Nowy projekt realizowany przez Acteeum – Ostróda Power Center – szturmem zdobywa uznanie najemców. Do grona najemców dołącza coraz więcej znanych marek, w tym marki Sinsay, Cropp i House. Grupa LPP decyduje się na ulokowanie w nowym parku handlowym 3 salonów o łącznej powierzchni ponad 2,400 mkw. Otwarcie obiektu zaplanowano na połowę 2022.

 

Wyjątkowe atuty Ostróda Power Center, w tym zwłaszcza jego strategiczna lokalizacja, formuła parku handlowego oraz renoma Acteeum powodują ogromne zainteresowanie najemców. Już teraz, na ponad rok przed planowanym otwarciem znaczna część lokali handlowych znalazła swoich najemców. Wśród nich, znajdzie się także grupa LPP, która zdecydowała się na włączenie Ostróda Power Center do swoich planów zbudowania obecności w Ostródzie i regionie. Grupa ta podjęła decyzję o otwarciu 3 salonów swoich marek w powstającym obiekcie, gdzie na łącznej powierzchni ponad 2,400 m² marki Sinsay, Cropp i House zaoferują swoje znane i lubiane produkty.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji o ulokowaniu salonów trzech naszych marek w powstającym w Ostródzie projekcie Acteeum. Z perspektywy naszej strategii kluczowa jest zarówno doskonała lokalizacja Ostróda Power Center jak i format obiektu, wychodzący naprzeciw bieżącym realiom rynku, zapewniający bezpieczne i sprawne dokonywanie zakupów.

– mówi Krzysztof Bocianowski, Leasing & Expansion Director, LPP S.A.

Ostróda Power Center będzie pierwszym i jednocześnie największym tego typu kompleksem handlowym w regionie. Będzie to obiekt o łącznej powierzchni ponad 25 tys. m² GLA, obejmującej ponad 14 tys. m² GLA parku handlowego, wolnostojący sklep branży Dom i Ogród a także usługi dodatkowe takie jak restauracja drive-thru, stacja benzynowej, myjnia oraz ok. 700 miejsc parkingowych.

Kompleks powstanie przy głównej drodze wjazdowej do centrum miasta, bezpośrednio przy węźle dróg ekspresowych S7, łączącej Warszawę i Gdańsk oraz S16 prowadzącej do Olsztyna oraz Grudziądza. Lokalizacja obiektu jest także w naturalny sposób doskonale skomunikowana z Ostródą i regionem. Swym bezpośrednim zasięgiem Ostróda Power Center będzie obejmować ponad 120,000 mieszkańców a także niezwykle intensywny ruch tranzytowy tras S7 i S16.

– Cieszymy się bardzo, że nasz nowy projekt w Ostródzie przyciąga tak znamienitych najemców jak Grupa LPP. To dla nas niezwykle ważny partner. Obecność marek Sinsay, Cropp i House sprawi, ze oferta zakupowa Ostróda Power Center stanie się tym atrakcyjniejsza dla klientów. Mogę również zdradzić, że finalizujemy rozmowy z wiodącym operatorem sklepów DIY nt. lokalizacji ich pełnoformatowego obiektu w ramach naszego centrum. Mamy także przekonanie, że nasz ostródzki projekt okaże się wielkim sukcesem komercyjnym, spełniającym oczekiwania tak najemców jak i mieszkańców Ostródy oraz okolicznych miast .

– mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner, Acteeum Central Europe.

Otwarcie Ostróda Power Center zaplanowano na połowę 2022.

 

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl