Rynek centrów handlowych, zwłaszcza w dużych polskich miastach, osiąga obecnie wysoki poziom nasycenia. Motywuje to inwestorów i deweloperów do poszukiwania nowych formatów obiektów handlowych i kieruje uwagę na mniejsze miasta, o lokalnej specyfice. Dlatego też, wychodząc naprzeciw ewolucji rynku, Acteeum, nie zapominając o galeriach handlowych z dużą energią kieruje swoje działania na segment średniej wielkości retail-parków.

 

Acteeum od wielu już lat jest aktywnym uczestnikiem rynku rozwoju obiektów handlowych. Dzięki temu łączy w realizowanej strategii duże doświadczenie jak i doskonałe wyczucie potrzeb rynku – zarówno ze strony klientów jak i najemców. Dlatego też, mając na względzie rosnące zapotrzebowanie na nowe formaty oraz ciągle niezaspokojony potencjał miast średniej wielkości, w coraz większym stopniu rozwija projekty retail-parków poza dużymi aglomeracjami.

 

Rynek wybiera retail-parki

Ciągła obserwacja zmian zachodzących w obszarze obiektów handlowych oraz doskonałe rozeznanie w specyfice miast średniej wielkości pozwala Acteeum na dopasowanie się do oczekiwań rynku. Ten zaś, coraz wyraźniej domaga się obiektów handlowych o specyfice retail-parków. Tym co przyciąga do parków handlowych zarówno najemców jak i klientów jest przystępna cenowo, różnorodna oferta zakupowa, łatwo dostępna w świetnie skomunikowanej lokalizacji, bardzo blisko klienta. Dodatkową i niebagatelną zachętą dla najemców, możliwą do zaoferowania w formacie retail-parku są atrakcyjne warunki najmu, uzyskiwane dzięki stosunkowo niskim poziomom czynszu i opłat eksploatacyjnych, znacznie niższych niż w tradycyjnych galeriach handlowych.

– W pełni rozumiemy ogromny potencjał koncepcji retail-parków, ale także czynniki niezbędne do zapewnienia sukcesu takim obiektom. Dlatego też nasze parki handlowe lokalizujemy w starannie wybranych lokalizacjach, dzięki którym są one blisko docelowego klienta, z doskonałą komunikacją. Pieczołowicie opracowywane projekty obiektów zapewniają łatwy i komfortowy dostęp do wszystkich lokali handlowych parku oraz dogodny parking dla zmotoryzowanych klientów, zaś dobór marek i asortymentu wychodzi w pełni naprzeciw specyficznemu zapotrzebowaniu lokalnej klienteli. Nie zapominamy również o zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialności za środowisko – wszystkie realizowane przez nas obiekty, w tym także planowane parki handlowe są certyfikowane systemem BREEAM

– wyjaśnia Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

Projekty Acteeum potwierdzają obraną strategię

Pierwszym projektem Acteeum, wpisującym się w strategię retail-parków stanowił Andrychów. Realizowany tam przez Acteeum, wspólnie z Equilis, park handlowy okazuje się niebywałym sukcesem. Potwierdza to przekraczające oczekiwania zainteresowanie najemców, które przekłada się na bardzo zaawansowany poziom komercjalizacji obiektu na ponad  rok przed otwarciem.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu komercjalizacji w Andrychowie. To nas niezwykle motywuje aby intensywnie poszukiwać nowych lokalizacji pod tego typu obiekty. Natomiast nie zapominamy także o galeriach handlowych, których wybudowaliśmy najwięcej i jeżeli pojawia się możliwość realizacji dobrego projektu czy to jako „green-field” czy jako rozbudowa, to na pewno z takiej możliwości nie zrezygnujemy.

– dodaje Tomasz Szewczyk, Managing Partner Acteeum Central Europe.

 

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl