Do grona kluczowych najemców budowanej w Inowrocławiu Galerii Solnej dołączył salon sieci Avans. Sklep z branży Multimedia/RTV/AGD zajmie ponad 1 tys. mkw. powierzchni centrum. Obecnie na terenie inwestycji trwają prace budowlane, a otwarcie obiektu planowane jest na II kwartał 2013 roku.

– W Inowrocławiu istnieją już dwa sklepy naszej marki, jednak postanowiliśmy zainwestować w jeszcze jedną lokalizację. Analiza rynku i potencjału tego miasta wskazuje, że jest miejsce na nasz kolejny elektromarket, tym razem w Galerii Solnej – mówi Sławomir Tomala, wiceprezes OpenMedia Sp. z o.o., właściciela marki Avans*. – Jesteśmy przekonani, że nową lokalizację szybko docenią nasi Klienci, którzy po otwarciu galerii będą mogli dokonywać kompleksowowych zakupów w jednym miejscu. Marka Avans to gwarancja szerokiej oferty produktów znanych i popularnych producentów z kategorii Multimedia, RTV, AGD oraz usług dodatkowych świadczonych najwyższym poziomie.

Sklep Avans zajmie 1 148 mkw. powierzchni Galerii Solnej i jest kolejnym najemcą, o tak dużej powierzchni – obok hipermarketu spożywczego Tesco (6 000 mkw.), marketu budowlanego NOMI (7 000 mkw.) i sklepu H&M.

– Najemcy doceniają Galerię Solną, o czym świadczy m.in. duże zainteresowanie obiektem, które zaobserwowaliśmy na niedawnych targach branżowych w Warszawie – mówi Dariusz Wolanin, dyrektor ds. komercjalizacji z firmy Acteeum Central Europe odpowiedzialnej, wraz ze spółką Libra Project, za komercjalizację obiektu. – Kolejne podpisane umowy z przedstawicielami branży modowej czy elektronicznej, świadczą o powodzeniu naszej strategii stworzenia centrum szytego na miarę potrzeb mieszkańców Inowrocławia.

Inne znane marki to: Reserved, Rossmann, CCC, House, Cropp Town i inne.

* Ostateczne nabycie sieci Avans przez spółkę OpenMedia warunkowane jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie ponad 100 elektromarketów został złożony przez spółkę OpenMedia w dniu 17 lipca 2012 roku.

***

ACTEEUM Central Europe Sp. z o.o. należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i budowie tradycyjnych galerii handlowych, a także retail parków. Aktualnie w Polsce spółka prowadzi rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu, w których odpowiada także za komercjalizację, jak również negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych.

Spółka Libra Project powstała na początku 2008 r. Firma działa jako agent przy najmie obiektów handlowych oraz jest firmą deweloperską specjalizującą się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji, głównie obiektów handlowo-rozrywkowych. Zakres kompetencji spółki obejmuje szeroki wachlarz działań, począwszy od wyboru najkorzystniejszej lokalizacji, przygotowania procesu inwestorskiego, opracowania koncepcji i wyceny inwestycji, projektowania, po budowę obiektu i jego komercjalizację. W kręgu zainteresowań firmy Libra Project są przede wszystkim miasta średniej wielkości, stale rozwijające się ekonomicznie, z bogatym zapleczem kulturowym i dużym potencjałem rozwoju. Firma współpracuje z najlepszymi specjalistami w branży, wiodącymi biurami architektonicznymi i inżynierami. Dużą wagę przykłada również do stałej współpracy z lokalnymi władzami. Większościowym udziałowcem firmy jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA, polski Przedsiębiorca Roku 2007 w konkursie Ernst&Young, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC – lidera na polskim rynku obuwia.