W związku z niezwykle trudną sytuacją, z którą mierzymy się wszyscy każdego dnia oraz obowiązującym rozporządzeniem dotyczącym ograniczenia działalności centrów handlowych, Galeria Chełm w konsultacji z najemcami umożliwiła otwarcie sklepów wyłącznie trzech marek, które dają możliwość zakupu produktów pierwszej potrzeby mieszkańcom miasta i jednego punktu usługowego. W trosce o bezpieczeństwo, które w tym momencie jest nadrzędnym priorytetem, 26 marca zrezygnowano z hucznego otwarcia i wszelkich atrakcji rozrywkowych. Tego dnia w działających sklepach nie będzie też żadnych specjalnych ofert promocyjnych dla klientów.

 

Galeria Chełm powstała z myślą o zapewnieniu mieszkańcom miasta komfortowego i nowoczesnego miejsca zakupów oraz wygodnego dostępu do oferty najpopularniejszych i najbardziej wyczekiwanych marek. Jako pierwsze centrum handlowe w Chełmie od początku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem najemców, w wyniku czego zostało szybko skomercjalizowane na poziomie 100 procent, kompletując szeroką ofertę zakupową i usługową. Mimo iż wszystkie prace budowlane, konstrukcyjne i wyposażeniowe zostały ukończone zgodnie z harmonogramem, a obiekt gotowy jest na działalność w pełnym wymiarze, w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją w naszym kraju związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz z wprowadzonym rozporządzeniem dotyczącym ograniczenia działalności centrów handlowych, zdecydowano o rezygnacji z oficjalnego otwarcia pełnego atrakcji.

– Choć cały zespół od wielu miesięcy pracował codziennie nad ostatnimi przygotowaniami w obiekcie oraz nad organizacją „wielkiego otwarcia” pełnego rozrywek na najwyższym poziomie dla mieszkańców miasta, podjęliśmy jedyną słuszną decyzję w tym momencie o rezygnacji z tego typu wydarzenia. Uważamy, że nikt z nas nie jest w nastroju do celebrowania takich chwil, a priorytetem jest zadbanie o bezpieczeństwo klientów, najemców i pracowników. Oczywiście wierzymy, że wszyscy wspólnie poradzimy sobie szybko z obecną sytuacją i jesteśmy pewni, że przyjdzie czas na świętowanie oficjalnego otwarcia, ale w innym terminie. Zapewniamy, że w chwili inauguracji całego centrum zadbamy o dobrą zabawę dla klientów i poinformujemy o tym wcześniej zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych. Teraz jednak uznaliśmy, że zdecydowanie istotniejsze jest przekazanie znacznej części sumy przewidzianej na organizację tych wydarzeń na zakup środków ochrony miejskim służbom medycznym, aktywnym na co dzień w związku z szerzeniem się koronawirusa.

– mówi Marcin Markowski, rzecznik prasowy Galerii Chełm.

Galeria Chełm udzieli w tym tygodniu pierwszego wsparcia lokalnym służbom, działaczom i instytucjom, poprzez zamówienie i dostarczenie środków ochrony medycznej niezbędnych do walki z wirusem w ramach ich codziennej pracy. Zamówione produkty trafią do szpitala, policji, straży pożarnej oraz pogotowia. To jednak nie koniec działań. Galeria planuje dalszą organizację akcji wspierających lokalną społeczność oraz fundacje, których przedstawiciele w chwili obecnej pozostają najbardziej narażeni na skutki szerzenia się nowego wirusa. W tym momencie analizowane są dalsze możliwości pomocy i potrzeby służb medycznych oraz lokalnej społeczności.

26 marca nowe centrum handlowe umożliwi otwarcie sklepów tylko trzem najemcom. Swoje lokale dla klientów otworzą: supermarket sieci Lidl, sklep wielobranżowy Dealz oraz drogeria Hebe. Dodatkowo goście Galerii będę mogli skorzystać z usług pralni. W dobie obecnej sytuacji zarówno właściciele obiektów handlowych, jak i najemcy muszą odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości, w której istotne jest także zapewnienie klientom najpotrzebniejszych produktów do codziennej egzystencji.

– Umożliwiliśmy otwarcie wyłącznie dwóm sklepom, w których dostępna jest szeroka oferta produktów spożywczych, jednej drogerii oraz pralni. W związku z obowiązującym rozporządzeniem dotyczącym ograniczenia działalności centrów handlowych na terenie naszej Galerii mogą zostać otwarte tylko sklepy zapewniające dostęp do produktów niezbędnych wszystkim każdego dnia. Chcielibyśmy jednak podkreślić, że na teren obiektu będzie mogła wejść jednocześnie ściśle limitowana liczba klientów. Najemcy zapewnili nas, że nie zorganizują też żadnej specjalnej oferty promocyjnej z okazji otwarcia, aby uniknąć zgromadzenia przed obiektem i tworzenia się kolejek do kas.

– twierdzi rzecznik prasowy.

Galeria Chełm już na etapie budowy wdrożyła specjalne procedury prewencyjne w trosce o zdrowie pracowników, najemców oraz przyszłych klientów i które obecnie poszerzyła o kolejne niezbędne elementy. Dla wszystkich osób chcących skorzystać z dostępnej oferty zakupowej i usługowej centrum handlowe przygotowało w kilku miejscach dystrybutory płynu do dezynfekcji, a przy wejściu każdy będzie mógł zaopatrzyć się w rękawiczki jednorazowe. W widocznych miejscach pojawią się komunikaty dotyczące sposobów ochrony przed wirusem oraz znaki poziome informujące o zachowaniu bezpiecznej odległości. Wszyscy pracownicy centrum zobowiązani będą do przestrzegania zaostrzonych wymogów higienicznych.

– Zapewniamy też, że w chwili wprowadzenia kolejnych obostrzeń, będziemy oczywiście stosować się do wymagań Głównego Inspektoratu Sanitarnego, bowiem zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie wszystkich osób przebywających na terenie Galerii. Zapewniamy również, że monitorujemy na bieżąco sytuację rozprzestrzeniania się wirusa nie tylko na terenie miasta, ale także całego województwa i będziemy w pełni przestrzegać zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Pozostajemy również w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami.

– dodaje Marcin Markowski.

 

***

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. zaoferuje 55 lokali handlowych i usługowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstało nowe centrum handlowe zlokalizowana jest u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią. Galeria Chełm – wspólna inwestycja firm Acteeum i Equilis – została uhonorowana certyfikatem BREEAM Design Stage z oceną VERY GOOD.

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl