W CH Ogrody w Elblągu na początku nowego roku otwarte zostały trzy kolejne salony: Apteka Centrum, Księgarnia Matras oraz Piekarnia-Cukiernia Raszczyk. Wszystkie lokale znajdują się w zmodernizowanej części rozbudowywanego Centrum.

Piekarnia-Cukiernia Raszczyk jest pierwszym lokalem, który w 2014 r. otworzył swoje drzwi dla Klientów CH Ogrody. Najemca zajmuje łączną powierzchnię 104m2 i oficjalnie swój sklep otworzył w dniu 8 stycznia. Wyroby cukierniczo-piekarnicze firmy Raszczyk są doskonale znane klientom Ogrodów ponieważ był to najemca Centrum przed rozpoczęciem rozbudowy.

W zmodernizowanej części Galerii w ostatnim czasie otwarte zostały także kolejne dwa lokale, które stanowią dopełnienie kompleksowego portfolio najemców CH Ogrody – księgarnia oraz apteka. Księgarnia Matras – o powierzchni docelowej 128 m2 – została oficjalnie otwarta 13 stycznia 2014 r. Matras jest jednym z liderów w dystrybucji książek na polskim rynku.

Apteka Centrum rozpoczęła swoją działalność w Galerii 14 stycznia 2014 r. Powierzchnia, którą apteka zajmuje to 125 m2. Wszystkie trzy nowo otwarte lokale usytuowane są w zmodernizowanej części Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu.

Nowo otwarte sklepy należą do marek, które są doskonale znane na lokalnym rynku z uwagi na to, że były już najemcami Ogrodów przed rozpoczęciem rozbudowy Centrum i cieszyły się uznaniem wśród jego klientów.

Poziom komercjalizacji Ogrodów znacząco przekracza 60%. Swoje salony w przebudowanej części CH Ogrody otworzyły już sieci RTV EURO AGD, CCC, Deichmann, House, Sinsay, Vision Express, Quiosque, Apart (tymczasowe stoiska do momentu otwarcia salonu), Matras, Apteka Centrum, Orange, Crux, YES, Esotiq, pralnia Perfect Clean, Plus GSM, T-mobile, In Medio, Play, Piekarnia Raszczyk orz Kantor. Nieprzerwanie swoich klientów obsługuje hipermarket Carrefour. Po zakończeniu rozbudowy na dwóch poziomach znajdzie się 130 sklepów i punktów usługowych, m.in. Yves Rocher, Reserved, H&M, New Yorker, Rossmann, Cropp Town, Mohito, Home&You, Douglas, Camaieu, Orsay, Sizeer, McDonald’s, Lara Fabio, Wojas, Apart, Trojan Horse, Grycan, Dobre Smaki, Jubirex, Delikatesy Kogutek, Swiss, Centrum Wczasowe – Wakacje.pl oraz wielosalowe kino. Na trzech poziomach Ccentrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc.

Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację obiektu odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE Sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy powstały w 2002 roku kompleks handlowo – usługowy w Elblągu skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka z dogodnym dojazdem. Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na rok 2014. W trakcie prac budowlanych centrum funkcjonuje w ograniczonej formie. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie. CBRE Global Investors, spółka zarządzająca Centrum Handlowym Ogrody, po zakończeniu prac będzie ubiegało się o certyfikat BREEAM dla elbląskiego obiektu. Certyfikat potwierdza proekologiczność zastosowanych technologii i całego procesu budowy nowego centrum handlowego oraz przyjazność budynku dla użytkowników i otoczenia.