Powierzchnia GLA

17 000 m²

Lokale handlowe

75

Miejsca parkingowe

450

Projekt

Galeria Tomaszów

Pierwsze w Tomaszowie Mazowieckim centrum handlowe jest jedynym w mieście projektem usytuowanym na terenie inwestycyjnym objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod wielkopowierzchniowy obiekt handlowy. Powstająca na terenie byłej fabryki włókienniczej Galeria Tomaszów odwzoruje fragmenty istniejącej historycznej budowli włączając je do utrzymanej w stylistyce fabryki elewacji. Jednokondygnacyjny obiekt o czytelnej komunikacji wewnętrzej z szeroką ofertą handlową oraz gastronomiczną obejmie swoim zasięgiem ponad 210 000 mieszkańców miasta i regionu.

Nawiązujący swoją stylistyką do dawnej zabudowy fabrycznej projekt architektoniczny zapewni niezwykłą atmosferę czyniąc Galerię Tomaszów nie tylko obiektem o imponującej fasadzie i przestronnych wnętrzach ale także nowym miejscem spotkań. Poprzez odniesienia do historii włókiennictwa, które znalazły swoje odwzorowanie w logotypie Galerii, jak również inspiracje położeniem na pograniczu historyczno-kulturowym 3 regionów obiekt podkreśli swój ponad lokalny charakter.

Galerię Tomaszów będzie ubiegała się o prestiżowy certyfikat Breeam stanowiący o standardzie ekologicznym budynku realizowanego z dbałością o zrównoważony rozwój już od etapu projektowania.

Galeria w liczbach

Powierzchnia najmu / GLA:17 000 m²
Powierzchnia działki:4,5 ha
Liczba lokali handlowo-usługowych:75
Supermarket:2 300 m²
Galeria handlowa: 13 850 m²
Ilość miejsc parkingowych:450
Otwarcie:27 października 2016
Liczba klientów w promieniu 15 min. dojazdu70 000
Liczba klientów w promieniu 30 min. dojazdu150 000
Liczba klientów w promieniu 45 min. dojazdu210 000

Lokalizacja

Położone na pograniczu 3 regionów kulturowo-historycznych, w tym Mazowsza i Małopolski, miasto w województwie łódzkim, liczące 65 000 mieszkańców Tomaszów Mazowiecki , będący ważnym ośrodkiem przemysłowym i usługowym ze szczególnym skupieniem wokół przemysłu ceramicznego, maszynowego, włókienniczego, odzieżowego, metalowego i skórzanego stanowi także istotne centrum komunikacyjne z bezpośrednim dostępem do międzynarodowej drogi E-67, łączącej Warszawę z Pragą. Przez Tomaszów Mazowiecki przebiegają także droga krajowa oraz wojewódzka zapewniające komunikację z Radomiem oraz Łodzią, a także linie kolejowe.

Położenie w samym centrum Tomaszowa Mazowieckiego, w najbardziej uczęszczanym węźle komunikacyjnym pomiędzy głównymi arteriami – i ulicą Barlickiego oraz Warszawską -tuż przy rzece Wolbórce zapewnia doskonałe połączenie inwestycji z infrastrukturą miasta oraz regionem poprzez drogę krajową komunikującą Warszawę, Wrocław i Katowice. Najbardziej popularne miejsce miasta – Plac Kościuszki oraz nowa strefa parkingowa centrum oddalone są zaledwie o 5 minut drogi. Sieć drogowa wokół inwestycji zapewni łatwy i szybki dostęp do wejścia głównego, parkingów oraz strefy dostaw najemców.

Inwestor