Nowe Power Center realizowane przez Acteeum w Ostródzie przyciąga najbardziej znane i popularne marki na rynku. Wraz z podpisaniem kolejnych umów najmu ostródzki projekt niezwykle wzbogacił swoją ofertę zakupową. W branży home & deco do projektu dołączyła marka Komfort zaś asortyment modowy wzbogaci się o sklep Diverse.

 

Ostródzki Retail Park Acteeum to największy i najnowocześniejszy kompleks handlowy w regionie, w którym na łącznej powierzchni 27 tys. m² powstanie około 30 sklepów. Otwarcie zaplanowano na I półrocze 2024 r, zaś proces komercjalizacji obiektu właśnie osiągnął 80% i na ponad rok przed planowanym otwarciem, wkrótce zostanie zakończony. Acteeum finalizuje podpisywanie umów na ostatnie już wolne lokale. Bogaty mix najemców zapewnia obecność takich marek jak Castorama, New Yorker, Smyk, CCC, Sinsay, Cropp, House, Media Expert, Martes Sport, 4F, Rossmann i inni. Najemcy doceniają największe atuty projektu, tj. komplementarną ofertę, wielkość projektu 27.000 m² GLA, duży parking na ponad 700 pojazdów oraz lokalizację przy skrzyżowaniu głównych dróg, dzięki którym projekt wprowadza nową jakość na mapie handlowej nie tylko miasta Ostródy ale i całego regionu.

Dwie silne marki – Komfort oraz Diverse podpisując umowy najmu potwierdziły otwarcie swoich sklepów w powstającym Ostróda Power Center. Komfort, w salonie o powierzchni 1100 m², zaoferuje kompleksowy asortyment dywanów, paneli i wykładzin połogowych oraz innych elementów wyposażenia wnętrz. Diverse zaś, w sklepie o pow. 200 m², udostępni najnowsze trendy modowe, spełniające wysokie wymagania ludzi aktywnych, ceniących wygodę, jakość oraz styl.

Oferty obu tych marek doskonale wpisują się w atrakcyjny tenant-mix ostródzkiego centrum handlowego i umożliwią mieszkańcom Ostródy oraz okolic dokonanie kompleksowych, wygodnych i atrakcyjnych zakupów, niedostępnych dotąd w tak świetnie dostępnej i przyjaznej lokalizacji.

– Wraz z nowym rokiem kolejne silne marki dołączają do naszego ostródzkiego projektu. Niezmiernie cieszymy się z uznania, jakim obdarzyli nas operatorzy marek Komfort i Diverse, co zaowocowało podpisaniem umów najmu lokali, w których powstaną nowoczesne i przestronne sklepy tych marek. Jesteśmy przekonani, że zarówno sklep Komfort jak i Diverse z jednej wpiszą się w zapotrzebowanie zakupowe klientów naszego projektu udostępniając asortyment mało dotychczas dostępny na lokalnym rynku, z drugiej zaś, że stanowią potwierdzenie sukcesu komercyjnego powstającego obiektu.

– mówi Tomasz Jopkiewicz, Leasing Director w Acteeum Central Europe.

Ostróda Power Center będzie pierwszym i jednocześnie największym tego typu kompleksem handlowym w regionie. Projekt posiada prawomocne pozwolenie na budowę. Będzie to obiekt o łącznej powierzchni ponad 27 tys. m² GLA, obejmującej ponad 15 tys. m² GLA parku handlowego, wolnostojący market Dom i Ogród Castorama, a także usługi dodatkowe takie jak restauracja drive-thru, stacja benzynowa, myjnia oraz ponad 700 miejsc parkingowych.

Kompleks powstanie przy głównej drodze wjazdowej do centrum miasta, bezpośrednio przy węźle dróg ekspresowych S7, łączącej Warszawę i Gdańsk oraz S16 prowadzącej do Olsztyna oraz Grudziądza. Lokalizacja obiektu jest także w naturalny sposób doskonale skomunikowana z Ostródą i regionem. Swym bezpośrednim zasięgiem Ostróda Power Center będzie obejmować ponad 120 000 mieszkańców, ponad 500 000 turystów odwiedzających to miast co roku a także niezwykle intensywny ruch tranzytowy tras S7 i S16.

Otwarcie Ostróda Power Center zaplanowano na pierwszą połowę 2024.

 

Komfort

Sklepy Komfort S.A. to firma obecna już od ponad 30 lat w Polsce, a od 2014 jest częścią Grupy Michała Sołowowa. Marka KOMFORT oferuje klientom urządzanie domu od A do Z. W swoim portfolio ma ofertę kompleksowego urządzania łazienek, kuchni, salonów czy tarasów, a na stronie internetowej marki można kupić również krzesła, stoły, kanapy, meble salonowe, oświetlenie jak również drzwi oraz akcesoria do montażu i pielęgnacji podłóg. Firma słynie z najlepszej na rynku oferty dywanów, paneli i wykładzin połogowych.

 

Diverse

Diverse jest jedną z wiodących marek odzieżowych w Polsce. Powstała w 1993 roku i od tego czasu sukcesywnie spełnia wysokie wymagania ludzi aktywnych, ceniących wygodę, jakość oraz styl. Zespół profesjonalistów tworzy mocny fundament firmy, na który składa się wiele kreatywnych pomysłów i solidnych rozwiązań. Dzięki profesjonalnej pracy projektantów, fasony i kolorystyka kolekcji współgrają z najnowszymi trendami mody na rynku światowym.

Diverse jest obecny w ok 300 punktach detalicznych zlokalizowanych na terenie Polski. Sklepy marki Diverse funkcjonują w oparciu o najwyższe standardy sprzedaży, gwarantujące efektywne działanie oraz nadające placówce niepowtarzalny charakter.

 

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl