22 października, przy ul. Rejowieckiej 34 w Chełmie odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budowie Galerii Chełm, wspólnego projektu Acteeum i Equilis. W tradycji budowlanej oznacza ona zakończenie prac związanych z wykonaniem konstrukcji obiektu. W najbliższym czasie osiągnięty zostanie stan surowy zamknięty obiektu i nastąpi etap prac wykończeniowych. Obiekt zostanie otwarty w I kwartale przyszłego roku.

 

 

Symboliczna wiecha, znamionująca zakończenie prac przy konstrukcji budynku została symbolicznie zatknięta na placu budowy Galerii Chełm, pierwszego centrum handlowego w Chełmie.

W uroczystości wzięli udział najważniejsi przedstawiciele miasta, m.in Daniel Domoradzki, Dyrektor Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm, Monika Woźniak-Zawioła, dyrektor generalny Equilis w Polsce, Tomasz Szewczyk, partner zarządzający Acteeum Group oraz Bartłomiej Kłos i Marcin Krzemiński Członkowie Zarządu Karmar S.A. – Generalnego Wykonawcy inwestycji. Ponadto, w uroczystości wzięli udział reprezentanci firm związanych z procesem inwestycyjnym oraz liczne media.

 

– Jesteśmy podekscytowani widząc że nasz chełmski projekt „rośnie jak na drożdżach”, czego dowodem jest dzisiejsza uroczystość. Z każdym dniem zbliżamy się do momentu, gdy Galeria Chełm stanie się miejscem jakiego w tym mieście dotąd nie było – wielofunkcyjnym obiektem na mapie codziennych emocji mieszkańców miasta i regionu – wyjaśnia Monika Woźniak-Zawioła, dyrektor generalny Equilis w Polsce.

 

Szybkie postępy prac budowlanych Galerii wiele znanych Chełm idą w parze z jeszcze bardziej spektakularnymi postępami komercjalizacji obiektu. Galeria Chełm została wynajęta już w ponad 95% zapewniając kompleksową, różnorodną i doskonale skomponowaną paletę ofert zakupowych i usługowych, a także restauracyjnych oraz rozrywkowych.

 

– Uroczystość zawieszenia wiechy na Galerii Chełm jest dla nas niezwykle ważnym momentem; to symboliczne zakończenie głównej fazy budowy potwierdzające, że prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Jesteśmy przekonani, że w ogromnym stopniu jest to wynikiem świetnej współpracy wszystkich podmiotów uczestniczących w projekcie, zarówno od strony inwestycyjnej, wykonawczej jak i finansowej – mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

 

 

Galeria Chełm

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. zaoferuje 55 lokali handlowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstaje nowe centrum handlowe zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria Chełm obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią.

Wśród najemców, którzy otworzą swoje salony w Galerii Chełm są już tak znane marki jak Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, RTV Euro AGD, Martes Sport, Reserved, Sinsay, House, Cropp, home&you, DIVERSE, Pepco, Swiss, KiK, 4F, Ziaja, Esotique, Deichamann, Vision Express, Play, Orange, Kantor Komes, restauracje Olimp i Deli Pizza, czy Księgarnie Świat Książki. Na prawie pół roku przed otwarciem, poziom komercjalizacji obiektu przekroczył już 95%.

Otwarcie obiektu zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku.

 

***

 

Informacja o Equilis

Equilis to firma deweloperska założona w 2006 roku przez Carla Mestdagh’a z założeniem prowadzenia działalności na belgijskim rynku nieruchomości. Obecnie realizuje i wspiera ambitne projekty handlowe, mieszkaniowe, biurowe i rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 250 000 mkw. oraz 757 lokali mieszkalnych, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 230 000 mkw. powierzchni na wynajem i 2 832 mieszkań.

Działalność Equilis w Europie jest zdywersyfikowana pod względem sektorowym i geograficznym, obejmując wszystkie aspekty procesu inwestycyjnego. Aktualnie firma posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Luksemburgu, Holandii, Portugalii i Polsce. W 2019 roku planuje również debiut na kolejnych rynkach.

Więcej informacji na temat firmy i projektów EQUILIS pod adresem www.equilis.net

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl