Do najemców Galerii Chełm oferujących asortyment pierwszej potrzeby dołączył Rossmann. Od teraz klienci największego centrum handlowego w mieście mogą zrobić niezbędne zakupy nie tylko w sklepach Lidl, Dealz, Hebe czy skorzystać z usług pralni, ale także mają do dyspozycji pełną ofertę nowej drogerii. Chełmianie w sklepie Rossmann mierzącym ponad 400 mkw. znajdą nie tylko artykuły do codziennej higieny i pielęgnacji, ale także produkty do makijażu oraz perfumy najlepszych marek. W drogerii dostępny jest również asortyment dla dzieci, artykuły spożywcze oraz elementy dekoracyjne do domu.

 

W ostatnich dniach do sklepów prowadzących sprzedaż w Galerii Chełm dołączyła największa w Polsce sieć drogerii Rossmann. Nowy punkt sprzedaży, podobnie jak dotychczas działający najemcy – Lidl, Dealz, Hebe oraz pralnia, zapewnia klientom bezpieczne zakupy. Na terenie centrum handlowego w wielu miejscach kupujący mają do swojej dyspozycji dystrybutory płynu dezynfekującego. Galeria Chełm od chwili otwarcia dba też o zapewnienie klientom jak najbardziej komfortowych zakupów. Na parkingu mieszczącym aż 550 samochodów znajdują się wyznaczone miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi. Właściciele jednośladów mają do dyspozycji przed wejściem parking dla rowerów. W centrum znaleźć można liczne informacje na temat tego, jak chronić się przed koronawirusem oraz jak dbać o higienę. W środku znajduje się także profesjonalnie wyposażony punkt pierwszej pomocy, a w późniejszym czasie do dyspozycji klientów zostanie oddany nowoczesny pokój dla rodziców.

Galeria Chełm powstała z myślą o stworzeniu miejsca na mapie miasta dającego możliwość zrobienia wygodnych zakupów dla całej rodziny. Jesteśmy pewni, że w przyszłości nasze centrum handlowe będzie też miejscem, w którym chełmianie chętnie i przyjemnie spędzą swój czas wolny w gronie najbliższych i przyjaciół. O ogromnym potencjale Galerii świadczy fakt, że została ona skomercjalizowana w 100 procentach na wiele miesięcy przed otwarciem. W obecnej chwili naszym priorytetem jest jednak umożliwienie klientom codziennych zakupów w bezpieczny i komfortowy sposób. Dlatego też cieszymy, że chełmianie mają do dyspozycji w naszej Galerii drugą doskonale zaopatrzoną drogerię, w której poza ofertą kosmetyczną znajdą też produkty spożywcze, asortyment dla dzieci, karmę dla zwierząt czy tak trudno dziś dostępne elementy wyposażenia do swoich domów .

– mówi Marcin Markowski, rzecznik prasowy Galerii Chełm.

Rossmann umożliwia także wygodną formę zakupów z domu z możliwością ich odbioru na miejscu w drogerii mieszczącej się w Galerii Chełm. Firma zdecydowała się też solidarnie przyłączyć do spontanicznych akcji wspierania służby zdrowia w walce z koronawirusem. Blisko milion złotych zaplanowanych na realizację akcji „Pomagamy jak umiemy” przeznaczyła już na pomoc dla 91 szpitali zakaźnych w całej Polsce.

Także już w pierwszym tygodniu swojej działalności Galeria Chełm rozpoczęła akcje wsparcia lokalnych służb, działaczy i instytucji, poprzez zamówienie i dostarczenie środków ochrony medycznej niezbędnych do walki z wirusem w ramach ich codziennej pracy. Liczne inicjatywy centrum handlowego, z których wiele odbyło się we współpracy z najemcami Lidl, Dealz oraz Hebe, polegały na wsparciu najbardziej potrzebujących chełmian wskazanych przez lokalną Fundację Jest Otwarte. Z kolei zakupione przez Galerię maseczki ochronne, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, rękawiczki jednorazowe oraz inne środki higieny zostały dostarczone do sześciu lokalnych instytucji, m.in. do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie, Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, Fundacji Jest Otwarte oraz Sztabu Kryzysowego przy Urzędzie Miasta Chełm, który przekazał środki ochrony strażnikom miejskim i prywatnym przedsiębiorcom. Akcje prowadzone przez Galerię nie były jednorazowe i będą kontynuowanie.

 

***

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. zaoferuje 55 lokali handlowych i usługowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstało nowe centrum handlowe zlokalizowana jest u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią. Galeria Chełm – wspólna inwestycja firm Acteeum i Equilis – została uhonorowana certyfikatem BREEAM Design Stage z oceną VERY GOOD.

***

Informacja o Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, odejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów.

Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe.

Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

Więcej o Acteeum na stronie www.acteeum.pl