Grono najemców pierwszej galerii handlowej w Wołominie poszerzyło się o obecną na 5 rynkach europejskich sieć sklepów Pepco oferującą artykuły odzieżowe i wyposażenia domu. Już na jesieni br. klienci Galerii Wołomin będą mogli skorzystać z pełnej oferty obiektu obejmującej ponad 80 lokali handlowo-usługowych, multipleks sieci Helios oraz klub fitness Zdrofit. Poziom komercjalizacji obiektu przekroczył już 90%.

Podpisana umowa najmu dotyczy lokalu o powierzchni blisko 462 m kw., jaki Pepco zajmie w Galerii Wołomin dołączając do grona takich najemców, jak m.in. H&M, Reserved, Cropp Town, House, Sinsay, Carry, Smyk, Diverse, Vistula, Wólczanka, Empik, MediaExpert, Martes Sport, CCC, Deichmann, Kruk, Hebe, KFC, Paris Optique czy Kontigo. W ofercie centrum znajdzie się także czterosalowe kino Helios oraz Zdrofit klub fitness o powierzchni 1245 mkw. Połączenie oferty handlowo-usługowej z bogata ofertą gastronomiczną oraz rozrywkową zapewni klientom nie tylko możliwosć dokonywania zakupów, ale także spedzania wolnego czasu. Kluczowym najemcą Galerii Wołomin będzie operator spożywczy Carrefour, który zajmie powierzchnię 5700 mkw.

– Pepco jest już kolejną popularną światową siecią, jaka dołączyła do naszego projektu wzbogacając ofertę Galerii Wołomin. Podpisanie umowy najmu na jedną z największych powierzchnii w centrum z jednej strony podkreśla potencjał naszej inwestycji dostrzegany przez najemców oraz z drugiej strony przyciąga uwagę mniejszych najemców – mówi Tomasz Jopkiewicz, Senior Leasing Manager, Acteeum Central Europe – W chwili obecnej dysponujemy już ostatnimi wolnymi lokalami. Na kilka miesięcy przed planowanym wielkim otwarciem poziom komercjalizacji Galerii Wołomin przekracza już 90%.

O GALERII

Galeria Wołomin będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowym w liczącym blisko 40 000 mieszkańców Wołominie, a swoim zasiegiem oddziaływania obejmie ponad 200 000 mieszkańców w obszarze poniżej 40 minut drogi dojazdu. W strefie 20 minut drogi dojazdu centrum będzie służyło 130 000 mieszkańców, a w bezpośrednim obszarze oddziaływania 10 minut drogi dojazdu Galeria Wołomin obejmie 56 000 mieszkańców miasta i jego najbliższych okolic. Dla klientów zaplanowano parking na ponad 800 miejsc. Projekt centrum handlowego przewiduje możliwość przyszłej rozbudowy o dodatkowe 6,500m2 powierzchni najmu, aby odpowiedzieć na potrzeby rynku.

KLUCZOWA LOKALIZACJA

Obiekt jest usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie terenów inwestycyjnych z przeznaczeniem pod przyszłą zabudowę mieszkaniową. Galeria Wołomin będzie liczyła 80 lokali na powierzchni 25,000 mkw. GLA. Jednym z największych atutów Galerii Wołomin jest jej lokalizacja – przy głównych szlakach komunikacyjnych w północno-wschodniej części aglomeracji warszawskiej, bezpośrednio przy stacji kolejowej Wołomin-Słoneczna. Dzięki swojej doskonałej lokalizacji zasięg oddziaływania pierwszego centrum handlowego w Wołominie mieszkańców nie tylko samego Wołomina, ale również pobliskiego Radzymina, Czarnej, Duczek, Zagościńca i innych miejscowości położonych na modernizowanej trasie kolejowej Warszawa-Tłuszcz. Jako miasto satelickie należące do aglomeracji warszawskiej Wołomin odnotowuje stały wzrost populacji, jak również cechujący stolicę wysoki wskaźnik siły nabywczej przewyższającej w Warszawie ponad 60% średniej krajowej przy jednoczesnym bardzo niskim nasyceniu powierzchnią handlową.

Generalnym wykonawcą obiektu jest Eiffage Polska Sp. z o.o., za koordynację techniczną najemców odpowiada spółka CDI Konsultanci Budowlani. Agentem wspierającym komercjalizację jest CBRE.

INWESTOR

Galeria Wołomin należy do Acteeum Group i Rockcastle Global Real Estate Company Limited. Rockcastle i Acteeum prowadzą także wspólnie budowę Galerii Tomaszów w Tomaszowie Mazowieckim.

Acteeum Group jest międzynarodową firmą, działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, Vivo! Stalowa Wola, Galerii Wołomin, Galerii Tomaszów, a także odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.

Rockcastle Global Real Estate jest spółką, której akcje notowane są równocześnie na Giełdzie Papierów Wartościowych na Mauritiusie oraz w Johannesburgu. Siedzibą spółki jest Mauritius a jej głównym celem są inwestycje w nieruchomości oraz w firmy z potencjałem dużego wzrostu wartości na całym świecie. Atywa firmy obejmują papiery wartościowe największych spółek nieruchomościowych oraz portfel nieruchomości, którymi Rockcastle bezpośrednio zarządza. Obok istniejących nieruchomości, portfel firmy obejmuje także projekty deweloperskie oraz spółki z branży nieruchomości. Wartość giełdowa Rockcastle obecnie wynosi 2 mld USD, stawiając spółkę w gronie największych inwestorów w nieruchomości komercyjne w regione. Celem Rockcastle jest dalsze wzmocnienie swojej obecności w Polsce i innych krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej poprzez sukcesywne zwiększanie posiadanego portfela nieruchomości.

Firma Rockcastle przeznaczyła już ponad 750 mln euro na realizację strategii zakupu aktywów: czterech istniejących nieruchomości handlowych i dwóch powstających obiektów handlowych w Polsce.