Vivo! Krosno
Powierzchnia GLA

21 800 m²

Lokale handlowe

75

Miejsca parkingowe

800

Projekt

Centrum handlowe VIVO! Krosno jest pierwszym nowoczesnym obiektem handlowym w Krośnie i regionie. Jednokondygnacyjna galeria oferuje 70 sklepów na powierzchni ponad 21.000 m kw. Zasięgiem oddziaływania VIVO!Krosno obejmuje ponad 480 000 mieszkańców.
Krosno jest silnym ośrodkiem przemysłowym i usługowym stanowiącym największy w kraju ośrodek przemysłu szklarskiego. Dynamicznie rozwija się także przemysł lotniczy i okołolotniczy, a miasto określane jest mianem Doliny Lotniczej.

Wśród najemców VIVO! Krosno znajdują się m.in. H&M, Media Markt, Helios, CROPP, House, RESERVED, SiNSAY, FRAC, Pepco, SMYK, JYSK, Deichmann, CCC, Home&You, Martes Sport, Rossmann, Big Star, 4F, Hebe, KIK, Douglas, Medicine, Ryłko, Vistula, Wólczanka, Olimp, Telepizza oraz Grycan. Obiekt jest w pełni skomercjalizowany.

Centrum zostało zrealizowane we współpracy joint venture Acteeum oraz Immofinanz. Generalnym Wykonawcą obiektu jest Hochtief Polska.

Centrum otrzymało certyfikat BREEAM Design Stage na poziomie bardzo dobrym. Certyfikat stanowi o standardzie ekologicznym budynku, realizowanego zgodnie z dbałością o zrównoważony rozwój już od etapu projektowania.

VIVO! to marka centrów handlowych, których koncepcja została opracowana z myślą o miastach z zasięgiem całkowitym umożliwiającym dotarcie do co najmniej 200.000 osób. Cechy charakterystyczne obiektów VIVO! to atrakcyjnie dobrany mix najemców w tym silne marki „anchor-owe”, jak również koncentracja na ofercie dedykowanej dla całej rodziny.

Galeria w liczbach

Powierzchnia najmu / GLA:21 800 m²
Powierzchnia działki:6 ha
Liczba lokali handlowo-usługowych:75
Supermarket:2 300 m²
Ilość miejsc parkingowych:800
Otwarcie:29 września 2017
Liczba klientów w promieniu 15 min. dojazdu46 800
Liczba klientów w promieniu 30 min. dojazdu136 600
Liczba klientów w promieniu 45 min. dojazdu303 700

Lokalizacja

Centrum handlowe VIVO! Krosno jest zlokalizowane przy ulicy Bieszczadzkiej 29. Obiekt jest doskonale skomunikowany z miastem i regionem dzięki sieci transportu publicznego oraz przebiegającej obok drodze krajowej nr 28 prowadzącej do Jasła i Sanoka.

Dla klientów centrum udostępniono parking na 700 miejsc oraz specjalny, nowy przystanek „VIVO! Krosno” dla prywatnych przewoźników. Przystanek autobusowy miejski znajduje się w odległości 200 metrów od wejścia do centrum.

Inwestor

Od lutego 2018 w portfelu Immofinanz.