Inwestorzy Galerii Chełm – Acteeum i Equilis – podpisali z mBankiem umowę na finansowanie projektu. Kredyt na kwotę 21 milionów EUR stanowi krok milowy w realizacji pierwszej w Chełmie galerii handlowej oraz potwierdza solidność inwestycji. Otwarcie Galerii Chełm planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku.

 

 

Galeria Chełm, której inwestorami są Acteeum Group oraz Equilis Poland, zawarli z mBankiem umowę finansowania projektu, opiewającą na 21 milionów EUR. Solidność inwestorów, dobre przygotowanie projektu, terminowe postępy realizacji oraz wysoki poziom komercjalizacji zapewniły sprawny przebieg procesu kredytowego, w którym doradzała inwestorom kancelaria Czabański & Gałuszyński.

 

– Jesteśmy szczęśliwi że nasz Chełmski projekt zaskarbił sobie uznanie nie tylko najemców i lokalnej społeczności ale także naszego partnera finansowego. Zapewniając finansowanie budowy Galerii Chełm mBank potwierdził jej atrakcyjność, a także dołączył do uczestnictwa w realizacji tego wyczekiwanego centrum handlowego, które wniesie wiele pozytywnej energii w życie mieszkańców Chełma oraz regionu – mówi Monika Woźniak-Zawioła, dyrektor generalny Equilis w Polsce.

 

Budowa Galerii Chełm postępuje zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Dotychczas zakończone zostały prace przygotowawcze, ziemne oraz fundamentowe. Aktualnie trwają prace przy konstrukcji nośnej obiektu oraz murarskie, a także przygotowania do montażu konstrukcji dachu. Równolegle z dynamicznie prowadzonymi pracami budowlanymi dobiega końca komercjalizacja obiektu, przekraczając poziom 85% na 3 kwartały przed otwarciem.

 

Cieszymy się, że mBank dołącza jako partner finansowy do realizacji Galerii Chełm. Sprawny proces kredytowy zwieńczony zawartą właśnie umową kredytową stanowi nie tylko zapewnienie finansowania dla dalszej realizacji projektu, ale też potwierdza jego solidność płynącą z doświadczenia inwestorów, konsekwentnie realizowanego harmonogramu prac oraz bardzo dużego zainteresowania najemców – wyjaśnia Anna Grams-Szalacha, Dyrektor Finansowa Acteeum Central Europe.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości nawiązania współpracy z renomowanymi partnerami realizującymi projekt. Galeria Chełm będzie wiodącym w regionie obiektem handlowym i zapewni mieszkańcom Chełma i okolicznych miejscowości dostęp do nowoczesnej oferty handlowej. Projekt już na wczesnym etapie spotkał się z dużym zainteresowaniem najemców i jesteśmy zaszczyceni możliwością finansowania tego przedsięwzięcia – mówi Grzegorz Trawiński, Dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości mBanku.

 

Galeria Chełm

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. zaoferuje 55 lokali handlowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstaje nowe centrum handlowe zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria Chełm obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią.

Wśród najemców, którzy otworzą swoje salony w Galerii Chełm są już tak znane marki jak Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, RTV Euro AGD, Martes Sport, Reserved, Sinsay, House, Cropp, home&you, DIVERSE, Pepco, Swiss, KiK, 4F, Ziaja, Esotique, Play, Kantor Komes, restauracje Olimp i Deli Pizza, czy Księgarnie Świat Książki. Na prawie rok przed otwarciem, poziom komercjalizacji obiektu przekroczył już 85%.

Otwarcie obiektu zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku.

 

***

 

Informacja o mBanku

mBank jest wiodącym bankiem uniwersalnym obecnym na rynku polskim, jak również w Czechach i Słowacji. Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce.

Bank specjalizuje się w obsłudze wszystkich grup klientów. Świadczymy usługi z zakresu bankowości detalicznej, korporacyjnej i prywatnej. W ramach bankowości korporacyjnej obsługujemy ponad 25 tys. klientów korporacyjnych oraz ponad 5,5 mln klientów detalicznych.

mBank jest aktywnym partnerem w zakresie finansowania przedsiębiorstw, w tym projektów na rynku nieruchomości komercyjnych w  sektorze biurowym, magazynowym, handlowym, hotelowym oraz projektów mieszkaniowych.  

mBank należy do Grupy Commerzbanku.

 

Informacja o Equilis

Equilis to firma deweloperska założona w 2006 roku przez Carla Mestdagh’a z założeniem prowadzenia działalności na belgijskim rynku nieruchomości. Obecnie realizuje i wspiera ambitne projekty handlowe, mieszkaniowe, biurowe i rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 250 000 mkw. oraz 757 lokali mieszkalnych, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 230 000 mkw. powierzchni na wynajem i 2 832 mieszkań.

Działalność Equilis w Europie jest zdywersyfikowana pod względem sektorowym i geograficznym, obejmując wszystkie aspekty procesu inwestycyjnego. Aktualnie firma posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Luksemburgu, Holandii, Portugalii i Polsce. W 2019 roku planuje również debiut na kolejnych rynkach. www.equilis.net

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl