Z dniem 3 grudnia 2019 roku Galeria Chełm – pierwsze centrum handlowe w Chełmie, będące wspólnym projektem Acteeum i Equilis – została uhonorowana certyfikatem BREEAM Design Stage – VERY GOOD. Ten prestiżowy certyfikat potwierdza skuteczność starań inwestorów projektu o spełnienie najwyższych norm ekologicznych przy projektowaniu oraz realizacji chełmskiej galerii handlowej, której otwarcie planowane jest na I kw. przyszłego roku.

 

 

W rezultacie skrupulatnej oceny realizacji Galerii Chełm, eksperci organizacji BRE Global, wystawcy certyfikatów BREEAM, przed kilkoma wydali chełmskiemu projektowi wysoką ocenę VERY GOOD, przyznając certyfikat Design Stage. Proces certyfikacji BREEAM w szczególny sposób docenił walory Galerii Chełm skupiające się na jej optymalizacji zużycia energii, wody, materiałów eksploatacyjnych oraz odpadów, potwierdzając daleko idące starania proekologiczne chełmskiego obiektu.

 

– Bardzo cieszymy się z otrzymanego przez Galerię Chełm certyfikatu. Jest on dowodem dbałości o jak największą proekologiczność naszych projektów, zarówno z punku widzenia inwestorów i deweloperów, ale także mając na względzie satysfakcję klientów i gości galerii handlowej. Dodatkowo, wynik certyfikacji naszego chełmskiego projektu jest dowodem doskonałej faktycznej realizacji etapu deweloperskiego – mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe. 

 

Przyznany certyfikat BREEAM oprócz walorów ekologicznych szczególnie wysoko ocenia system zarządzania projektem na etapach planowania oraz budowy, a także realizowane podejście zharmonizowanego wykorzystania terenu na którym powstaje Galeria Chełm.

 

– Przyznany certyfikat sprawia nam niezwykłą radość i satysfakcję! Potwierdza on, że realizując chełmski projekt nie tylko tworzymy mieszkańcom Chełma i regionu niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju miejsce szczęśliwych spotkań, rozrywki i zakupów, ale także zapewniamy wielką dbałość o ekologię i harmonię Galerii Chełm z otoczeniem – wyjaśnia Monika Woźniak-Zawioła, dyrektor generalny Equilis w Polsce.

 

 

Galeria Chełm

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. zaoferuje 55 lokali handlowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstaje nowe centrum handlowe zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria Chełm obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią.

Wśród najemców, którzy otworzą swoje salony w Galerii Chełm są już tak znane marki jak Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, RTV Euro AGD, Martes Sport, Reserved, Sinsay, House, Cropp, home&you, DIVERSE, Pepco, Swiss, KiK, 4F, Ziaja, Esotique, Deichamann, Vision Express, Play, Orange, Kantor Komes, restauracje Olimp i Deli Pizza, czy Księgarnie Świat Książki. Na prawie pół roku przed otwarciem, poziom komercjalizacji obiektu przekroczył już 95%.

Otwarcie obiektu zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku.

 

***

Informacja o EQUILIS

Equilis został założony przez Carla Mestdagh’a w 2006 roku jako firma deweloperska na belgijskim rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie firma realizuje i wspiera różnorodne i wymagające projekty – od obiektów handlowych i mieszkalnych po biurowe, rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne oraz obiekty parkingowe. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 271 000 mkw. oraz 832 lokale mieszkalne, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 215 000 mkw. powierzchni na wynajem i 2 004 mieszkań.

Equilis realizuje wszystkie aspekty i zadania procesu inwestycyjnego dywersyfikując swoje działania i poszerzając portfolio swoich projektów na rynku europejskim. Aktualnie firma posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Polsce oraz ostatnio otwarte w Niemczech. Więcej informacji o firmie i projektach Equilis na stronie www.equilis.net

 

Informacja o ACTEEUM GROUP

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl