W dniu 26 czerwca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu. Po zakończeniu prac budowlanych, realizowanych przez PORR (Polska) SA, CH Ogrody będą najbardziej nowoczesną galerią handlowo – usługową w regionie z ponad 40 000 m2 powierzchni najmu. Zakończenie prac oraz otwarcie Centrum w nowej formie jest planowane na rok 2014.

Oficjalna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się 26 czerwca 2013 roku
na terenie CH Ogrody i została poprowadzona przez Mirosława Siedlera – Dyrektora Teatru Dramatycznego w Elblągu. Na uroczystości obok przedstawicieli głównego inwestora CBRE Global Investors, jak i firm odpowiedzialnych za rozbudowę oraz komercjalizację obiektu – Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE sp. z o.o. obecni byli przedstawiciele władz miejskich oraz powiatowych, W ceremonii uczestniczyli też autorzy projektu architektonicznego z pracowni ESA oraz Generalny Wykonawca – PORR (Polska) SA. Podczas przemówienia, przedstawiciel głównego inwestora CBRE Global Investors, Krzysztof Bocianowski, podkreślał znaczenie rozwoju centrum dla miasta i regionu oraz możliwości, jakie wiążą się z rozbudową CH Ogrody.

– Centrum Handlowe Ogrody istnieje w Elblągu od 2002 roku. Powstało, jako pierwsze nowoczesne centrum handlowe w mieście. Rola pioniera zobowiązuje. Dzięki rozbudowie, chcemy utworzyć w Elblągu miejsce jeszcze bardziej atrakcyjne i odpowiadające na zmieniające się potrzeby nie tylko mieszkańców miasta czy regionu, ale również pobliskiego Obwodu Kaliningradzkiego – podsumował Krzysztof Bocianowski przedstawiciel CBRE Global Investors, głównego inwestora inwestycji.

Podczas uroczystości akt erekcyjny został podpisany przez przedstawicieli inwestora CBRE Global Investors Krzysztofa Bocianowskiego oraz Roberta Snincaka, Project Manager’a i głównego agenta najmu Acteeum Central Europe – Arne Bongenaar i Tomasza Szewczyka, Panią Krystynę Dziurdź – Zastępcę Dyrektora Departamentu ds. zarządzania drogami, a także przez Generalnego wykonawcę – PORR- Peter’a Hartmann’a oraz proboszcza ks. Mieczysława Tylutkiego.

Po podpisaniu, Akt erekcyjny został umieszczony w mosiężnej tubie oraz uroczyście zamurowany w kamieniu węgielnym, który spocznie w fundamentach nowej części CH Ogrodów. Na koniec uroczystości kamień węgielny oraz teren inwestycji został symbolicznie poświęcony przez proboszcza parafii pod wezwaniem św. Brata Alberta.Powierzchnia zmodernizowanych i powiększonych Ogrodów wyniesie ponad 40 000 m2. Na dwóch poziomach znajdzie się ponad 130 punktów usługowych i sklepów, m.in. Carrefour, H&M, salony marek należących do grupy LPP, New Yorker, CCC, Deichmann, Rossmann, RTV Euro AGD, Camaieu, Orsay, oraz kino. Na trzech poziomach Centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy powstały w 2002 roku kompleks handlowo – usługowy w Elblągu skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka z dogodnym dojazdem. Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na rok 2014. W trakcie prac budowlanych centrum funkcjonuje w ograniczonej formie. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie. CBRE Global Investors, spółka zarządzająca Centrum Handlowym Ogrody, po zakończeniu prac będzie ubiegało się o certyfikat BREEAM dla elbląskiego obiektu. Certyfikat potwierdza proekologiczność zastosowanych technologii i całego procesu budowy nowego centrum handlowego oraz przyjazność budynku dla użytkowników i otoczenia.