Komercjalizacja pierwszych nowoczesnych galerii handlowych w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Wołominie nabrała bardzo szybkiego tempa. Sfinalizowano właśnie kolejne umowy najmu z kluczowym i długo oczekiwanym w obydwu miastach operatorem kinowym – siecią Helios. Poziom komercjalizacji obydwu galerii sięgnął już 80%. Klienci będą mogli skorzystać z ich oferty już na jesieni br.

Dzięki staraniom inwestora Galerii Tomaszów oraz Galerii Wołomin, Rockcastle Global Real Estate Company Limited i Acteeum Group pierwsze multipleksy w Tomaszowie Mazowieckim oraz w Wołominie już za kilka miesięcy zaproszą mieszkańców obydwu miast i ich regionu na pierwsze projekcje. W Galerii Tomaszów kino zajmie 1 000 m kw. i będzie usytuowane na pierwszym piętrze galerii. Ponad 1 050 m kw. kino Helios zajmie z kolei w Galerii Wołomin i znajdzie się na parterze budynku. 4 doskonale wyposażone, nowoczesne sale kinowe obejmujące około 750 miejsc w Galerii Tomaszów oraz 560 miejsc w Galerii Wołomin zapewnią widzom zarówno niezwykłe doznania w zakresie obrazu, ale także dzięki najnowocześniejszej technologii również i w warstwie dźwiękowej.

– Bardzo nam miło, iż Galeria Tomaszów oraz Galeria Wołomin zaprosiła nas do grona swych najemców i dzięki zawarciu umów najmu kina Helios będą w tych miastach pierwszymi multipleksami. Mamy ogromną nadzieję na ciepłe przyjęcie przez mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i Wołomina. Jesteśmy przekonani, iż nasza obecność przyczyni się do sukcesu obydwu obiektów handlowych, a przede wszystkich przyniesie radość całym rodzinom, które będą mogły korzystać z naszej urozmaiconej oferty bez konieczności wyjazdów do większych ośrodków miejskich. Z przyjemnością uatrakcyjnimy ofertę tych dwóch galerii, których dedykowany całym rodzinom profil jest bardzo bliski również naszej sieci kin – powiedział Tomasz Jagiełło, Prezes Zarządu Helios S.A.

Pierwsze multipleksy w tomaszowskiej i wołomińskiej galerii zostaną otwarte jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

– Podpisanie umów z operatorem kinowym jest dla nas szczególnie ważne, gdyż wiemy jak bardzo kino było oczekiwane przez mieszkańców obydwu miast. Realizując naszą inwestycję bierzemy pod uwagę nie tylko założenia biznesowe i standardy rynkowe w zakresie doboru najemców, ale także staramy się być czuli na potrzeby naszych przyszłych klientów chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na ich wyobrażenia o galerii handlowej w ich własnym mieście. Cieszymy się niezwykle, że udało nam się spełnić jedno z marzeń odbiorców naszych galerii i już dzisiaj zapraszamy na przyszłe projekcje! – mówi Tomasz Szewczyk, Prezes Zarządu Acteeum Central Europe

O GALERII TOMASZÓW

Galeria Tomaszów na powierzchni 18 000 m kw. będzie oferowała około 75 lokali, supermarket o powierzchni ponad 2 300 m kw. oraz kino. Centrum handlowe obejmie swoim zasięgiem ponad 210 000 mieszkańców, podkreślając swój ponadlokalny charakter. Projekt architektoniczny obiektu odwzoruje fragmenty istniejącej historycznej budowli fabryki włókienniczej włączając je do utrzymanej w stylistyce industrialnej elewacji. Prace konstrukcyjne rozpoczęły się w listopadzie 2015 r., a otwarcie obiektu zaplanowano na czwarty kwartał 2016 roku.

Kino Helios dołączyło do grona takich marek, jak m.in. H&M, Reserved, House, Cropp Town, Sinsay, Diverse, Smyk, 4F, RTV Euro AGD, CCC, Rossmann, Apteka Benefactor. Operatorem spożywczym Galerii jest Intermarche.

Generalnym wykonawcą Galerii Tomaszów jest PORR Polska Construction S.A.

O GALERII WOŁOMIN

Galeria Wołomin będzie pierwszym nowoczesnym centrum handlowym w liczącym blisko 40 000 mieszkańców Wołominie, a swoim zasiegiem oddziaływania obejmie ponad 200 000 mieszkańców w obszarze poniżej 40 minut drogi dojazdu. W strefie 20 minut drogi dojazdu centrum będzie służyło 130 000 mieszkańców, a w bezpośrednim obszarze oddziaływania 10 minut drogi dojazdu Galeria Wołomin obejmie 56 000 mieszkańców miasta i jego najbliższych okolic. Obiekt jest usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie terenów inwestycyjnych z przeznaczeniem pod przyszłą zabudowę mieszkaniową. Jako miasto satelickie należące do aglomeracji warszawskiej Wołomin odnotowuje stały wzrost populacji, jak również cechujący stolicę wysoki wskaźnik siły nabywczej przewyższającej w Warszawie ponad 60% średniej krajowej przy jednoczesnym bardzo niskim nasyceniu powierzchnią handlową.

Galeria Wołomin będzie liczyła 80 lokali na powierzchni 25 000 m kw. GLA. Dla klientów zaplanowano parking na ponad 800 miejsc. Projekt centrum handlowego przewiduje możliwość przyszłej rozbudowy o dodatkowe 6 500 m kw. powierzchni najmu, aby odpowiedzieć na potrzeby rynku.

Sieć Helios dołączyła do grona takich najemców Galerii Wołomin jak m.in. H&M, Reserved, Cropp Town, House, Sinsay, Carry, Smyk, Diverse,Empik, MediaExpert, Martes Sport, CCC, Hebe, KFC. Kluczowym najemcą Galerii Wołomin będzie operator spożywczy Carrefour, który zajmie powierzchnię 5 700 m kw.

Generalnym wykonawcą obiektu jest Eiffage Polska Budownictwo S.A. Komercjalizację obiektu wspiera CBRE.

INWESTOR

Galeria Tomaszów oraz Galeria Wołomin należą do Acteeum Group i Rockcastle Global Real Estate Company Limited.

Acteeum Group jest międzynarodową firmą, działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych oraz retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współdeweloper Galerii Solnej w Inowrocławiu, Vivo! Stalowa Wola oraz Vivo! Krosno, Galerii Wołomin, Galerii Tomaszów, a także odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej oraz Ogrody w Elblągu. Grupa posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych i retail parków.

Rockcastle Global Real Estate Company Limited została założona dnia 30 marca 2012 r. w Mauritiusie z zasadniczym celem globalnego inwestowania w dopuszczone do publicznego obrotu papiery wartościowe podmiotów rynku nieruchomości. Obecnie firma Rockcastle zidentyfikowała Polskę jako priorytetowy kierunek inwestycyjny w Europie przeznaczając 500 mln USD na inwestycje, z założeniem koncentracji wokół strategicznych i dominujących aktywów nieruchomościowych.