Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Galeria Chełm kontynuuje dalsze akcje pomocy skierowane do seniorów, osób samotnych, chorych, niepełnosprawnych oraz najuboższych rodzin z dziećmi, czyli tych, którym najtrudniej mierzyć się z codziennością w obecnej sytuacji. W weekend centrum handlowe zakupiło i przekazało kolejne paczki pełne produktów spożywczych oraz higienicznych do najbardziej potrzebujących chełmian. Od początku swojej działalności Galeria realizuje po kilka inicjatyw wsparcia w każdym tygodniu, z których skorzystały już osoby będące w potrzebie wskazane przez Fundację Jest Otwarte, ale także lokalne służby i placówki medyczne. Ponadto centrum handlowe planuje już kolejne działania charytatywne.  

 

Galeria Chełm rozpoczęła realizację pierwszych akcji pomocy wraz z dniem otwarcia. Choć cały zespół na wiele miesięcy wcześniej pracował nad organizacją hucznej inauguracji centrum pełnej rozrywek dla wszystkich chełmian, to niecodzienna sytuacja, która zaskoczyła nas wszystkich spowodowała, że cała energia dyrekcji i pracowników Galerii została skupiona na analizie i możliwościach pomocy służbom i najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Decyzja o przeznaczeniu znacznej części budżetu zaplanowanego na „wielkie otwarcie” centrum handlowego pozwoliła zrealizować kilka dużych akcji pomocowych, które stały cyklicznymi działaniami. Tym samym Galeria Chełm znalazła się w czołówce obiektów handlowych w kraju prowadzących inicjatywy wsparcia na tak szeroką skalę.

Galeria instynktownie reagowała też na prośby przekazane od samych mieszańców miasta za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tak stało się na przykład w przypadku natychmiastowej reakcji na prośbę o dostarczenie wody mineralnej dla pacjentów szpitala z od-działu zakaźnego w Chełmie.  

W ostatni weekend Galeria zakupiła kolejne najpotrzebniejsze artykuły spożywcze oraz środki higieniczne, które w formie paczek zostały przekazane chełmianom w trudnej sytuacji wskazanym przez lokalną Fundację Jest Otwarte. Ze wsparcia skorzystały nie tylko osoby niepełnosprawne, chore, samotne czy seniorzy, ale także całe rodziny i podopieczni kilku stowarzyszeń współpracujących na co dzień z fundacją.

Przez cały miesiąc od momentu otwarcia Galerii Chełm udało się zorganizować wiele akcji wsparcia. Do kilku z nich dołączyli także najemcy centrum handlowego – Lidl, Dealz oraz Hebe. W wyniku połączenia wspólnych sił firm oferujących na co dzień klientom produkty pierwszej potrzeby oraz Galerii Chełm, przygotowano paczki dla potrzebujących, w których znalazły się nie tylko artykuły spożywcze. Ponadto tuż przez Wielkanocą do najuboższych trafiły pakunki z typowo świątecznymi artykułami.  

W momencie ogłoszenia stanu epidemicznego, niewielu z nas zdawało sobie sprawę z tego, że odnalezienie się w nowej rzeczywistości może być tak problematyczne. Wśród nas są jednak osoby, którym los stwarza jeszcze większe bariery w mierzeniu się z trudnościami dnia codziennego. Bez chwili wahania podjęliśmy decyzję od zorganizowaniu pierwszej akcji pomocy. Widząc radość na twarzach wszystkich obdarowanych i słysząc ich słowa wdzięczności wiedzieliśmy, że nie możemy zakończyć naszych działań na jednej akcji wsparcia. Słysząc apele lokalnych służb i medyków, którym w pewnym momencie zaczęło brakować środków ochrony, również zdecydowaliśmy pomóc i zrobiliśmy to już kilkukrotnie.

– mówi Marcin Markowski, rzecznik prasowy Galerii Chełm.

Centrum handlowe zdecydowało się niezwłocznie zakupić i dostarczyć środki ochrony medycznej, które są pomocne medykom i służbom w codziennej walce z koronawirusem. Maseczki ochronne, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, rękawiczki jednorazowe oraz inne środki higieny zostały dostarczone do sześciu lokalnych instytucji, m.in. do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie, Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, Fundacji Jest Otwarte oraz Sztabu Kryzysowego przy Urzędzie Miasta Chełm, który przekazał środki ochrony strażnikom miejskim i prywatnym przedsiębiorcom, którzy mieli problem z pozyskaniem ich dla swoich pracowników

 

***

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. zaoferuje 55 lokali handlowych i usługowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstało nowe centrum handlowe zlokalizowana jest u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią. Galeria Chełm – wspólna inwestycja firm Acteeum i Equilis – została uhonorowana certyfikatem BREEAM Design Stage z oceną VERY GOOD.

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl