokalizowana jest u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią. Galeria Chełm została uhonorowana certyfikatem BREEAM Final Stage z oceną VERY GOOD.

 

***

Informacja o Equilis

Equilis został założony przez Carla Mestdagh’a w 2006 roku jako firma deweloperska na belgijskim rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie firma realizuje i wspiera różnorodne i wymagające projekty – od obiektów handlowych i mieszkalnych po biurowe, rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne oraz obiekty parkingowe. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 271 000 mkw. oraz 832 lokale mieszkalne, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 215 000 mkw. powierzchni na wynajem i 2 004 mieszkań.

Equilis realizuje wszystkie aspekty i zadania procesu inwestycyjnego dywersyfikując swoje działania i poszerzając portfolio swoich projektów na rynku europejskim. Aktualnie firma posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Polsce oraz ostatnio otwarty w Niemczech.

Więcej informacji o firmie i projektach Equilis na stronie www.equilis.net

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl