Inwestorzy koszalińskiego power center – Falcon Investment Management i Acteeum Group – nadali projektowi markę – OTO Park Koszalin. Koszaliński OTO Park będzie trzecim już parkiem handlowym działających pod tą marką, po Bolesławcu oraz Golub-Dobrzyniu. Symbolicznym wyrazem nadania marki OTO Park stało się umieszczenie logotypu na obiekcie, którego otwarcie zbliża się wielkimi krokami.

OTO Park Koszalin to największy i najnowocześniejszy kompleks handlowy w regionie Koszalina realizowany we współpracy z Leroy Merlin i Agata, w którym na łącznej powierzchni 38 tys. m² powstanie 30 sklepów. Otwarcie całego kompleksu zaplanowano na marzec 2024.

 

11 stycznia 2024 roku inwestorzy koszalińskiego power center dokonali symbolicznego nadania marki powstającemu centrum handlowego. Odtąd, koszaliński kompleks handlowy będzie nosił nazwę OTO Park Koszalin i stanie się trzecim w serii obiektów handlowych działających pod tą marką. Koszaliński OTO Park realizowany wspólnie przez Falcon Investment Management oraz Acteeum Group będzie największym i najnowocześniejszym kompleksem handlowym w regionie Koszalina. Otworzą w nim swoje sklepy zarówno marki o ugruntowanej już sympatii klientów, umacniając tym samym swoją obecność w regionie jak i takie, które dzięki dołączeniu do projektu zaoferują nabywcom swój asortyment, niedostępny dotąd na lokalnym rynku zakupowym.

– Nasz udział w projekcie koszalińskiego retail parku stanowi kamień milowy w realizacji strategii budowy portfela nowoczesnych obiektów handlowych, które zajmować będą dominujące pozycje w swych regionach. Dlatego też nadanie marki OTO Park koszalińskiemu centrum handlowemu jest dla nas tak doniosłe. Poszerza bowiem obecność marki OTO Park na rynku detalicznym i kontynuuje rozwój naszej sieci parków handlowych w całej Polsce.

– mówi Piotr Piechocki, założyciel i prezes zarządu, Falcon Investment Management.

Finalizowane już prace wykończeniowe koszalińskiego obiektu, który jest w pełni skomercjalizowany, zmierzają do jego uroczystego otwarcia już w marcu 2024. Koszaliński OTO Park na łącznej powierzchni 38 tys. mkw. zaoferuje ponad 30 sklepów, w tym wielkopowierzchniowy market budowalny Leroy Merlin, pierwszy i jedyny w regionie salon meblowy Agata, supermarket Lidl oraz całą gamę sklepów popularnych i cenionych przez klientów marek. Ponadto, ten niezwykle dogodnie skomunikowany obiekt zaoferuje przestronny parking na ok. 1100 pojazdów, restaurację drive-thru, stację paliw, a także możliwość ładowania samochodów elektrycznych.

– Cieszymy się bardzo że jesteśmy już tak blisko finalizacji prac wykończeniowych oraz uroczystego otwarcia naszego koszalińskiego projektu. Nadanie mu marki OTO Park jest dla nas wyjątkowo radosne z wielu powodów. Po pierwsze stanowi namacalne potwierdzenie sprawnego, zbliżającego się wielki krokami do końca, procesu deweloperskiego. Nadanie marki i umieszczenie logotypu jest także swego rodzaju preludium do zaplanowanego już na marzec wielkiego otwarcia obiektu. Dodatkowo jest nam szczególnie miło, że realizując wraz z Falcon Inwestment Management koszaliński park handlowy pod marką OTO Park, przyczyniamy się do rozwoju rozpoznawalnej i bardzo perspektywicznej sieci najnowocześniejszych centrów handlowych w skali całego kraju.

– mówi Tomasz Szewczyk, Managing Partner, Acteeum Central Europe.

 

OTO Park Koszalin

OTO Park Koszalin to obiekt w formule regionalnego parku handlowego, który obejmie swym zasięgiem miasto Koszalin oraz otaczający region. Formułą architektoniczną, doborem znanych i lubianych marek oraz doskonałemu skomunikowaniu projekt realizowany wspólnie przez Falcon Investment Management i Acteeum Group, we współpracy z Leroy Merlin oraz Agata już teraz na trwale wpisuje się w krajobraz handlowy Koszalina i okolicy.

Na łącznej powierzchni 38 tys. m² GLA Projekt zaoferuje szeroką gamę sklepów i lokali usługowych różnorodnych marek. Znajdzie się tam największy w regionie hipermarket budowlany Leroy Merlin o powierzchni ok. 12 tys. m², supermarket Lidl o powierzchni ok. 2 tys. m², pełnowymiarowy i jedyny w regionie salon meblowy sieci Agata o powierzchni ok. 11,150. m² oraz 30 lokali handlowych w ramach Retail Parku. Wśród najemców koszalińskiego parku handlowego znajdą się także Jysk, Komfort, House, Cropp, Sinsay, Lidl, Rossmann, 4F, New Yorker, CCC, Martes Sport oraz Media Expert.

OTO Park Koszalin obejmie także ofertę gastronomiczną, włącznie z restauracją typu drive-thru. Dodatkowo, dla wygody klientów obiekt zaoferuje przestronny, łatwo dostępny parking na ok. 1100 pojazdów, stację benzynową oraz infrastrukturę zapewniającą płynne skomunikowanie zarówno w ramach Koszalina jak i regionu.

Centrum powstanie bezpośrednio przy węźle drogowym drogi ekspresowej S6, łączącej Szczecin z Trójmiastem oraz ulicy Władysława IV – głównej drogi wylotowej nad morze. Obydwie drogi nie tylko stanowią główne krajowe trasy przelotowe, ale również wpisują się w infrastrukturę miejską jako popularne wśród mieszkańców arterie komunikacyjne.

Budowa koszalińskiego centrum handlowego rozpoczęła się w styczniu 2023 zaś otwarcie zaplanowano na marzec 2024.

 

***

Informacja o Falcon Investment Management:

Falcon Investment Management to prężnie rozwijający się fundusz na rynku nieruchomości komercyjnych w segmencie Retail Parków. Aktualnie realizuje szereg projektów z partnerami zewnętrznymi oraz kilka projektów własnych. Rozwój Falcon Investment Management w najbliższych latach oparty będzie o zakup działających obiektów, współpracę z partnerami zewnętrznymi, jak i prowadzenie własnej działalności inwestycyjno-deweloperskiej, mając na celu budowę ogólnopolskiego, stabilnego portfolio parków handlowych pod marką OTO Park.

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl