Sieć New Yorker, będzie najemcą rozbudowywanego w Elblągu Centrum Handlowego Ogrody, którego inwestorem jest CBRE Global Investors. Dwupoziomowy sklep sieci zajmie ponad 1 tys. mkw. CH Ogrody jest skomercjalizowane w ponad 50 proc., rozbudowa i modernizacja rozpocznie się w lutym tego roku, a ponowne zakończenie inwestycji planowane jest na 2014 r.

– Przeprowadzone przez nas niedawno badania wskazują, iż New Yorker jest w czołówce marek modowych oczekiwanych przez elblążan w ich mieście – mówi Marcin Skowroński, Asset Manager z CBRE Global Investors, która jest inwestorem projektu rozbudowy i modernizacji centrum.

Marka, posiadająca 965 sklepów w 37 krajach, jest jedną z największych sieci modowych w Europie. Kolekcja New Yorkera składa się wyłącznie z marek własnych i jest skierowana do ludzi młodych. Oferuje modę młodzieżową, sportową oraz streetwear uzupełnianą szerokim wachlarzem dodatków.

Rozbudowa Ogrodów rozpocznie się już w lutym tego roku, a otwarcie w nowej odsłonie nastąpi w 2014 r. Inwestorem jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera także CBRE. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.

Obecnie obiekt ma 17,5 tys. mkw. powierzchni najmu i 55 lokali handlowych i usługowych. Po rozbudowie obiekt będzie miał ok. 40 tys. mkw. powierzchni najmu i 130 lokali.