Do grona najemców Galerii Wołomin dołączyła jedna z największych sieci gastronomicznych na świecie – KFC. Już na jesieni br. mieszkańcy Wołomina będą mogli cieszyć się historycznym pierwszym lokalem KFC.

Lokal sieci KFC zajmie w Galerii Wołomin powierzchnię 128 mkw. i będzie dostępny dla klientów miasta już na początku 4 kwartału br.

– Cieszymy się, że podpisana przez nas umowa najmu wzbogaci ofertę gastronomiczną Wołomina rozszerzając ją o tak popularną sieć, jaką jest KFC. Grupa AmRest, do której należą lokale sieci KFC, Starbucks, Pizza Hut obsługuje każdego dnia na całym świecie miliony klientów. Oferta KFC jest zdecydowanie jedną z tych najbardziej oczekiwanych przez naszych przyszłych klientów – mówi Tomasz Jopkiewicz, Senior Leasing Manager w Acteeum Central Europe.

Restauracja KFC dołączyła do grona takich najemców Galerii Wołomin jak m.in. H&M, Reserved, Cropp Town, House, Sinsay, Carry, Smyk, Empik, MediaExpert, Martes Sport, CCC, Hebe. Kluczowym najemcą Galerii Wołomin będzie operator spożywczy Carrefour, który zajmie powierzchnię 5 700 m kw. Dla klientów zaplanowano parking na ponad 800 miejsc. Projekt centrum handlowego przewiduje możliwość przyszłej rozbudowy o dodatkowe 6 500 m kw. powierzchni najmu, aby odpowiedzieć na potrzeby rynku. Galeria Wołomin będzie liczyła 80 lokali na powierzchni 25 000 m kw. GLA. Zasięg odziaływania centrum obejmie ponad 200 000 mieszkańców w obszarze poniżej 40 minut drogi dojazdu.

Galeria Wołomin należy do Acteeum Group i Rockcastle Global Real Estate Company Limited. Rockcastle i Acteeum realizują także wspólnie Galerię Tomaszów w Tomaszowie Mazowieckim.

Acteeum Group jest międzynarodową firmą, działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno, Galerii Wołomin, Galerii Tomaszów, a także odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.

Rockcastle Global Real Estate Company Limited została założona dnia 30 marca 2012 r. w Mauritiusie z zasadniczym celem globalnego inwestowania w dopuszczone do publicznego obrotu papiery wartościowe podmiotów rynku nieruchomości. Obecnie firma Rockcastle zidentyfikowała Polskę jako priorytetowy kierunek inwestycyjny w Europie przeznaczając 500 mln USD na inwestycje, z założeniem koncentracji wokół strategicznych i dominujących aktywów nieruchomościowych.