Do grona najemców power center realizowanego przez Acteeum i Equilis w Gorzowie Wielkopolskim dołączyła Jula, która otworzy tu pierwszy i jedyny w mieście oraz całym regionie market o pow. 2300 mkw. Dzięki szerokiemu, atrakcyjnemu i dostępnemu w przystępnych cenach asortymentowi z zakresu „dom i ogród” oferta zakupowa gorzowskiego obiektu staje się bezkonkurencyjna w regionie.
Budowa gorzowskiego power center o powierzchni 25000 mkw trwa już w najlepsze, zaś otwarcie zaplanowane jest na III kwartał 2024.

 

Równolegle z trwającą od września budową regionalnego parku handlowego w Gorzowie Wielkopolskim realizowanego przez Acteeum oraz Equilis, na ukończeniu jest też kompletowanie oferty handlowej obiektu. Nową marką, której market o powierzchni 2300 mkw. otworzy się tutaj jest Jula. Pierwszy i jedyny w Gorzowie oraz całym regionie sklep tej znanej sieci zapewni klientom dostęp do niezwykle szerokiego i atrakcyjnego asortymentu w segmencie „dom i ogród”, w tym narzędzi, akcesoriów do majsterkowania, odzieży roboczej i wielu innych, po przystępnych cenach.  

– Dzięki tej inwestycji Jula zwiększy swoją obecność w zachodniej części Polski. Będzie nam niezmiernie miło otworzyć w Polsce nasz kolejny multimarket, który zaoferuje okolicznym mieszkańcom produkty ułatwiające codzienne życie. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta przyciągnie uwagę klientów zarówno pod względem zakupów w samym sklepie, jak i za pośrednictwem naszego sklepu internetowego.

– mówi Johan Sjöhagra, CEO Jula AB.

– Jesteśmy szczęśliwi mogąc zaoferować klientom przekrojową i pod każdym względem atrakcyjną ofertę handlową, która znajdzie się pod marką naszego gorzowskiego parku handlowego. Wierzymy, że dołączenie do projektu Juli sprawi, że pieczołowicie dobrana oferta naszego obiektu na trwale wpisze się w krajobraz miasta i regionu, oraz sprawi że jego mieszkańcy będą jeszcze bardziej zadowoleni i usatysfakcjonowani, mogąc wygodnie korzystać z ofert swoich ulubionych sklepów.

– mówi Xavier Pierlet, Chief Investment Officer Equilis Europe.

Sklep Jula stanowi doskonałe uzupełnienie oferty zakupowej gorzowskiego parku handlowego, obejmującej już asortyment takich marek jak Decathlon, Biedronka, CCC, HalfPrice, New Yorker, Martes Sport, Cropp, House, Sinsay, Jysk, Diverse, Tedi, oraz Maxi Zoo.

– Jest nam niezmiernie miło mogąc podzielić się wiadomością, że Jula dołącza do naszego gorzowskiego projektu. Oznacza to bowiem nie tylko dowód zaufania najemcy i przekonania o sukcesie komercyjnym obiektu, ale przede wszystkim udostępnienie niezwykle atrakcyjnej pod względem asortymentu jak i cen oferty tej znanej marki – niedostępnej dotychczas w całym regionie. Obecność Jula wraz ze wszystkimi innymi markami które już do nas dołączyły sprawi, że nasze power center będzie jedynym w swoim rodzaju i już teraz na trwałe wpisuje się w zakupowy pejzaż Gorzowa i regionu.

– mówi Tomasz Jopkiewicz, Leasing Director w Acteeum Central Europe.

Otwarcie obiektu w formacie power center o łącznej powierzchni 25000 mkw., którego budowa rozpoczęła się we wrześniu i który jest już niemal zupełnie skomercjalizowany, planowane jest na III kwartał 2024.

 

***

Gorzów power center

Gorzów power center, będzie pierwszym i jednocześnie największym tego typu kompleksem handlowym w Gorzowie Wielkopolskim oraz otaczającym regionie. Kompleks powstanie na działce o pow. 8 ha, zlokalizowanej przy ulicy Walczaka, jednej z głównych dróg wjazdowych do centrum miasta. Umiejscowienie centrum handlowego zapewnia doskonałe skomunikowanie z centrum Gorzowa oraz regionem. Powstanie ono w bezpośrednim sąsiedztwie realizowanego niezależnie hipermarketu Selgros oraz stacji benzynowej wiodącej marki. 

Gorzowski park handlowyna łącznej powierzchni 25 tys. m. kw. GLA, zaoferuje wszystko, czego potrzebować będą klienci – od nowoczesnego i przestronnego supermarketu Biedronka i jedynego w regionie marketu Jula, przez szeroką gamę sklepów modowych jak np. Sinsay, Cropp, House, Diverse, HalfPrice, New Yorker czy CCC, marek sportowych jak. Decathlon czy Martes Sport, drogeryjnych, gospodarstwa domowego jak Jysk po salon elektroniki użytkowej, sklep Tedi oraz Maxi Zoo. Gorzów power center  obejmie ok. 800 miejsc parkingowych i infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych. W ramach projektu znajdą się również strefy relaksu, rozrywki, gier i zabaw dla dzieci, gastronomii oraz wiele ciekawych rozwiązań małej architektury.

Otwarcie gorzowskiego parku handlowego zaplanowane jest na III kwartał 2024 roku.

 

***

Informacja o Jula

Firma Jula powstała w 1979 roku jako firma rodzinna. Siedziba grupy Jula Holding znajduje się w Skara w Szwecji. Jula oferuje klientom szeroką i starannie dobraną gamę produktów do domu, ogrodu czy garażu. Ponadto w asortymencie JULA znajdą się produkty RTV i AGD, odzież robocza oraz wiele akcesoriów dla osób, aktywnie spędzających czas m.in. wędkując, wędrując czy jeżdżąc na rowerze. Jula to sklepy dla praktycznie myślących klientów.

Produkty Jula cechuje wysoka jakość i dostępne ceny. Jula posiada obecnie łącznie 129 multimarketów -66 w Szwecji, 41 w Norwegii, 3 w Finlandii i 19 w Polsce. Zakupów można dokonać za pośrednictwem sklepu internetowego we wszystkich wyżej wymienionych krajach oraz w Austrii. Jula rozwinęła się w jedną z największych prywatnych grup kapitałowych w Szwecji, Jula Holding Group, prowadzącą działalność w handlu detalicznym, nieruchomościach, finansach, logistyce, hotelarstwie, ochronie środowiska i energetyce.

 

Informacja o Equilis

Equilis to firma rodzinna z Belgii, założona w 2006 roku. Strategią dewelopera jest dywersyfikacja – zarówno geograficzna, jak i sektorowa. Firma jest obecna w 6 europejskich krajach – w pasie ciągnącym się od Hiszpanii, przez Francję, Belgię, Holandię, Niemcy, aż po Polskę. Specjalizuje się w nieruchomościach handlowych oraz mieszkaniowych. Globalnie Equilis to nie tylko handel i mieszkania, ale też projekty rewitalizacyjne, domy seniora, akademiki czy przestrzenie publiczne. Equilis otworzył siedzibę w Polsce pod koniec 2016 roku. Pierwszymi projektami komercyjnymi, wspólnie z Acteeum, było wybudowanie Galerii Chełm, która została oddana do użytku w marcu 2020 roku oraz Parku Handlowego Andrychów– oddanego do użytku jesienią 2021r. Mottem Equilis jest budowanie miejsc, w których ludzie tworzą swoje szczęśliwe historie.

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, BIG, Falcon Investment Management, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl