Dynamiczny rozwój nowego projektu Acteeum i Leroy Merlin – największego i najnowocześniejszego kompleksu handlowego w regionie Koszalina – przyciąga znane marki. Wśród najważniejszych z nich będą Leroy Merlin, Lidl, Agata Meble oraz sklepy grupy LPP – House, Cropp i Sinsay. Powiększające się grono najemców idzie w parze z szybkim postępem prac zmierzających do rozpoczęcia budowy projektu, spodziewanego na drugą połowę tego roku.

 

Po zeszłorocznym sukcesie otwarcia Galerii Chełm oraz równolegle z trwającą budową Galerii Andrychów, Acteeum Group – deweloper i inwestor obiektów handlowych na terenie całej Polski – konsekwentnie realizuje kolejne inwestycje.

Koszalin Power Center – obiekt w formule regionalnego parku handlowego – obejmie swym zasięgiem miasto Koszalin oraz otaczający region. Formułą architektoniczną, doborem znanych i lubianych marek oraz doskonałemu skomunikowaniu projekt realizowany we współpracy z Leroy Merlin, Agata Meble oraz firmą SGI już teraz wyraźnie wpisuje się w krajobraz handlowy Koszalina i okolicy.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z dynamicznego postępu prac przy naszym  projekcie – nowoczesnym obiekcie handlowym, który odegra bardzo ważną rolę na mapie handlowej Koszalina oraz całego regionu. Cieszymy się także, że  w Koszalin Power Center zagoszczą tak znane marki jak Leroy Merlin, Agata Meble, Lidl oraz marki grupy LPP, z którymi finalizujemy umowy najmu. Wzbogacą one atrakcyjność handlową obiektu oraz podkreślą wielki potencjał handlowy naszego Koszalińskiego projektu. Koszalińskie Power Center będzie funkcjonalnym obiektem handlowym, spełniającym oczekiwania zarówno zakupowe jak i lifestylowe klientów.

– mówi Tomasz Jopkiewicz, Leasing Director w Acteeum Central Europe.

Na łącznej powierzchni 38 tys. m² GLA projekt zaoferuje szeroką gamę sklepów i lokali usługowych różnorodnych marek. Znajdzie się tam największy w regionie hipermarket budowlany Leroy Merlin o powierzchni ok. 12 tys. m², supermarket Lidl o powierzchni ok. 2 tys. m², pełnowymiarowy i jedyny w regionie salon meblowy sieci Agata Meble o powierzchni ok. 10 tys. m² oraz 30 lokali handlowych w ramach Retail Parku. Koszalin Power Center obejmie także ofertę gastronomiczną, włącznie z restauracją typu drive-thru. Dodatkowo, dla wygody klientów obiekt zaoferuje przestronny, łatwo dostępny parking na ok. 1100 pojazdów oraz infrastrukturę zapewniającą płynne skomunikowanie zarówno w ramach Koszalina jak i regionu.

Centrum powstanie bezpośrednio przy węźle drogowym drogi ekspresowej S6, łączącej Szczecin z Trójmiastem oraz ulicy Władysława IV – głównej drogi wylotowej nad morze. Obydwie drogi nie tylko stanowią główne krajowe trasy przelotowe, ale również wpisują się w infrastrukturę miejską jako popularne wśród mieszkańców arterie komunikacyjne.

Otwarcie koszalińskiego projektu zaplanowano na połowę 2022 roku.

 

***

 

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl