24 października odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez EuropaProperty, będąca kulminacyjnym punktem 9-tej edycji konkursu CEE Investment Awards. W ramach konkursu doceniony został aktualnie realizowany projekt Galerii Chełm – wspólnego przedsięwzięcia Acteeum Group i Equilis Europe – uzyskując nominację w prestiżowej kategorii „Future Project”.

 

– Jesteśmy dumni z uznania jakim rynek nieruchomości obdarza nasz chełmski projekt. Nominacja Galerii Chełm w tak prestiżowym konkursie jakim jest CEE Investment Awards sprawia nam ogromną radość ale i motywuje do kolejnych, spektakularnych przedsięwzięć na polskim rynku – mówi Monika Woźniak-Zawioła, dyrektor generalny Equilis w Polsce.

 

Tegoroczna edycja EuropaProperty Gala, zgromadziła około 350 profesjonalistów z branży nieruchomości w Europie Środkowej i wschodniej. Poświęcona była nagrodom przyznawanym zarówno podmiotom jak i konkretnym projektom, odgrywającym szczególne, wiodące role w rozwoju rynku nieruchomości w regionie.

 

– Cieszymy się że po raz kolejny, profesjonalne i prestiżowe grono związane z rynkiem nieruchomości doceniło nasz projekt w Chełmie. Traktujemy to zaufanie z dużą powagą i konstruktywną dumą. Nominacja chełmskiego projektu w tak prestiżowym konkursie potwierdza, że nasze doświadczenie, pieczołowitość i solidność w realizacji projektów detalicznych znajduje uznanie zarówno najemców jak i profesjonalistów rynku inwestycyjnego nieruchomości – mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

 

 

***

Galeria Chełm

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. zaoferuje 55 lokali handlowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstaje nowe centrum handlowe zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria Chełm obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią.

Wśród najemców, którzy otworzą swoje salony w Galerii Chełm są już tak znane marki jak Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, RTV Euro AGD, Martes Sport, Reserved, Sinsay, House, Cropp, home&you, DIVERSE, Pepco, Swiss, KiK, 4F, Ziaja, Esotique, Deichamann, Vision Express, Play, Orange, Kantor Komes, restauracje Olimp i Deli Pizza, czy Księgarnie Świat Książki. Na prawie pół roku przed otwarciem, poziom komercjalizacji obiektu przekroczył już 95%.

Otwarcie obiektu zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku.

 

 

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. W ostatnich latach zaowocowało to zrealizowanymi we współpracy JV projektami obiektów handlowych o łącznej powierzchni ponad 270,000 mkw i wartości ok. 500 milionów EUR oraz ponad 500 lokalami w inwestycjach mieszkaniowych. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl

 

Informacja o Equilis

Equilis to firma deweloperska założona w 2006 roku przez Carla Mestdagh’a z założeniem prowadzenia działalności na belgijskim rynku nieruchomości. Obecnie realizuje i wspiera ambitne projekty handlowe, mieszkaniowe, biurowe i rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 250 000 mkw. oraz 757 lokali mieszkalnych, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 230 000 mkw. powierzchni na wynajem i 2 832 mieszkań.

Działalność Equilis w Europie jest zdywersyfikowana pod względem sektorowym i geograficznym, obejmując wszystkie aspekty procesu inwestycyjnego. Aktualnie firma posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Luksemburgu, Holandii, Portugalii i Polsce. W 2019 roku planuje również debiut na kolejnych rynkach.

Więcej informacji na temat firmy i projektów EQUILIS pod adresem www.equilis.net