Martes Sport dołączył do Galerii Chełm, której otwarcie planowane jest na drugą połowę 2019 roku. Nowy salon sportowy tej marki zajmie lokal o powierzchni 985 mkw. i będzie największym sklepem z artykułami sportowymi w Chełmie.

 

Współinwestor oraz podmiot komercjalizujący Galerię Chełm – Acteeum – podpisał właśnie umowę najmu lokalu handlowego z siecią Martes Sport. Dzięki niej, ta wiodąca marka sklepów z artykułami sportowymi zaoferuje klientom swoje towary w najnowszym, komfortowym salonie sprzedaży, na powierzchni 985 mkw. Obecność Martes Sport w chełmskim centrum handlowym udostępni klientom z Chełma oraz okolic niezwykle szeroką gamę produktów z obszaru sportu i rekreacji bez konieczności podróży do odległych ośrodków miejskich.

– Martes Sport kontynuując ekspansję krajową otwiera swój sklep w Chełmie, gdyż jest to miasto z potencjałem i dużym zasięgiem rynkowym. Dodatkowym atutem jest umiejscowienie Galerii Chełm przy głównym węźle komunikacyjnym miasta. Należy także podkreślić, że budowany obiekt – to długo wyczekiwany w mieście format – obecnie w Chełmie funkcjonuje tylko park handlowy – wyjaśnia Tomasz Barchański, Expansion Manager Martes Sport.

 

Martes Sport

Martes Sport to sieć wielkopowierzchniowych sklepów sportowych, w których ofercie znajdują się markowe artykuły sportowe i rekreacyjne. Oferta Martes Sport skierowana jest do wymagających klientów, przywiązujących dużą wagę do marki i jakości. Trafia w gusta zarówno wytrawnych sportowców, jak i tych, którzy dopiero szukają odpowiedniej dla siebie dyscypliny. Dzięki przejrzystej ekspozycji produktów sklepy Martes Sport są nowoczesne, przyjazne dla klienta oraz oddają klimat i atmosferę sportu. Funkcjonalna i tematyczna organizacja działów sportowych w sklepie pozwala na łatwe poruszanie się po obiekcie oraz szybkie zlokalizowanie poszukiwanego artykułu.

Prężny i konsekwentny rozwój marki sprawił, że aktualnie sieć Martes Sport to ponad 280 sklepów sportowych w całej Polsce.

 

Galeria Chełm

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. zaoferuje 55 lokali handlowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstanie nowe centrum handlowe zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria Chełm obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią.

Wśród najemców, którzy otworzą swoje salony w Galerii Chełm są już tak znane marki jak Lidl, CCC, SMYK, Rossmann czy RTV Euro AGD. Na rok przed otwarciem, poziom komercjalizacji obiektu przekroczył już 70%.

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w trzecim kwartale 2018 roku, zaś otwarcie obiektu zaplanowano na drugą połowę 2019 roku.