Inwestor Galerii Tomaszów sfinalizował umowę najmu na największą dostępną powierzchnię w powstającym obiekcie. Kluczowym najemcą pierwszego centrum handlowego w Tomaszowie Mazowieckim będzie znany operator spożywczy Intermarché. Pierwszy w mieście sklep sieci zajmie powierzchnię 2 325 m kw. i zostanie otwarty już w 4 kwartale 2016 roku.

Nowo podpisana umowa najmu wprowadza kolejną znaną sieć do Tomaszowa Mazowieckiego. Operator spożywczy Intermarché dołączył do grona takich najemców jak m.in. H&M, RTV Euro AGD, Rossmann, Diverse, 4F, Apteka Benefactor. Trwa finalizacja kolejnych umów najmu.

– Cieszymy się z obecności Intermarché w gronie najemców Galerii Tomaszów. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 225 punktów sprzedaży Intermarché i jest obecna w 5 krajach Europy. Sklep tak silnej i największej w Polsce sieci franczyzowej w katergorii supermarketów spożywczych jest wielkim atutem centrum handlowego – mówi Tomasz Szewczyk, Prezes Zarządu Acteeum Central Europe Sp. z o.o.

Inwestycja Grupy Muszkieterów w Tomaszowie Mazowieckim przyniesie regionowi wiele korzyści, w tym m.in: ok. 50 nowych miejsc pracy, dodatkowe dochody dla gminy z podatków (w związku z bezpośrednią rejestracją punktu sprzedaży w Tomaszowie Mazowieckim), rozwój współpracy handlowej z lokalnymi dostawcami, wsparcie lokalnych środowisk poprzez akcje prospołeczne realizowane przez Grupę.

– Naszym wyróżnikiem jest prospołeczny i rodzinny charakter przedsiębiorstwa. Właściciele sklepów angażują się w życie społeczności lokalnych Ponadto Fundacja Muszkieterów, którą założyli franczyzobiorcy, wspiera finansowo osoby najbardziej potrzebujące oraz miejscowe organizacje – komentuje Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

Galeria Tomaszów na powierzchni 17 000 m2 będzie oferowała około 60 lokali oraz supermarket o powierzchni ponad 2,3 tys. mkw. Centrum handlowe obejmie swoim zasięgiem ponad 210 tys. Mieszkańców, podkreślając swój ponadlokalny charakter. Projekt architektoniczny obiektu odwzoruje fragmenty istniejącej historycznej budowli fabryki włókienniczej, włączając je do utrzymanej w stylistyce fabryki elewacji. Prace konstrukcyjne rozpoczną się jeszcze październiku, a otwarcie obiektu zaplanowano na czwarty kwartał 2016 roku.

Acteeum Group jest międzynarodową firmą, działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno, Galerii Wołomin, a także odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.

Rockcastle Global Real Estate Company Limited została założona dnia 30 marca 2012 r. w Mauritiusie z zasadniczym celem globalnego inwestowania w dopuszczone do publicznego obrotu papiery wartościowe podmiotów rynku nieruchomości. Obecnie firma Rockcastle zidentyfikowała Polskę jako priorytetowy kierunek inwestycyjny w Europie przeznaczając 500 mln USD na inwestycje, z założeniem koncentracji wokół strategicznych i dominujących aktywów nieruchomościowych.