Galeria Chełm – pierwsze centrum handlowe w Chełmie, będące wspólnym projektem Acteeum i Equilis – pozyskała certyfikat BREEAM Final Stage. Ten prestiżowy certyfikat potwierdza spełnienie najwyższych norm ekologicznych przy realizacji chełmskiej galerii handlowej, otwartej w marcu b.r. Obecna certyfikacja na poziomie VERY GOOD utrzymuje pozyskany wcześniej certyfikat BREEAM Design Stage VERY GOOD.

 

W dniu 10 sierpnia 2020 eksperci organizacji BRE Global, wystawcy certyfikatów BREEAM, po kompleksowej ocenie Galerii Chełm, wydali otwartemu w marcu 2020 chełmskiemu projektowi wysoką ocenę VERY GOOD, przyznając certyfikat BREEAM Final Stage. Analiza realizacji chełmskiego obiektu dokonana w trakcie certyfikacji BREEAM potwierdziła zrównoważony rozwój i szczególne walory proekologiczne Galerii Chełm, zwłaszcza w zakresie optymalizacji zużycia energii, wody, materiałów eksploatacyjnych oraz odpadów.

Otrzymany przez Galerię Chełm certyfikat sprawił nam wielką satysfakcję i radość. Dowodzi on naszej determinacji i skuteczności w proekologicznej realizacji projektów, na każdym etapie procesu deweloperskiego, od projektu aż do uruchomienia gotowego centrum handlowego.

– mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

Obok aspektów czysto ekologicznych, przyznany certyfikat BREEAM Final Stage wysoko ocenia system zarządzania projektem na etapach planowania oraz budowy, a także całość rozwiązań sprzyjających komfortowi, zdrowiu oraz dobremu samopoczuciu użytkowników Galerii Chełm – zarówno klientów jak i pracowników.

Certyfikat BREEAM Galerii Chełm sprawia nam niezwykłą radość! Potwierdza on to, jak ważne jest dla nas przy realizacji projektów zachowanie jak najdalej idącej harmonii między tworzonym obiektem i jego stroną funkcjonalną oraz otoczeniem, zarówno naturalnym jak i ludzkim. Naszym celem jest budowa niepowtarzalnych obiektów łączących walory użytkowe z emocjami klientów, tworzenie miejsc przepełnionych szczęśliwą atmosferą, w których chce się przebywać.

– wyjaśnia Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail Equilis.

Galeria Chełm

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. oferuje 55 lokali handlowych i usługowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstało nowe centrum handlowe zlokalizowana jest u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią. Galeria Chełm – wspólna inwestycja firm Acteeum i Equilis – została uhonorowana certyfikatem BREEAM Final Stage z oceną VERY GOOD.

 

***

Informacja o Equilis

Equilis został założony przez Carla Mestdagh’a w 2006 roku jako firma deweloperska na belgijskim rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie firma realizuje i wspiera różnorodne i wymagające projekty – od obiektów handlowych i mieszkalnych po biurowe, rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne oraz obiekty parkingowe. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 271 000 mkw. oraz 832 lokale mieszkalne, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 215 000 mkw. powierzchni na wynajem i 2 004 mieszkań.

Equilis realizuje wszystkie aspekty i zadania procesu inwestycyjnego dywersyfikując swoje działania i poszerzając portfolio swoich projektów na rynku europejskim. Aktualnie firma posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Polsce oraz ostatnio otwarty w Niemczech. Więcej informacji o firmie i projektach Equilis na stronie www.equilis.net

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl