Przygotowująca otwarcie Galerii Chełm firma Acteeum podpisała umowę najmu na największą dostępną powierzchnię w powstającym obiekcie. Kluczowym najemcą pierwszego centrum handlowego w Chełmie będzie operator spożywczy Lidl. Nowy sklep tej sieci zajmie powierzchnię 2 111 m kw. i zostanie otwarty – wraz z całym centrum – już w II połowie 2019 roku.

Nowo podpisana umowa najmu wprowadza markę Lidl do Galerii Chełm. Operator spożywczy otworzy swój sklep na powierzchni 2 111 mkw. Supermarket Lidl, wraz ze sklepami innych popularnych marek, zapewni atrakcyjność oferty handlowej i rozrywkowej nowego centrum handlowego, którego poziom komercjalizacji na rok przed otwarciem przekroczył już 70%.

„Jesteśmy przekonani, że supermarket o tak silnej pozycji i rozpoznawalnej marce jak Lidl jest ogromnym atutem nowego centrum handlowego. Sprawdzona na rynku polskim strategia działania Lidla oparta na niezwykle atrakcyjnej ofercie, doskonale wpisuje się w koncepcję Galerii Chełm, jako projektu kompletnego, dedykowanego nie tylko dla mieszkańców miasta Chełm. Naszym celem w trwającym procesie komercjalizacji jest stworzenie wzajemnie uzupełniającego się mixu najemców z jak najszerszym asortymentem. Dzięki temu już w przyszłym roku otworzymy centrum handlowe, o znaczeniu regionalnym, którego na dzień dzisiejszy zdecydowanie brakuje w ostatnim w Polsce byłym mieście wojewódzkim.” – wyjaśnia Mariusz Kowalczyk, Leasing Director w Acteeum Central Europe

Sieć supermarketów Lidl liczy w Polsce już ponad 600 sklepów. W Galerii Chełm Lidl zaoferuje wszystko to, z czego słynie najbardziej, a więc szeroki wybór wysokiej jakości świeżych produktów w przystępnych cenach.
Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. – obok supermarketu Lidl – zaoferuje 55 lokali handlowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstanie nowe centrum handlowe zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria Chełm obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią.
Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w trzecim kwartale 2018 roku, zaś otwarcie obiektu zaplanowano na drugą połowę 2019 roku.

——

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce podejmując się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl