Inwestorzy koszalińskiego Power Center – Acteeum Group oraz Falcon Investment Management – pozyskali finansowanie projektu z Banku Pekao S.A. Kredyt w wysokości 15 mln EUR zapewnia dynamiczną i zgodną z harmonogramem realizację inwestycji.

Koszalin Power Center to największy i najnowocześniejszy kompleks handlowy w regionie Koszalina realizowany we współpracy z Leroy Merlin i Agata, w którym na łącznej powierzchni 38 tys. mkw. powstanie 30 sklepów. Otwarcie całego kompleksu zaplanowano na 1. kwartał 2024.

 

Acteeum Group oraz Falcon Investment Management – realizujący wspólnie projekt parku handlowego w formacie Power Center w Koszalinie – zawarli z Bankiem Pekao S.A. umowę finansowania przedsięwzięcia, opiewającą na 15 milionów EUR. Pozyskanie finansowania zapewnia dalszą sprawną realizację trwających już prac budowlanych i ukończenie projektu zgodnie z harmonogramem. W przebiegu procesu kredytowego wspierała inwestorów od strony prawnej kancelaria Legal Kraft.

– Dołączenie do projektu partnera finansowego i zapewnienie finansowania stanowi kamień milowy w realizacji każdego tak dużego przedsięwzięcia, jak nasz projekt Power Center w Koszalinie. Dlatego też cieszymy, że umowa z Pekao S.A. została tak sprawnie sfinalizowana. Stanowi ona nie tylko bazę finansową do dalszej dynamicznej realizacji projektu, ale także potwierdza jego solidność, wiarygodność oraz świetne perspektywy komercyjne.

– mówi Anna Grams-Szalacha, dyrektor finansowa Acteeum Central Europe.

– Cieszymy się bardzo z pozyskanego finansowania, które wesprze realizację prac budowlanych projektu. Każdego dnia widzimy postępy budowy tego spektakularnego parku handlowego i już teraz planujemy uroczyste otwarcie w 1. kwartale 2024. Głęboko wierzymy w potencjał projektu oraz w to, że nasze koszalińskie Power Center stanie się ulubionym miejscem zakupowym nie tylko dla mieszkańców Koszalina, ale całego regionu.

– mówi Piotr Wodzyński, dyrektor finansowy Falcon Investment Management.

– Budowany przez Acteeum Group oraz Falcon Investment Management park handlowy w Koszalinie jest jedną z największych inwestycji tego typu realizowanych obecnie w Polsce. Warto tutaj wyszczególnić dobre skomunikowanie nieruchomości, a także lokale już zarezerwowane przez najemców. Jako bank jesteśmy aktywni w obszarze finansowania budowy parków handlowych i cieszymy się, że możemy finansować kolejny projekt z tej branży.

– mówi Daniel Borkowski, menedżer ds. finansowania projektów inwestycyjnych w Banku Pekao S.A.

 

Komercjalizacja Koszalin Power Center została już ukończona, zaś budowa obiektu postępuje zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Dotychczas zakończone zostały prace przygotowawcze, ziemne oraz fundamentowe i dynamicznie realizowane są prace budowlane konstrukcji obiektu.

 

Koszalin Power Center to obiekt w formule regionalnego parku handlowego, który obejmie swym zasięgiem miasto Koszalin oraz otaczający region. Formułą architektoniczną, doborem znanych i lubianych marek oraz doskonałym skomunikowaniem projekt realizowany przez Acteeum Group wspólnie z Falcon Investment Management, we współpracy z Leroy Merlin oraz Agata już teraz na trwale wpisuje się w krajobraz handlowy Koszalina i okolicy.

Na łącznej powierzchni 38 tys. mkw GLA projekt zaoferuje szeroką gamę sklepów i lokali usługowych różnorodnych marek. Znajdzie się tam największy w regionie hipermarket budowlany Leroy Merlin o powierzchni ok. 12 tys. mkw., supermarket Lidl o powierzchni ok. 2 tys. mkw., pełnowymiarowy i jedyny w regionie salon meblowy sieci Agata o powierzchni ok. 11 tys. mkw. oraz 30 lokali handlowych w ramach Retail Parku. Wśród najemców koszalińskiego parku handlowego znajdą się także Jysk, Komfort, House, Cropp, Sinsay, Lidl, Rossmann, 4F, New Yorker, CCC, Martes Sport oraz Media Expert.

Koszalin Power Center obejmie także ofertę gastronomiczną, włącznie z restauracją typu drive-thru. Dodatkowo, dla wygody klientów obiekt zaoferuje przestronny, łatwo dostępny parking na ok. 1100 pojazdów, stację benzynową oraz infrastrukturę zapewniającą płynne skomunikowanie zarówno w ramach Koszalina jak i regionu.

Centrum powstanie bezpośrednio przy węźle drogowym drogi ekspresowej S6, łączącej Szczecin z Trójmiastem oraz ulicy Władysława IV – głównej drogi wylotowej nad morze. Obydwie drogi nie tylko stanowią główne krajowe trasy przelotowe, ale również wpisują się w infrastrukturę miejską jako popularne wśród mieszkańców arterie komunikacyjne.

Budowa koszalińskiego centrum handlowego rozpoczęła się w styczniu 2023 zaś otwarcie zaplanowano na pierwszy kwartał 2024.

 

Informacja o Falcon Investment Management:

Falcon Investment Management to prężnie rozwijający się fundusz na rynku nieruchomości komercyjnych w segmencie Retail Parków. Aktualnie realizuje szereg projektów z partnerami zewnętrznymi oraz kilka projektów własnych. Rozwój Falcon Investment Management w najbliższych latach oparty będzie o zakup działających obiektów, współpracę z partnerami zewnętrznymi, jak i prowadzenie własnej działalności inwestycyjno-deweloperskiej, mając na celu budowę ogólnopolskiego, stabilnego portfolio parków handlowych.

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl