Konsekwentna strategia Acteeum w obszarze rozwoju obiektów handlowych na polskim rynku przynosi imponujące, wymierne rezultaty. Realizowane przez Acteeum w ostatnich latach projekty retail potwierdzają, że koncentracja na starannie wybranych miastach średniej wielkości to rozwojowy kierunek.

 

Dynamiczny rozwój portfolio Acteeum

 

Realizując projekty galerii handlowych Acteeum Group podejmuje się przeprowadzenia całego procesu inwestycyjnego, począwszy od pozyskania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Acteeum zapewnia zabezpieczenie optymalnych lokalizacji, uwzględniających uwarunkowania komunikacyjne i urbanistyczne, uwzględniające dalekosiężne perspektywy rozwojowe miast i ich regionów. Firma kładzie równocześnie duży nacisk na zrozumienie lokalnego rynku – w tym preferencji, możliwości a także potrzeb zakupowych oraz lifestylowych lokalnej społeczności.

 

Budujemy nowoczesne, funkcjonalne i świetnie skomunikowane obiekty z bogatą ofertą handlową i rozrywkową. Nasze galerie handlowe i retail-parki zrealizowane w ostatnich latach wzbogaciły rynek detaliczny o ponad 200,000 mkw GLA oraz o ponad 600 sklepów, lokali usługowych oraz rozrywkowych w 8 rejonach Polski. Zapewniły one także dostęp do ofert zakupowych oraz atrakcyjnych możliwości lifestylowych dla ok. 2,5 mln mieszkańców miast oraz ich regionów. – wyjaśnia Tomasz Szewczyk, Partner Zarządzający Acteeum Central Europe.

 

Doświadczenie oraz konsekwencja w realizacji dobrze opracowanej strategii zaowocowały w ostatnich latach całym portfolio projektów handlowych. Zrealizowane we współpracy z dużymi i wiarygodnymi partnerami projekty, takie jak Galeria Solna w Inowrocławiu, Galeria Tomaszów, Galeria Wołomin, Ogrody w Elblągu, Vivo! Krosno, Vivo! Stalowa Wola, Sarni Stok w Bielsku-Białej czy aktualnie realizowane obiekty w Chełmie, Andrychowie czy Koszalinie potwierdzają, że udział Acteeum w planowaniu, rozwoju oraz komercjalizacji galerii handlowych i retail-parków gwarantuje ich sukces zarówno z perspektywy inwestorów, najemców, lokalnych społeczności, jak i klientów.

 

Spojrzenie na przyszłość

 

– Mamy przekonanie, że funkcja jaką galerie handlowe pełnią w życiu lokalnych społeczności nieustannie się poszerza. Mieszkańcy średniej wielkości miast i ich regionów coraz bardziej oczekują, iż galeria handlowa stanie się miejscem całościowo wychodzącym naprzeciw ich oczekiwaniom i aspiracjom lifestylowym. Dzisiejsze galerie handlowe to miejsca, z którymi mieszkańcy chcą się identyfikować. Oczekują od obiektów handlowych zapewnienia różnorodnych form spędzenia wolnego czasu zapewniających tożsamościową satysfakcję. Coraz ważniejsza staje się także kulturotwórcza rola obiektów handlowych – mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director Acteeum Central Europe.

 

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom rynku, Acteeum uwzględnia nowe, poszerzone funkcje obiektów handlowych w ostatnio otwartych projektach. W efekcie galerie handlowe w Wołominie, Tomaszowie Mazowieckim, Krośnie czy Stalowej Woli oferują rozbudowaną bazę rozrywkową i lifestylową, skierowaną na zapewnienie dobrego samopoczucia i atrakcyjnego spędzanie czasu klientów. Obiekty te obejmują wielosalowe kina, możliwości aktywności sportowej i fitness, atrakcyjnej oferty kawiarniano-restauracyjnej oraz dbałość o bezpieczną i atrakcyjną rozrywkę dla najmłodszych.

Dzięki nieustannemu wsłuchiwaniu się w oczekiwania i preferencje klientów Acteeum rozumie jakimi funkcjonalnościami powinien cechować się dobry obiekt handlowy i elastycznie wdraża najlepsze praktyki rynkowe w realizację bieżących projektów, zapewniając ich sukces komercyjny i społeczny.

 

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl